Навчання в Польщі після 8 класу ліцей чи технікум TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Навчання за кордоном

Навчання в Польщі після 8 класу: ліцей чи технікум?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Через кілька тижнів в Польщі завершиться поточний навчальний рік. Перед учнями 8-их класів вже зараз постає питання – в якому навчальному закладі здобути середню освіту?  Чи піти в загальноосвітню школу, вступити до технікуму або до галузевої школи? Сервіс TransferGo допоможе розібратися, які є варіанти навчання в Польщі після 8 класу, в чому різниця та як поступити в навчальний заклад.

Середня освіта в Польщі: які варіанти?

Система освіти Польщі складається з кількох ступенів. Спочатку дитина йде до дитячого садочка. Потім навчається 8 років у початковій школі. Навчання у 8-му класі завершується «іспитом восьмикласника», який зазвичай проходить у кінці травня. Екзамен має форму тестування з кількох предметів: у 2024 році це польська, іноземна мова та математика.

Також у травні розпочинається вступна кампанія в навчальних закладах середньої ланки освіти. Навчання в Польщі після 8 класу можна продовжити в таких установах:

  • Загальноосвітні ліцеї (Liceum ogólnokształcące)  – 4 роки навчання;
  • Технікуми (Technikum) – 5 років навчання;
  • Галузеві школи (Szkoły branżowe) Іго ступеня –  3 роки навчання.

Різниця між закладами не тільки у кількості років навчання, а також у тому, чи отримає учень атестат зрілості (атестат про повну середню освіту) та диплом про отримання професії.

Більше інформації про загальну середню освіту в Польщі ви знайдете тут.

Загальноосвітні ліцеї

Польський ліцей – це аналог української старшої школи. Головна ціль – отримання повної загальної середньої освіти. По завершенню навчання учні складають матуру (аналог українського ЗНО) та отримують атестат зрілості. Зазвичай в ліцей йдуть діти, які планують далі навчатися у вищих навчальних закладах.

Технікуми

Технікум – це по суті професійно-технічний навчальний заклад. Тут студент отримує не тільки повну загальну освіту, тобто атестат зрілості, але й диплом про отримання професії. Якщо є бажання, після технікуму теж можна вступити в університет.

Галузеві школи

Галузеві школи – це навчальні заклади, яку дають базову професійну освіту.  Вони бувають Іго та ІІго ступеня. Після 8-го класу дитина може навчатись в галузевій школі Іго ступеня. Впродовж 3 років студент здобуває професійну освіту. Загальноосвітні предмети вивчаються, але учні не складають матуру.  Таким чином, вони не отримують атестат зрілості та не можуть вступити до вищих навчальних закладів.

 Але документ про повну середню освіту можна отримати, якщо після  Іго ступеня поступити в галузеву школу ІІго ступеня. Навчання триває 2 роки.

Важливо! Відомі багатьом поліцеальні школи не входять у систему середньої освіти Польщі. Поліцеальні школи дають змогу отримати профільну професійну освіту на базі повної загальної освіти.

Навчання в Польщі після 8 класу: як поступити в ліцей, технікум або галузеву школу?

Графік вступної кампанії до середніх навчальних закладів встановлюється в кожному воєводстві окремо, але зазвичай стартує у травні. На цій сторінці можна знайти сайти управлінь освіти кожного регіону Польщі. Або можна скористатися пошуком в Інтернеті та ввести фразу «rekrutacja do szkół ponadpodstawowych».

Учень може подати заяву на вступ одразу у кілька установ. Процес вступу в  навчальний заклад складається з таких етапів:

  • Подача заявки (зазвичай в онлайн режимі, але треба уточнювати в навчальному закладі);
  • Доповнення заяви свідоцтвом про закінчення початкової школи;
  • Доповнення заяви результатами іспиту восьмикласника (у 2023 році учні отримають результати 6 липня);
  • Оголошення приймальною комісією списку учнів, які пройшли відбір.

Відбір учнів відбувається шляхом оцінювання кожного кандидата за загальною системою. На навчання зараховуються абітурієнти, які набрали найбільшу кількість балів. Максимум можна отримати 200 балів, з них:

  • 100 балів – за результатами іспиту восьмикласника,
  • 100 балів – за оцінки та відзнаки по завершенню навчання в початковій школі.

Докладніше про систему перерахунку балів читайте тут.

Прохідний поріг у кожній школі встановлюється кожного року новий в залежності від кількості місць та кількості абітурієнтів. Якщо учень не пройшов відбір в жодній з обраних шкіл, він може взяти участь у додатковому наборі, який проводять навчальні заклади, якщо в них залишаються вільні місця.

Реєстр шкіл і навчальних закладів знаходиться за цим посиланням. А на цьому сайті ви можете подивитись прогноз попиту на ту чи іншу професію в Польщі.

Тепер ви знаєте все важливе про навчання в Польщі після 8 класу. А тут ви знайдете інформацію про те, як отримати карту побиту для українців. Також нагадуємо, що сервіс TransferGo пропонує найпростіший та найшвидший спосіб переказу коштів з Польщі в Україну.

Про автора

Juliana Morozova

Юліана Морозова

Закінчила факультет журналістики Християнського гуманітарно-економічного університету (Одеса). Працювала 15 років у телекомпанії у невеликому місті, пройшовши шлях від репортера до голови служби новин. Була також ведучою програми новин, автором циклів програм про видатних жителів міста та про місцевих письменників. З 2022 року співпрацює з TransferGo.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€