Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

12 маловідомих різдвяних страв Польщі, які точно варто скуштувати

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Поласувати смачненьким можна у багатьох країнах, та саме польська кухня має свою родзинку – це страви з багаторічною історією. Різдво – час, коли кожна польська родина на Святвечір готує 12 традиційних страв. Звісно, у кожному регіоні країни існують свої кулінарні традиції, а отже – й меню у них дещо відрізняються. Сьогодні TransferGo розповідає про маловідомі різдвяні страви Польщі, рецепти яких пронесені крізь століття.

Семеньотка (siemieniotka)

Це старовинна сілезька страва. Готується семеньотка у вигляді супу з конопляного насіння. У народній медицині цю страву використовували для лікування виразки шлунку. Для приготування супу конопляне насіння промивають, після цього тривалий час виварюють, товчуть, а потім варять, додаючи молоко та олію. Семеньотку зазвичай подають з гречаною чи пшоняною кашею.

Бжад (brzad)

Колись у Польщі бжадом називали фрукти, які росли у садах. Сьогодні ж назву «бжад» отримав суп, який готують із сухофруктів. Подають його із галушками та молоком чи сметаною. Готують з бжада також компот, в який додають цукор та сіль.

Мочка (moczka)

Смак мочки буває дуже різним, як і її рецепти. Ця страва може бути як десертом, так і закускою. Основний інгредієнт мочки – це пряники, просочені водою, пивом або компотом. Якщо готують солодку мочку, то в неї додають горіхи, фрукти чи навіть какао.

Плучі (pluci)

Століття тому у деяких польських регіонах на Святу вечерю подавали лише одну страву – оселедець з вареною картоплею. Саме оселедець на Різдво сьогодні залюбки їдять по всій Польщі. Одним із найпопулярніших рецептів є оселедець по-кашубськи або плучі. Для його приготування рибу маринують у соусі, що складається з цибулі, томатної пасти, гвоздики та духмяного перцю.

Сіг із грибами (sieja)

У Польщі сіг – це біла риба з місцевих озер, яку найчастіше виловлюють в озері Лебсько у регіоні Помор’я. Тут ця риба навіть популярніша за коропа. Різдвяний сіг смажать і подають з соусом із лісових грибів.

Фізьоли з чорносливом (fizioły)

Колись у Польщі квасолю називали фізьоли, а зараз це слово використовується як назва південнопольської різдвяної страви. Білу велику квасолю варять з чорносливом, розмарином і медом. До речі, за легендами, саме мед має чарівну властивість проганяти з дому темні сили, він є символом багатства та удачі.

Ячмінна каша з горохом (krupy)

На Різдво у деяких регіонах Польщі за традицією готують крупи – ячмінну кашу, яку зазвичай подають із жовтим колотим горохом, а також із грибами чи чорносливом. Різноманітні каші поляки здавна готували на Святвечір, адже саме вони вважаються символом родючості та достатку.

Колатанка (kołatanka)

Це ще одна маловідома страва з ячмінної каші. Її варять із бруквою та медом. Бруква здавна була дуже поширеною у різних стравах Польщі. Тепер же її найчастіше додають у колатанку, яку готують саме до Різдва.

Рваки (rwaki)

Рваки – це польські галушки з вареної картоплі, борошна та яєць. Так, у процесі приготування тісто рвуть руками на шматочки, а після цього скочують у формі веретена. Подають рваки з капустою та грибами. У солодкому варіанті страви її подають з маком.

Маковки (makówki)

Про польський маковий рулет або галушки з маком, мабуть, чули усі. Та є у Польщі ще один особливий різдвяний десерт – маковки. Готують його у мисці, шарами викладаючи шматочки хліба, политі медом з маковими зернами. Інколи до маковок додають і сухофрукти.

Постниця (postnica)

Ця страва готується з ячмінної крупи. Постниця трохи схожа на кутю. Кашу варять із сухофруктами: яблуками, грушами, сливами та родзинками. Коли каша готова, до неї додають трохи меду чи цукру.

Сушинина (suszynina)

Кисіль куштували хоча б раз у житті всі. Переважно його варять із фруктового соку та картопляного крохмалю. Журавлинний кисіль або сушинина – традиційна різдвяна страва у Нижній Сілезії. Тут сухофрукти варять у кисілі, додаючи до нього багато кориці та гвоздики.

Смакуйте і ви своє особливо Різдво за давніми польськими рецептами! Нехай свято буде завжди незабутнім разом із рідними за щедрим столом. І нагадуємо, якщо вам на свята потрібно надіслати гроші з Польщі в Україну близьким, то це завжди можна зробити за допомогою сервісу TransferGo.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€