Як адаптуватись у новій країні: ТОП-10 дієвих порад
Пристосуватись до нових умов життя буває доволі непросто. Особливо, якщо ви тільки переїхали в іншу країну. Тут потрібно звикати до спілкування іншою мовою, нового графіку роботи магазинів та сервісів, миритися із самотністю, тугою за домом, стикатися з відсутністю розуміння тощо. Тож про те, як адаптуватись у новій країні, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
Розберись у своїх очікуваннях
Ще до переїзду ми ставимо перед собою цілі, наприклад, швидко знайти друзів, вивчити мову, знайти престижну роботу тощо. Часто такі обіцянки самому собі є нереалістичними, тож можуть сильно тиснути на нас психологічно. Тож краще забути про деякі з планів або дещо відкласти їх, відповідно до реалій, які вас оточують.
Дізнайся більше про нову культуру
Інша країна – це не лише незвичний спосіб життя, а й люди, які можуть відрізнятись від нас своїми звичками, характером та менталітетом. Не варто сприймати незвичну поведінку оточення агресивно. Краще просто прийняти усе, як є. А щоб більше дізнатись про нову культуру, варто купити квиток у музей, завести місцевих друзів чи почитати книжки тутешніх авторів.
Встанови свій режим дня
Як фізично, так і психологічно ми звикаємо робити різні речі у певний час доби. Саме тому різка зміна планів здатна вибити із колії. Рекомендуємо лягати спати в один і той самий час, скласти план регулярного харчування, робити вранішню зарядку, а ще – обов’язково хоча б раз на тиждень влаштовувати день релаксу, наприклад, сходити в кіно, на шопінг чи у парк розваг.
Споживай інформацію правильно
Насамперед, варто викреслити зі свого життя канали відомих блогерів, які своїми відео постійно вганяють вас у депресію. Якщо любите першим дізнаватись про останні новини світу, читайте лише перевірені джерела і максимум раз на день. Крім того, рекомендуємо хоча б інколи робити собі інформаційний «вихідний», щоб не навантажувати мозок зайвим щодня.
З’ясуй, що дає, а що забирає сили
Щоб усвідомити, куди витрачається наша енергія, а що навпаки її додає, можна зробити одну просту вправу. Уявіть, що ваша енергія позначається за десятибальною шкалою. Робота, наприклад, умовно може забирати 5 пунктів енергії, чашка кави додавати 2 пункти тощо. Так вдасться визначити, що вас заряджає, а що – виснажує. Хтозна, може, саме час знайти роботу, яка не буде вас так втомлювати.
Як адаптуватись у новій країні? Медитуй
Користь медитації для здоров’я людини давно підтверджена багатьма дослідженнями. Тож радимо хоча б 10-15 хвилин на день виконувати спеціальні дихальні вправи та спостерігати за реакціями свого тіла. Це допоможе нормалізувати сон, знизити нервозність і загалом покращить ваше самопочуття.
Спілкуйся з іншими людьми
Ми ніколи не самі у наших переживаннях. Якщо ви студент, то у вашому університеті точно є й інші іноземці, які залюбки заведуть нове знайомство, щоб проводити час не так монотонно. Ті, хто працює, також можуть завести нових друзів або ділитись своїми переживаннями з іншими людьми, використовуючи тематичний онлайн-чат в інтернеті.
Розберися у собі
Наші стреси і турботи – невидимі, саме тому дуже важливо їх візуалізувати. Опишіть на папері чи на телефоні все те, що вас найбільше турбує. Так вдасться зрозуміти, наскільки насправді багато чи мало проблем і чи дійсно вони взагалі є проблемами? Після цього адаптація у новому середовищі стане значно легшою.
Якщо потрібно, проси про допомогу
На жаль, інколи впоратись зі своїми страхами чи переживаннями неможливо. Саме в такому випадку, щоб не заганяти себе у жахливу депресію, краще записатись до психолога чи іншого фахівця, який не просто вислухає, а й допоможе впоратись із проблемами та покращити сприйняття світу.
Список із ТОП-10 міст Великобританії, максимально комфортних для проживання, ви знайдете тут.
Винагороджуй себе за старання
У сучасному світі ми контролюємо набагато менше, ніж нам цього хотілося б. Тому, якщо щось не вдалося, ніколи не нарікайте на себе, а просто спробуйте зробити це ще раз. А якщо все навпаки вийшло просто чудово, то взагалі гріх себе не потішити чимось смачненьким або навіть новеньким гаджетом.
Тож тепер ви знаєте, як адаптуватися у новій країні. А ми нагадуємо, якщо ви вже переїхали за кордон і хочете переказати гроші в Україну, то це можна зробити швидко, зручно та вигідно, використовуючи сервіс TransferGo, якому вже 10 років довіряють мільйони користувачів з усього світу.
Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
7 найцікавіших місць Варшави, які повинен побачити кожен турист