Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Робота за кордоном

Надбавки до зарплати у Польщі у 2022

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Кожна робота повинна оплачуватися. І що більше – то краще. З цією тезою точно погодяться ті, хто прямує на роботу у Польщу в пошуках кращого життя. І багато хто у цій країні його дійсно знаходить. Тож про те, який зараз рівень зарплати у Польщі та які виплати, що пов’язані з нею, також зростуть, сьогодні розповідає TransferGo.

Яка мінімальна зарплата у Польщі в 2022 році?

Починаючи з січня 2022 року, у цій країні зросла не тільки так звана «мінімалка», а й інші виплати, що залежать від неї. Тож відтепер вона становить 3010 злотих на місяць для тих, у кого є робота по Умові о праце, а також 19,7 злотих за годину для тих, хто працює по Умові злеценя. Мінімальна заробітна плата в Польщі впливає й на інші виплати. Це, насамперед, компенсація за дискримінацію чи мобінг під час виконання працівником своїх обов’язків, виплати за вимушений простій, сума вихідної допомоги, додаткова оплата за роботу в нічний час.

Робота в нічний час оплачується додатково

У Польщі для тих працівників, які виконують роботу в нічний час, законом передбачена надбавка до зарплати за кожну відпрацьовану годину. Так, розмір цієї надбавки має становити щонайменше 20% від актуальної мінімальної зарплати. Звісно, роботодавець за бажанням має право збільшити цю суму Проте варто враховувати, що на кінцеву цифру безпосередньо впливає кількість робочих годин у поточному місяці. Так, оплата за роботу в нічний час вираховується за простою формулою: розмір мінімальної зарплати у Польщі ділиться на кількість робочих годин, потім отриману цифру множимо на 20% і таким чином отримуємо суму виплати. Наприклад, якщо у січні було 19 робочих днів, то це 152 години. Тоді формула буде такою: 3 010/152*20% = 3,96. Згідно з отриманими даними, у цій конкретній ситуації доплата за 1 робочу годину вночі становитиме 3,96 злотих.

Виплата за простій на підприємстві

На таку виплату можуть розраховувати ті працівники, які були готові виконувати свою роботу, але не змогли цього зробити, наприклад, через перешкоди з боку працедавця чи поломку необхідних технічних засобів на підприємстві тощо. У такому випадку роботодавець зобов’язаний компенсувати працівнику повну заробітну плату. Проте він також має право оформити працівнику відпустку, тоді сума виплати становитиме 60% від зарплати. Найчастіше такий варіант можливий, якщо в угоді не прописана точна сума зарплати. Водночас розмір виплати за вимушений прогул не може бути меншим за мінімальну зарплату в країні.

Компенсація за дискримінацію чи мобінг

Польща – країна демократична і завжди стоїть на захисті прав людини. Так, згідно з трудовим законодавством, якщо працівник зазнав дискримінації на робочому місці або ж став жертвою мобінгу, особливо – з боку роботодавця, то він має право вимагати компенсацію, що дорівнює розміру мінімальної заробітної плати. Щоб отримати цю виплату, достатньо поскаржитись у відділ кадрів або ж написати заяву у відповідні органи правопорядку.

Нарахування вихідної допомоги

Якщо працівник був звільнений з роботи через обставини, які не залежали від нього, то він має право на отримання вихідної допомоги. Такими обставинами може стати масове звільнення або ліквідація відповідної посади. У цих випадках розмір виплати може становити від однієї до трьох місячних зарплат, залежно від того, яким був стаж працівника. Проте максимальна сума вихідної допомоги у Польщі не може перевищувати 15 мінімальних зарплат.

Як-то кажуть, проінформовані – значить озброєні. Тож нехай робочі моменти завжди несуть для вас лише позитив. І нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Польщі в Україну вигідно, то це завжди легко зробити через сервіс TransferGo. Це безпечно, зручно і максимально швидко!

 

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€