Католицький та православний Великдень у Польщі TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Католицький та православний Великдень у Польщі: як підготуватися до свята

3 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Цього року католики будуть святкувати Великдень 9 квітня, а православні християни на тиждень пізніше – 16 квітня. Поляки – релігійна нація, тому для них це важливе свято. Та не менш вагоме воно і для українців, у тому числі й для тих, хто знайшов прихисток у сусідній країні. Як відзначити православний Великдень у Польщі, а також про польські традиції святкування розповідає сервіс TransferGo.

Як поляки святкують Великдень

Польські традиції святкування Великодня (Wielkanoc) мають  деякі спільні риси з українськими. Поляки теж розфарбовують яйця та готують святкову випічку (babka wielkanocna, mazurek та baranek wielkanocny). Але освячують продукти в костелах у суботу зранку, напередодні свята. Найчастіше великодня служба проходить у неділю вранці.

Великдень для поляків – сімейне свято. Тому після служби зазвичай вони збираються всією родиною на великодній сніданок. Для нього готують різноманітні страви, серед яких обов’язково повинні бути біла ковбаса, суп журек, яйця, оселедець, хрін, пиріг мазурок та сирник.

Наступний день після Великодня в Польщі – вихідний. Цього року – це понеділок, 10 квітня. Нагадаємо, що у суботу магазини будуть працювати по скороченому графіку, а у неділю та понеділок – не будуть працювати зовсім.

Православний Великдень у Польщі: як підготуватися до свята

Традиційні українські атрибути Великодня – це розфарбовані яйця та паски. Непростим завданням буде знайти формочки для випічки (formy do panettone). Річ у тім, що польські формочки відрізняються від звичних для українців. Однак, паперові форми для пасок можна знайти в інтернет-магазинах або в магазинах українських товарів. Коштують вони 3-7 злотих за штуку в залежності від розміру.

Якщо ж не вдалося знайти формочки у продажу або вже немає часу на очікування посилки, то форми для пасок можна зробити власноруч. В інтернеті можна знайти декілька варіантів їх виготовлення з алюмінієвої фольги або пергаментного паперу.

В магазинах українських товарів можна купити вже готову паску. Вона коштуватиме близько 20 злотих. Ще один варіант – замовити великодню випічку. Такі паски коштуватимуть від 25 злотих за саму маленьку.

Про те, у скільки обійдеться комуналка в Польщі 2023 року , читайте тут.

Богослужіння у православний Великдень у Польщі

Відвідати великодню службу та посвятити паски можна в одному з православних храмів в Польщі, яких тут кілька сотень. Найбільші церкви у Варшаві:

– Собор Святої Рівноапостольної Марії Магдалини (Solidarności 52);

– Церква Святого Іоанна Листвинчика (Wolska 138/140)

– Храм Святої Софії, Мудрості Божої (Puławska 568)

– Церква Успіння Пресвятої Богородиці (Miodowa 16)

Для того, щоб знайти найближчий до вас православний храм, можна в Google Maps ввести запит: «cerkwie prawosławne».

Освячення пасок зазвичай відбувається у суботу впродовж дня та у неділю зранку. Розклад заходів можна знайти безпосередньо у храмі.

Аби привітати з Великоднем рідних в Україні спробуйте додаток TransferGo. З ним можна легко та надійно зробити переказ з польської на українську картку. А з реферальна програмою «Запроси друга» можна отримати грошові бонуси.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€