Найсмачніші німецькі страви, які точно варто скуштувати
Скуштувати чогось смачненького хочеться завжди, а тим паче, коли потрапляєш у нову країну. Кожен народ славиться не лише своїми традиціями, а й кухнею. А особливо популярними у світі стали німецькі страви: різноманітні ковбаски, снеки та інші смаколики давно полонили серця навіть найвибагливіших гурманів. Тож про те, що точно варто скуштувати, перебуваючи у Німеччині, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
Соковиті фрикадельки кенігсбергерг клопс
Ця популярна німецька страва має серед жителів країни неймовірну пошану, а все тому, що її смак дійсно неможливо забути. Фрикадельки у вершковому соусі з каперсами тут готують з рубленої телятини, цибулі, яєць, анчоусів, перцю та інших спецій. Подаються вони із соусом та лимонним соком, який додає страві витонченого та дійсно особливого післясмаку. Скуштувати кенінсбергерг клопс можна практично у всіх закладах харчування Німеччини.
Незвичний лабскаус
Одна із не надто привабливих страв… Принаймні так може здатися на перший погляд. Але німецька кухня вражає, насамперед, смаком. Готувати її почали моряки північної Німеччини ще далекого 1701 року. Рецепт класичного лабскаусу доволі простий: яловичу солонину відварюють у воді одночасно із маринованим буряком та огірками, цибулею й оселедцем Матьє, інколи додаючи сало. Після цього увесь набір продуктів пропускають через м’ясорубку. Далі суміш тушкують на салі, а потім – кип’ятять в огірковому розсолі чи бульйоні. Наприкінці готування до страви додають картоплю. Коли все зварилося, отриману суміш розтирають в кашу та подають на стіл з маринованими корнішонами, рулетиками та яєчнею.
Пікантний смак карівурста
У наш час німецький карівурст практично вважають синонімом німецької кухні. А за головною версією походження, з’явилася ця страва завдяки берлінській біженці Герті Хойвер, яка 1949 року отримала кетчуп і порошок карі від британських солдатів. Жінка поєднала ці інгредієнти між собою та поклала суміш на смажену ковбаску. Так, сьогодні саме ковбаски карівурст є одним із найпопулярніших вуличних смаколиків у Німеччині. Подають їх із чіпсами або булкою, заправивши кетчупом і майонезом. Лише уявіть собі, щороку в країні з’їдають понад 800 мільйонів порцій цієї страви.
«Турецький німець» Донер кебаб
Саме ця страва є одним із найпоширеніших представників вуличної їжі Німеччини. Він потрапив у країну лише в 60-х роках минулого століття, а сьогодні немає німця, який би хоч раз у житті його не скуштував. Спочатку рецепт донер кебабу включав лише м’ясо, цибулю та трішки салату, проте сьогодні він став стравою з великою кількістю свіжих або смажених овочів і соусами на вибір. До слова, зараз у Німеччині налічується близько 20000 закладів, у яких ви можете замовити донер кебаб.
Німецька кухня та «п’янкий» руладен
Особливі події вимагають незвичних страв. І саме таким став руладен. Це – суміш бекону, цибулі, гірчиці, солених огірків, які в Німеччині загортають у тонкий шматок телятини. Ось таким простим є рецепт руладену. А подають його здебільшого під час визначних подій з картопляним пюре чи маринованою червоною капустою. Невід’ємний атрибут цієї страви – соус із червоного вина. Саме він надає руладену «п’янкого» смаку і особливого аромату.
Рейбекучен – оладки по-німецьки
Солоденьке люблять усі, і німці не виняток. Мабуть, саме тому вони так обожнюють оладки, але не звичайні, а картопляні, які настільки популярні в країні, що мають тут аж понад 40 різних найменувань, але основне з них – рейбекучен. Оладки ці готують, як і звичайні, тобто смажать на сковорідці. А от подають готову страву з яблучним соусом і чорним житнім хлібом. Особливо популярний рейбекучен під час різдвяних свят, тож саме тоді скуштувати картопляні оладки можна на будь-якому ярмарку.
Пінкель з капустою
Ця німецька страва давно стала справжньою візитівкою Німеччини серед мільйонів туристів. Їдять її тут цілий рік, але взимку вона особливо популярна, адже саме у цей період гаряча ковбаска з капустою смакують найкраще. Рецепт класичного пінкелю такий: до тушкованої капусти додають гірчицю та бекон, а подають з ковбасою під назвою «пінкель», що в перекладі з німецької означає мізинець. Саму ковбаску готують з бекону, крупи вівса або ячменю, телячого і свинячого сала, цибулі та спецій.
Наведені німецькі страви є тими, які ви, скуштувавши хоч раз, точно захочете з’їсти знову. Тож Німеччина справді вражає різноманітною їжею, особливо у вуличному форматі. Тут кожен знайде те, що йому до смаку, головне – вчасно зупинитися, адже ці смаколики неймовірно калорійні.
Про цікаві слова, якими вас може здивувати чеська мова, читайте тут.