Вартість життя в Нідерландах: Головне, що варто знати мігранту
Переїзд у Нідерланди – мрія багатьох людей. І це не дивно, адже вони є однією з найрозвиненіших у світі держав. Тут високий рівень життя, медицини, освіти тощо. За статистикою, жити в столиці країни Амстердамі дорожче, ніж, наприклад, у Берліні та Брюсселі, але водночас – дешевше, ніж у Парижі чи Лондоні. Тож сьогодні сервіс TransferGo розповідає все найважливіше про вартість життя в Нідерландах.
Оренда житла в Нідерландах
Звісно, найбільше доведеться у цій країні заплатити за оренду квартири та оплату комунальних послуг. Ціни на житло в Нідерландах є доволі високими, а попит – великим, тож знайти хороший варіант буває складно. Найдорожчою буде оренда квартири в Амстердамі та Гаазі. В маленьких містечках ціни значно нижчі, тож для проживання краще обирати їх, адже логістика в країні чудова і дістатись до великого міста можна буквально за 20 хв.
Ціна оренди однокімнатної квартири в Амстердамі може сягати 2 тисяч євро на місяць. Водночас у Гаазі вартість становитиме до 1800 євро за цей період.
Наприклад, оренда однокімнатної квартири в Амстердамі може коливатися від 1000 до 1900 євро на місяць, залежно від того, в якому районі ви живете. Для порівняння, житло у Делфті чи Утрехті обійдеться максимум у 900 євро.
Під час переїзду варто також враховувати й супутні витрати, наприклад, заставу за житло або ж орендну плату за останній місяць.
Комунальні послуги в Нідерландах у середньому коштують близько 160 євро на місяць. Мешканцям доведеться заплатити за газ та електроенергію, каналізаційні послуги і вивезення сміття.
Інтернет, мобільний зв’язок і телебачення в Нідерландах обійдуться від 25 до 50 євро на місяць.
Витрати на транспорт у Нідерландах
Пересуватись країною доволі просто. Наприклад, громадський̆ транспорт у Нідерландах складається з трамваїв, автобусів, метро та потягів. Проїзний квиток в Амстердамі на 1 годину коштує 3,20 євро, денний – 8,50 євро, на місяць – 80 євро. Проте найпопулярніший вид транспорту в Нідерландах – це велосипеди, адже тут створена ціла система велодоріжок і парковок, відмінний рельєф та лояльні умови оренди. А ось купити велосипед у Нідерландах – дорого. Новий «двоколісний» в середньому обійдеться у 500 євро.
Інформацію про поїздки, економію та загалом про громадський транспорт у Великобритані ви знайдете тут.
Вартість життя в Нідерландах: медичні послуги
Якщо ви переїхали у цю країну, врахуйте що медичне страхування в Нідерландах – обов’язкове. Кожен, хто вирішив тут жити, повинен його оформити. Воно складається з:
- базового страхування (Zorgverzekeringswet), яке передбачає покривання стандартних процедур медичного обслуговування;
- Wet Langdurige Zorg, що передбачає довгостроковий догляд.
Базовий пакет медичного страхування в Нідерландах коштує від 120 євро на місяць та включає первинну медичну допомогу і витрати на ліки, які відпускаються за рецептом.
Гості країни можуть оформити туристичне страхування.
Тонкощі харчування у Нідерландах
Якщо ви полюбляєте багато поїсти, то ціни на продукти в Нідерландах вам не надто сподобаються, адже вони тут вищі, ніж, наприклад, у Німеччині. На місяць родині з двох осіб на їжу доведеться витратити в середньому 500 євро. У великих супермаркетах Aldi, Lidl чи на вуличних ринках вдасться зекономити до 15% вартості продуктів. Також жителі країни, особливо з прикордонних регіонів, часто їздять на закупи до Німеччини. Якщо ж ви плануєте харчуватись у закладах, то врахуйте, що стандартна вечеря в недорогому кафе обійдеться у 10-15 євро на особу, у ресторані – 40-90 євро. Чайові, зазвичай, не включені в рахунок і становлять до 10% від вартості замовлених страв.
Якщо підсумувати витрати на життя, то середній бюджет родини з 2 осіб у цій країні становитиме 2500 євро на місяць.
Тепер ви знаєте, що вартість життя в Нідерландах – доволі висока, проте тут створені всі умови для людей. А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші в Україну, то це можна зробити швидко, вигідно і абсолютно безпечно, використовуючи сервіс TransferGo.
Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Програма Homes for Ukraine у Великій Британії: все, що треба знати українця