Безвіз для українців Transfergo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради мандрівникам

Безвіз для українців: Правила в’їзду в ЄС

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Коли в Україні розпочалася повномасштабна війна, в країни Європейського Союзу виїхали мільйони українців у пошуках тимчасового притулку. Водночас чимало людей перетинають кордон не з метою прихистку, а просто відвідують родичів, подорожують, вирішують справи у відрядженні тощо. Тож про те, як працює безвіз для українців та яких правил потрібно дотримуватись, щоб ним скористатися, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Безвізовий режим з ЄС: як це працює?

Вже понад 5 років українці мають право подорожувати країнами Європи без оформлення візи, використовуючи свій біометричний закордонний паспорт. Проте така поїздка не може тривати довше 90 днів упродовж пів року. Якщо ви плануєте в’їзд у країни ЄС, то повинні враховувати кілька важливих нюансів:

  • День в’їзду в країну вважається першим днем перебування у ній;
  • Останнім днем подорожі є день, коли ви покидаєте територію ЄС;
  • Після перебування протягом останніх 90 днів за межами «безвізових» країн, ви можете знову отримати  90 днів для їх відвідування.
  • Якщо ви перебували в країнах ЄС із дозволом на тимчасове перебування, то ваші 90 днів безвізу залишаються;
  • Перебувати в цих країнах після закінчення терміну дії безвізу (90 днів на пів року) не дозволено.

Які країни можна відвідати?

Безвізовий режим дозволяє громадянам України перетинати кордони держав ЄС без оформлення дозвільних документів.

Додатковою перевагою, яку відкриває безвіз для українців, є те, що вони також мають право вільно вирушати в країни, які є асоційованими учасниками Шенгенської угоди, зокрема у Ліхтенштейн, Норвегію, Ісландію та Швейцарію.

Проте варто враховувати, що у зв’язку з різними обставинами, наприклад, такими як пандемія COVID-19 чи війна в Україні, країни Європи можуть встановлювати або навпаки скасовувати додаткові вимоги для українців. Тому перед поїздкою за кордон варто перевіряти актуальну інформацію стосовно того, яку країну та на яких умовах ви маєте право відвідати. Зробити це можна на спеціальному ресурсі від МЗС України – tripadvisor.mfa.gov.ua.

Безвіз для українців: міграційний калькулятор

Всі громадяни України згідно з дією безвізового режиму можуть перетинати кордони європейських країн багато разів. Відповідно, щоб не потрапити у ситуацію, коли кількість днів законного перебування без візи за кордоном раптово закінчиться, краще самотужки стежити за їх залишком. Значно спростить це завдання, наприклад, міграційний калькулятор Державної міграційної служби України. Він дозволяє розрахувати кількість днів перебування за кордоном. Для того, щоб дізнатись, скільки часу ви можете перебувати в ЄС за безвізом, потрібно ввести:

  • дату контролю, тобто день, на який здійснюється перевірка терміну перебування (зазвичай – дата виїзду з країни, зокрема запланована);
  • дати в’їздів та виїздів з країни протягом контрольованого періоду (тобто між датою контролю та розрахованою датою початку періоду контролю).

Після натискання на кнопку «Розрахувати» ви отримаєте доступну кількість днів.

Які встановлені податки у країнах Європи – читайте тут.

Що потрібно для подорожі?

Будь-яка мандрівка вимагає від вас певних кроків, виконання яких дозволить скористатись безвізом без зайвих проблем. Зокрема, щоб вирушити в країни шенгенської зони, необхідно:

  • Підготувати відповідні документи, зокрема біометричний закордонний паспорт України. На всякий випадок також забронюйте житло в країні, у яку прямуєте, не забудьте купити квитки на зворотний рейс та візьміть достатню кількість грошей. Рекомендовано орієнтуватись на 45 євро на добу для однієї особи. Якщо подорожуєте з дітьми, то візьміть документи, що підтверджують ваше право опіки над ними, а також згоду на мандрівку іншого з батьків, якщо він не їде з вами.
  • Перевірити термін дії біометричного паспорта. Він має залишатись дійсним протягом 90 днів від запланованої дати повернення з-за кордону.
  • Оформіть туристичну страховку.
  • Чітко визначитись з метою мандрівки. Наприклад, ви можете їхати як турист, для лікування чи навчання, до родичів, у відрядження, для участі в змаганнях тощо.

Врахуйте, що безвізовий режим не дозволяє перетинати кордон з метою працевлаштування. Для цього потрібно оформити відповідний дозвіл в посольстві країни, у якій ви плануєте працювати.

Тож тепер ви знаєте все найважливіше про безвіз для українців. Якщо ж ви хочете переказати гроші з Польщі в Україну рідним або близьким, то це легко можна зробити, використовуючи сервіс TransferGo, з яким переказ надійде до отримувача швидко, безпечно і головне – без прихованих комісій!

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€