Blog home
Персональні фінанси

Оренда житла у Німеччині: Що варто знати?

6 min read
Calculator placeholder

Відправлення з

Popular

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Free – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Popular

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Німеччина – одна із найбільш заселених країн ЄС. Знайти житло тут буває непросто навіть місцевим, не кажучи вже про мігрантів. Проте, якщо ви хоч трохи знаєте мову та володієте ситуацією на ринку нерухомості країни, то це все ж можливо. Тож яка вона, оренда житла у Німеччині? Про всі найважливіші нюанси сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

З чого почати пошук?

Щоб знайти житло у Німеччині, це краще починати робити ще до переїзду в країну. Звісно, першим джерелом варіантів нерухомості є інтернет. Наприклад, у країні працює сайт www.immobilienscout24.de. Тут можна не лише переглянути наявні пропозиції, а й зареєструватися, заповнити профіль, вказавши свої потреби та вимоги.  Хтось з орендодавців, можливо, зв’яжеться з вами самостійно. Якщо знайшли хороший варіант, пишіть орендодавцю негайно, бо квартири тут розбирають за кілька годин.

Крім того, шукати житло можна у тематичних групах Facebook або через знайомих. Ще одне джерело пропозицій – німецька преса про нерухомість, яку можна знайти у ятках Toto-Lotto. На місцевих маклерів краще не сподіватися, а платити їм взагалі бажано після того, як підписали угоду про оренду з власником житла.

Огляд житла у Німеччині

На огляд помешкання краще прийти завчасно. Не бійтесь ставити уточнювальні запитання щодо житла. Запитайте, чому з’їхали попередні орендарі, дізнайтеся середню вартість оренди у місті, уточніть інформацію щодо сусідів, чи є поруч магазини, парковака, як працює громадський транспорт.

Водночас будьте готові і на низку запитань від власника житла. Наприклад, він може уточнити, скільки людей будуть жити у приміщенні, ким ви працюєте, яку отримуєте зарплату та чи не маєте кредитних боргів. Врахуйте, що інколи цю інформацію треба підтвердити документально. Тож оренда житла у Німеччині може зустріти вас доволі цікавими нюансами.

Що означають скорочення в оголошеннях?

Скорочення під час подачі оголошень раніше використовувались для економії друкованих площ у газетах, але згодом ця традиція перебралася і в інтернет. Так, усі житлові об’єкти в німецьких оголошеннях поділяються на квартири (Wohnung) та будинки (Haus). Площа приміщення вказується у квадратних метрах зі скороченням Wfl. Кількість кімнат позначається цифрою та літерами Z чи Zi. Наприклад, 1Z – однокімнатна квартира у Німеччині, 3Zi – трикімнатна. Також використовують й інші скорочення: кухня (К), ванна (В), тераса (Т), тераса на даху (DT), спальня (SZ), балкон (BLK), душ (D), комора (AK або AR), додатковий туалет (GWC), веранда (WG) тощо.

Врахуйте і той факт, що нумерація поверхів у німецьких будинках ведеться з нульового і позначається він як 0 чи EG. ETG та цифра перед скороченням означає номер поверху. KG – цоколь чи підвал, EG – перший наземний поверх, OG – верхній поверх багатоквартирного будинку, а DG – горище або квартира під самим дахом.

Оренда житла у Німеччині: ціна

Вартість оренди в Німеччині складається із щомісячного платежу (Kaltmiete) і передплати за комунальні послуги (Nebenkosten). Останні можуть бути не включені у вартість оренди, тож це необхідно уточнити у власника. Якщо ж говорити про ціну, то однокімнатна квартира в центрі обійдеться у 800-1000 євро на місяць, на околиці чи передмісті – 500-600 євро.

Витрати на комунальні послуги становлять від 50 до 250 євро. У загальну вартість комуналки не входить оплата за електроенергію, телефон та інтернет у Німеччині.

Крім того, у цій країні за оренду вносять заставу у розмірі 2-3 місячних платежів. Проте у цьому випадку радимо бути обачними, щоб не втратити гроші при виселенні. Наприклад, запропонуйте власнику підписати так звану поруку за заставу в однієї зі страхових фірм. Вона коштує 80-100 євро на рік.

Питання меблів під час оренди

Це також доволі важливий аспект, адже 80% квартир у ФРН здаються без меблів, оскільки орендарі під час переїзду продають їх або забирають зі собою. Єдине, що зазвичай, залишається, це кухня, адже вона найчастіше виготовляється під індивідуальні розміри. Врахуйте, що якщо в оголошенні наявність кухні не вказана, її доведеться або докупити в орендарів, які з’їжджають, або шукати у магазинах.

Якщо ж вам потрібно перевезти речі в Німеччині, то ціна такої послуги може становити від 300 до 3000 євро, залежно від кількості речей та відстані перевезення.

Про всі нюанси сортування сміття у Німеччині, що та куди можна викидати, читайте тут.

Договір на оренду житла в Німеччині

Цей документ тут є обов’язковим. У договорі потрібно вказати розмір оплати за помешкання, деталі щодо розрахунку за комунальні послуги, інформацію щодо додаткових витрат, якщо такі є, про розмір застави тощо. Договір оренди житла у Німеччині також має містити показники лічильників на момент заїзду орендаря, а також стан техніки, меблів чи ремонту. Врахуйте, що при виїзді з житла ви маєте залишити його у тому ж стані, що був при поселенні.

Тепер ви знаєте, що оренда житла у Німеччині складається з багатьох нюансів, про які краще знати завчасно. А ми нагадуємо, що якщо ви шукаєте вигідний спосіб переказати гроші з Німеччини в Україну, то це завжди можна зробити, використовуючи сервіс TransferGo. З нами зручно, швидко і абсолютно безпечно!

Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

Віза в Канаду для українців: як її оформити та що для цього потрібно

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Invite friends to TransferGo, earn £20