Головна сторінка блогу
Персональні фінанси
Банківські рахунки

Банки Чехії: Який обрати та як відкрити рахунок?

6 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

У Чехію щорічно прибувають десятки тисяч українців у пошуках кращого життя. Тут – вищі зарплати, близький для нас менталітет і взагалі – європейський рівень життя, про який мріє чи не кожен трудовий мігрант. Розвинена у Чехії не лише сфера працевлаштування для іноземців, а й банківська система. До того ж, рано чи пізно кожному офіційному працівнику доведеться відкрити рахунок для отримання заробітної плати чи інших фінансових операцій. Тож сьогодні TransferGo розповідає, який чеський банк обрати, на що звернути увагу та які документи знадобляться для отримання картки.

Чому банки в Чехії популярні серед іноземців?

Бути впевненим у тому, що ваші кошти нікуди не зникнуть, мати гарантії безпеки та анонімності – це одні з найважливіших чинників, які забезпечують постійний притік іноземних клієнтів у банківську систему Чехії. Крім того, саме тут привабливі умови відкриття та обслуговування рахунку, банки суворо дотримуються закону про банківську таємницю, а також обслуговують клієнтів зручною для них мовою. Додатковими перевагами відкриття рахунку у чеських банках є зручний інтернет-банкінг для дистанційного керування рахунком, а також те, що всі вклади, незалежно від обраного банку чи валюти рахунку, потрапляють під державні гарантії.

Як відкрити рахунок?

Чеські банки надають можливість відкрити рахунок кожному охочому, зокрема й іноземцям. Щоб це зробити, достатньо звернутись у найближче відділення та пред’явити усі необхідні документи. Так, для фізичних осіб під час відвідування фінустанови необхідно пред’явити:

  • Заяву на відкриття рахунку.
  • Два документи, що засвідчують особу (зазвичай, це закордонний паспорт, а також, свідоцтво про народження, водійські права або вид на проживання, виданий міністерством внутрішніх справ ЧР).
  • Грошову суму, яка знадобиться для першого внеску під час відкриття рахунку.
  • Контактну поштову адресу в Чехії (може бути і готель).

Якщо ж ви представляєте юридичну особу, то маєте надати банківському працівнику такий перелік документів:

  • Заяву на відкриття рахунку.
  • Виписку з Торгового реєстру в ЧР.
  • Ліцензію підприємця.
  • Установчі документи, якщо підприємство ще не внесене до Торгового реєстру.
  • Усі документи мають бути перекладені на чеську мову та завірені нотаріально.

Рахунок у чеському банку може відкрити особа, якій виповнилося 18 років. Виняток становлять студентські рахунки. В такому випадку картку для виплат можна оформити для особи віком від 15 років за умови присутності законного представника.

Якщо у вас є всі необхідні документи, то відкриття рахунку у філії банку Чехії займе не більш ніж 1 годину.

На що звернути увагу під час вибору банку?

Насамперед, вибір банку в Чехії залежить від потреб клієнта. Так, наприклад, якщо ви плануєте часто відвідувати відділення банку, то краще обрати установу з максимальним покриттям по країні. Крім того, усі сучасні банки Чехії мають розвинені системи інтернет-банкінгу – як для фізичних, так і для юридичних осіб. Як не дивно, лідерами в цьому секторі є якраз «молоді» банки, такі як FIO. До того ж, у них набагато нижчі тарифи на обслуговування, ніж у «гігантів» (інколи обслуговування рахунку може бути взагалі безкоштовним). Утім рекомендуємо звертати увагу не тільки на вигідні умови обслуговування, а й на авторитет банку, наявність великої кількості відділень, банкоматів тощо.

Які умови пропонують чеські банки клієнтам?

Загалом у Чехії налічується 45 місцевих і закордонних банків, але активно працюють з клієнтами приблизно два десятки з них. Їх можна умовно розділити на три категорії: великі, середні та малі. Пропонуємо ознайомитись із умовами обслуговування найпопулярніших банків Чеської Республіки, які є надійними і доступними для іноземців.

  1. UniCredit Bank

Він є підрозділом UniCredit Bank Austria. Створений 2007 року після злиття HVB Bank Czech Republic і Zivnostenska banka. Обслуговує понад 230 тисяч клієнтів через філіальну мережу, що складається з 58 відділень і 79 банкоматів. Комісії за відкриття рахунку та зняття коштів у UniCredit Bank немає, комісія за обслуговування рахунку становить 100 чеських крон, якщо щомісячний обіг коштів становить менше 12000.

  1. FIO Banka

Цей банк є одним із «наймолодших» у Чехії. Він динамічно розвивається та є частиною фінансової групи FIO, яка була заснована в 1993 році. FIO Banka пропонує своїм клієнтам широкий спектр банківських та фінансових послуг. Комісії за відкриття та обслуговування рахунку немає. До 10 операцій у банкоматах FIO Banka і до 5 операцій в інших банкоматах на місяць є безкоштовними, як і зняття готівки у відділенні на суму понад 1000 крон.

  1. Komerční banka

Це – один з основних та найбільших банків Чеської Республіки. Він обслуговує понад 1.6 млн клієнтів та налічує понад 400 відділень. У Komerční banka немає комісії за відкриття рахунку. Комісія за обслуговування, залежно від обраного банківського продукту, може становити від 0 до 169 крон за місяць, комісія за зняття готівки відсутня.

  1. Československá obchodní banka

Цей банк – один з найбільш надійних і ефективних не тільки в Чеській Республіці, але і в Центральній і Східній Європі. Його авторитет формувався роками, як і лояльність клієнтів. Відкриття рахунку та зняття коштів у ньому є безкоштовним. Вартість обслуговування становить від 25 до 900 крон на місяць. Обслуговування може бути і безкоштовним, якщо обіг коштів на рахунку упродовж останніх 30 днів становив щонайменше 10000 крон.

  1. Česká sporitelna

Він заснований ще в 1825 році і є найбільшим ощадним банком в країні з більш ніж 600 філіями по всій Чехії. Комісії за відкриття рахунку та зняття готівки тут немає. Проте за обслуговування доведеться заплатити до 100 крон, але лише у випадку, якщо місячний обіг коштів на рахунку становить менш ніж 7000 крон.

Зважаючи на популярність чеських банків, відкриття рахунку у них є дуже привабливим, оскільки тут доволі вигідні умови обслуговування. Додає зручності і можливість управління активами на рахунках з будь-якої точки планети, завдяки широко розвиненим онлайн-сервісам. Тож обирайте у Чехії той банк, який відповідає саме вашим потребам. А якщо ви хочете вигідно надіслати кошти рідним в Україну, то TransferGo – найкращий вибір для цього! З нами здійснювати грошові перекази швидко, вигідно і завжди надійно!

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€