Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Депортація з Польщі: 5 найчастіших причин

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Вирушаючи на роботу, прямуючи на відвідини до родичів чи виключно з туристичною метою – якою б не була причина перебування у Польщі, головне завжди подбати про наявність усіх необхідних документів. Часто, навіть не до кінця розуміючи за що, деякі іноземці можуть отримати депортацію з цієї країни. Про те, що може стати причиною такого рішення польських прикордонників, сьогодні розповідає TransferGo.

Перевищення дозволеного терміну перебування в країні

Саме це є однією з найпоширеніших причин депортації іноземців з Польщі. Зрозуміло, що деякі люди свідомо залишаються у країні на довший термін, аніж дозволяють документи. Доволі часто ми самі можемо просто помилитись в розрахунках. Інколи варто проґавити всього кілька годин, відвідавши пункт пропуску на кордоні запізно, і отримати за це депортацію. До слова, є й такі випадки, що в розрахунках помиляються самі прикордонники, тож якщо ви впевнені, що вклалися в дозволені терміни перебування, можете оскаржити рішення стражів граничних. Та все ж рекомендуємо детально стежити за тим, скільки днів маєте право бути у Польщі.

Неофіційне працевлаштування

Чимало іноземців працюють у Польщі нелегально. А ще більше таких, що отримують частину заробітку офіційно, а решту – «в конверті». І перший, і другий випадок з погляду законодавства країни вважається порушенням, тож якщо влада виявить таких «сірих» працівників, роботодавець найімовірніше отримає великий штраф, а порушника-іноземця депортують з Польщі. Крім того, таких працівників також можуть оштрафувати, тож краще стежити за тим, чи легально вас оформив на роботу польський роботодавець.

Нелегальний перетин кордону

Стати нелегалами намагаються чимало людей щороку з різних причин. Насправді вдається це небагатьом. І навіть, якщо хтось і зміг проникнути в Польщу поза пунктами пропуску, то приводів для радощів у таких людей небагато. Як показує практика, більшість нелегалів рано чи пізно виявляють, якщо не на кордоні, то вже всередині країни, і за такі дії іноземцям загрожує негайна депортація.

Неплатоспроможність іноземця

Згідно з правилами, кожен, хто перетинає кордон Польщі, має підтвердити, що володіє достатньою сумою для перебування в країні, зокрема і на проживання. Звісно, до цього прикордонники не ставляться надто прискіпливо, проте трапляються ситуації, коли людина в’їжджає у Польщу з робочою візою, а працевлаштуватись їй так і не вдалося. На жаль, у такому випадку заробітчанин не має коштів на проживання, що є вагомою підставою для депортації.

Ухилення від сплати податків

Якщо ви займаєтесь у Польщі будь-якою трудовою чи підприємницькою діяльністю, то обов’язково маєте вчасно сплачувати усі необхідні податки. Саме вони є основною складовою бюджету країни, тож за всіма процедурами, що пов’язані з ними, влада стежить особливо пильно. Так, у Польщі ухилення від сплати податків є серйозним злочином. Депортація в такому випадку – ще далеко не найгірший варіант, адже за це навіть можна потрапити у в’язницю.

Звісно, існують й інші причини для депортації з Польщі, інколи заборона на в’їзд також накладається на певний час. Хоча ви і можете оскаржити таке рішення, якщо переконані у своїй правоті, це вимагає чимало зусиль, тож краще просто дотримуватись правил. І нагадуємо, що якщо вам потрібно надіслати гроші із Польщі в Україну, кращим рішенням для цього стане швидкий, безпечний та надійний сервіс TransferGo.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€