Чек-лист для тих, хто їде з Польщі
Українці, які через війну приїхали до Польщі, отримали підтримку у вигляді різних державних виплат. Щоб отримати соціальну допомогу, біженці оформили PESEL (індивідуальний ідентифікаційний номер) та відкрили рахунки в польських банках. Частина українських біженців після кількох місяців перебування за кордоном вирішили повернутись додому. TransferGo підготував чек-лист для тих, хто їде з Польщі.
Соціальні виплати від ZUS
Українці, які одержують матеріальну допомогу від ZUS (Управління соціального страхування), зобов’язані попередити установу про виїзд із Польщі. Зробити це необхідно в електронному вигляді у своєму обліковому записі на порталі PUE ZUS.
У меню потрібно вибрати програму, за якою приходять виплати, наприклад, Сім’я 500+ або Сімейний капітал опіки. У розділі “Деталі ваших заяв” є кнопка “Повідомлення про від’їзд”, яка відкриває спеціальний бланк UKR-IW. Необхідно заповнити форму, вказавши дату виїзду із Польщі.
Якщо дорослий їде разом із дитиною/дітьми, потрібно поставити галочку біля “виїжджаю з Польщі”. Тоді немає потреби окремо надавати інформацію про дітей. Якщо дорослий залишається у Польщі, а їде дитина/діти, потрібно поставити галочку біля “з Польщі виїжджає дитина, а я залишаюся в Польщі”. Потім слід зазначити необхідну інформацію про дитину.
Право на соціальну допомогу втрачається, починаючи з місяця, наступного за місяцем, коли сім’я виїхала з Польщі.
Громадянин України, який отримав допомогу на дитину, але не мав на неї права, має повернути гроші ZUS на банківський рахунок за такими реквізитами:
– номер рахунку: PL 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017
– код BIC (SWIFT): BPKOPLPW
– призначення платежу: ім’я та прізвище одержувача допомоги, номер справи, а також приписка – 500.
Додаткову інформацію можна знайти на сайті ZUS, а також зателефонувавши на інфолінію про сімейні виплати для громадян України за телефоном +48 22 444 02 55. Крім того, питання можна надіслати на електронну пошту за адресою [email protected].
Українці, які вирішили залишитись у Польщі, можуть отримати фінансову допомогу за програмою «Добрий старт». Ця виплата призначена для дітей шкільного віку. Подробиці читайте у блозі TransferGo.
Банківський рахунок у Польщі
Повідомлення про закриття рахунку різні банки приймають у різній формі. Найчастіше при цьому не потрібно особисто звертатися до відділення банку. Наприклад, у PKO Bank Polski заяву про закриття рахунку можна надіслати через мобільний додаток або у своєму обліковому записі на сайті. У банку Millennium – через інтернет-банкінг Millenet або зателефонувавши до інфолінії установи. До банку Pekao можна надіслати листа поштою.
Рахунок буде закритий за 30 днів після отримання від клієнта заяви про закриття рахунку.
Автор: Юліана Морозова
Освіта – магістриня Християнського гуманітарно-економічного
відкритого університету (Одеса). Досвід роботи у журналістиці – 10 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Українці в Італії: характерний портрет трудових мігрантів і способи легалізації