Канада для українців які умови перебування TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Канада для українців: які умови перебування пропонує країна?

7 min read
Calculator placeholder

Send from

Popular

All countries

Exchange Rate

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Transfer Fee

Free – – – 0.99 0.99 USD

Receiver gets

Popular

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Delivered in 30 minutes

Багато українців, які поїхали з Батьківщини через війну, сподіваються знайти прихисток в Канаді. Ця держава надала можливість безкоштовно відкрити візу в рамках програми CUAET (дозвіл на екстрені поїздки для громадян України в Канаду). Останній день подання заявок на CUAET був 15.07.2023 року. Кінцевий термін виконання більшості заходів в рамках цієї програми був 31 березня 2024 року. Багато українців навіть вже мають цю візу, але не наважуються поїхати. Сервіс TransferGo поспілкувався з ліцензованим імміграційним канадським консультантом Альбіною Курамшиною, яка спеціалізується на оформленні віз, тимчасовому перебуванні, а також на підборі програм ПМП. Альбіна розповіла, що саме пропонує Канада для українців та до чого треба бути готовим.

Терміни дії програми CUAET для українців

На сьогодні встановлені такі кінцеві терміни дії канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки CUAET:

  • 15.07.2023 – останній день подачі заявок на CUAET з-за кордону;
  • 31.03.2024 – останній день для в’їзду в Канаду тих, хто має візу за програмою CUAET та хоче отримати право на різноманітну підтримку в рамках програми;
  • 31.03.2025 – останній день, коли українці, які тимчасово перебувають у Канаді, можуть скористатися послугами поселення.

Задля підтримки українців Канада розробила ексклюзивні умови щодо працевлаштування, соціальної підтримки, медичного страхування та влаштування дітей у школи. Аби мати можливість ними скористатись, треба пройти декілька процедур.

Важливо! Детальна інформація щодо деяких заходів в рамках CUAET, які можуть бути доступні для українців в залежності від конкретної ситуації, знаходиться на офіційному сайті програми CUAET. Будь ласка, перейдіть на сайт, оберіть свою ситуацію та дізнайтесь, чи можете ви отримати підтримку, чи ні.

Доступ до ринку праці: Work permit

Ті, хто прибув в Канаду до 31.03.2024, прямо в аеропорту кожен дорослий повинен був отримати тимчасовий дозвіл на роботу – work permit. Він дійсний 3 роки та дає дозволяє обрати будь-якого працедавця без обмежень. Кожна дитина шкільного віку мала отримати дозвіл на навчання – study permit. Це базові документи, які визначають статус іноземця в Канаді.

Аби дізнатись, чи можете ви отримати дозвіл на роботу, перейдіть на офіційний сайт програми CUAET та оберіть свою ситуацію.

Номер соціального страхування: SIN number

Наступний крок – це отримання 9-тизначного соціального номера SIN number. Він потрібен для працевлаштування та оподаткування. Оформлення проводить служба Service Canada. Номер соцстрахування видають на підставі дозволу на роботу (work permit). Заяву на отримання номера можна подати онлайн або особисто відвідати одне з відділень Service Canada. Докладну інформацію про те, як подати заяву, можна знайти тут.

Медичні послуги: Health card

Також українцям надавався доступ до безкоштовного медичного страхування (health card). В різних провінціях Канади можуть бути деякі відмінності оформлення медичної страховки. Треба звернути увагу, що на цьому етапі важливо вказати постійну адресу проживання. Як варіант – можна знайти людей або знайомих, хто дозволить надати їх адресу на перший час.

Наприклад, в провінції Онтаріо медичну страховку надає OHIP (Ontario Health Insurance Plan). Про те, які медичні послуги вона покриває, можна дізнатися за посиланням.

Аби дізнатись, які заходи підтримки можна отримати, перейдіть на офіційний сайт програми CUAET та оберіть свою ситуацію.

Канада для Українців: фінансова підтримка

Важливо! Отримати фінансову допомогу можуть лише ті, хто прибув до Канади по програмі CUAET 31 березня 2024 року або раніше. Прийом заявок на фінансову підтримку триматиме до 30 червня 2024 року.

Канада надає одноразову виплату для підтримки українців у перші тижні після переїзду. На дорослого надається 3000 канадських доларів, на кожну дитину – 1500 канадських доларів. Аби отримати допомогу, треба мати рахунок в банку Канади. Більш докладну інформацію та форму для подання заявки можна знайти за посиланням.

Також сім’я може розраховувати на фінансову допомогу від провінції, в якій вона оселиться. Розмір часу, протягом якого буде надаватися допомога, залежить від кожної окремої ситуації, в який опинилися люди.

Відкриття банківського рахунку

Для отримання федеральної допомоги або фінансової підтримки від провінції треба мати рахунок в канадському банку. Процедура проста та не займає багато часу. Більшість банків відкривають рахунки українцям безкоштовно, але цей момент треба уточнити в обраному банку, перед тим, як відвідати відділення. Найбільші банки Канади:

  • Scotia Bank
  • TD bank
  • RBC
  • CIBC
  • BMO

Обов’язковий медогляд

Усі українці, які прибувають в Канаду та планують тут залишитися, протягом 90 днів повинні пройти обов’язковий медичний огляд. Пройти медогляд можна не тільки клініках Канади, але й в інших країнах, у тому числі й в Україні. Список акредитованих клінік можна знайти за посиланням.

Медичний огляд платний. В залежності від віку пацієнта, ціна в середньому  коливається від 150$ для дітей до 250$ для дорослих. Деякі клініки надають знижки українцям, наприклад, в Торонто в Panel Physician Immigration Medicals ціна 100$ та 120$ відповідно.  

Житлове питання

В деяких великих містах новоприбулим українцям надається можливість безкоштовно проживати в готелі приблизно 2 тижні. Але ця пропозиція обмежена, тому варто заздалегідь подумати про житлове питання.

На перший час можна пошукати хости – родини, які готові прийняти українців на деякий час. Краще домовлятись про житло ще до приїзду в Канаду. Знайти хости можна на таких сайтах:

Але все ж таки з часом треба буде знайти окреме житло. Як розповідає Альбіна, яка вже 9 років проживає у Торонто, ціни на житло останнім часом дуже виросли. Наприклад, оренда мініквартири або студії в цьому місті обійдеться як мінімум у 2 тисячі канадських доларів. Дешевше буде винаймати квартиру в невеликому місті.

Популярні в Канаді сайти з пошуку житла:

За словами Альбіни, головним завданням для українців, які вирішили переїхати в Канаду, буде пошук роботи. Програми підтримки розраховані на те, аби підтримати родину тільки у перший час перебування.

Тепер ви знаєте, що пропонує Канада для українців, які планують поїхати в цю країну за програмою CUAET. А з цієї статті ви можете дізнатись про програму захисту для громадян України в Норвегії.

А якщо вам треба зробити переказ коштів з Європи в Канаду або в Україну, скористайтесь TransferGo. З цим сервісом це буде зручно та безпечно. Також долучайтесь на бонусної програми “Запроси друга” та отримуйте додатковий дохід!

Про автора

Juliana Morozova

Юліана Морозова

Закінчила факультет журналістики Християнського гуманітарно-економічного університету (Одеса). Працювала 15 років у телекомпанії у невеликому місті, пройшовши шлях від репортера до голови служби новин. Була також ведучою програми новин, автором циклів програм про видатних жителів міста та про місцевих письменників. З 2022 року співпрацює з TransferGo.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€