Екстрені служби у Польщі: Куди та в якому випадку телефонувати?
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Екстрені служби у Польщі: Куди та в якому випадку телефонувати?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Допомога поліції, медиків чи надзвичайників може знадобитись будь-якої миті. Часто, перебуваючи за кордоном, в неординарних ситуаціях дуже легко розгубитись. Тому дуже важливо завжди мати під рукою номери екстрених служб. Це дозволить максимально швидко отримати допомогу, від якої часто залежить наше життя і тих, хто нас оточує. Тож про те, як зателефонувати в екстрені служби Польщі, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Єдиний європейський номер 112

Єдиний номер екстрених служб у Європі – 112 є стандартним для всіх країн Європейського Союзу та багатьох інших держав. Він був введений, щоб спростити та прискорити доступ до різних служб, коли людині, наприклад, потрібна допомога медиків, пожежників тощо.

Номер 112 у Польщі, як і в інших країнах ЄС, можна набрати з будь-якого телефону, незалежно від оператора зв’язку чи наявності SIM-карти. Важливо відзначити, що мобільні оператори зобов’язані перенаправити дзвінок на 112 навіть у тих випадках, коли у користувача немає коштів на рахунку.

Під час дзвінка на номер 112 диспетчер спрямовує людину до відповідних служб, залежно від характеру ситуації. Зазвичай, оператори розмовляють на кількох мовах, що особливо зручно для громадян інших країн.

Мобільний додаток Alarm112

Міністерство внутрішніх справ Польщі запустило мобільний додаток Alarm112, який дозволяє надсилати повідомлення до Центру екстреного сповіщення.

Мобільний додаток Alarm112 дає змогу у разі загрози життю, здоров’ю, майну, навколишньому середовищу, безпеці та громадському порядку зв’язатися з відповідними службами особам, які не можуть здійснити голосовий виклик, зокрема людям із вадами слуху чи мови. У Alarm112 за допомогою відповідних піктограм можна вказати тип, місце події та службу, допомога якої необхідна.

Екстрені служби у Польщі: прямі номери

Крім єдиного європейського номера 112, у Польщі діють й інші телефони, за якими можна викликати екстрені служби:

  • Швидка (Pogotowie). Викликати швидку в Польщі можна за номером 999. Він призначений для дзвінків виключно в екстрених випадках, наприклад, під час раптових захворювань, серйозних травм чи різкого погіршення стану через хронічне захворювання.
  • Пожежна служба (Straż Pożarna). Якщо ви стали свідком пожежі або нещасного випадку, наприклад, ДТП у Польщі, негайно зателефонуйте за номером 998. Зазвичай, рятувальники прибувають за кілька хвилин.
  • Поліція (Policja). Якщо вам або вашим близьким хтось загрожує, негайно телефонуйте до головного відділення поліцейської служби за номером 997. Якщо ж ви бачите, як хтось розпиває алкогольні напої у громадських місцях чи нищить житлово-комунальне майно, вам допоможе муніципальна поліція Польщі. Її можна викликати за номером 986.
  • Служба газу в Польщі (Pogotowie gazowe). Якщо ви відчуваєте у помешканні характерний запах газу, негайно телефонуйте за номером 992.
  • Служба водопровідних мереж (Pogotowie wodno-kanalizacyjne). Якщо ви помітили, що у вашому будинку або ж просто на вулиці пошкоджена каналізація та відбувається витік води, телефонуйте за номером 994.
  • Аварійна енергослужба (Pogotowie energetyczne). Повідомити про відсутність світла у Польщі чи пошкодження лінії електропередач можна, зателефонувавши за спеціальним номером 991.

Які ще номери можуть знадобитися?

Серед інших служб, які працюють у Польщі, вам можуть стати в нагоді:

  • Кризова лінія довіри. За номером 116 123 ви можете отримати психологічну підтримку у будь-який час доби. Крім того, дорослі можуть зателефонувати за номером 800 70 2222 у Центр підтримки під час психічної кризи.
  • Служба довіри в Польщі (Telefon zaufania). Зателефонувавши за номером 116111, ви зможете анонімно поспілкуватись із консультантом про особисті проблеми та отримати поради щодо їх вирішення. Ця гаряча лінія призначена для дітей та підлітків.
  • Національна служба допомоги жертвам домашнього насильства. Так звана «Синя лінія» в Польщі працює цілодобово. Зателефонувати сюди можна за номером 800 120 002.
  • Служба допомоги на дорозі (Pomoc drogowa). Якщо у вашого автомобіля пробито колесо, а запаски немає, або ж неочікувано закінчилось пальне, ви можете зателефонувати за номером 981 для отримання допомоги.
  • Служба порятунку на річках у Польщі (Pogotowie Rzeczne). Якщо на річці з вами або іншими людьми трапилася екстрена ситуація, телефонуйте за номером 984.
  • Служба порятунку на морі та в горах (Ratownictwo Morskie i Górskie). Якщо у вас трапилась екстрена ситуація на морі, або ж ви заблукали у горах – одразу телефонуйте за номером 985!

Зверніть увагу, щоб зателефонувати на тризначні номери екстреної допомоги (крім 112) з мобільного, перед ними необхідно набрати код міста, в якому ви перебуваєте.

Тож тепер ви знаєте, як зателефонувати в екстрені служби Польщі. Крім того, у нашому блозі ви можете дізнатись багато іншої корисної інформації, зокрема, як влаштуватись на роботу кур’єром у Польщі.

А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати кошти з Польщі в Україну, найбезпечнішим та найвигіднішим способом для цього стане сервіс TransferGo. З ним гроші надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€