Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Оренда житла у Польщі: Дієві способи уникнути шахраїв

3 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Карантин невпинно вносить зміни у наше повсякденне життя. І ці зміни, безумовно, не завжди позитивні. Чимало людей, шукаючи житло в оренду як на короткий, так і на тривалий термін, доволі часто стикаються із шахраями, які активізувалися у всіх країнах, зокрема – й у Польщі. То як обрати оселю без ризику? На що варто звернути особливу увагу? Саме про це і вирішив розповісти TransferGo, аби ви змогли уникнути втрати грошей під час оренди житла у цей доволі непростий час.

Насамперед, варто скласти список найпопулярніших онлайн-сервісів, що дозволяють орендувати житло у Польщі. Так, до нього входять: olx.pl, otodom.pl, gumtree.pl, gratka.pl, nieruchomosci-online.pl, szybko.pl.

Незважаючи на те, що більшість цих сайтів дбають про безпеку своїх користувачів, лазівки для шахраїв усе ж залишаються. Так, одними із найпопулярніших схем обману є прохання переказу повної суми за бронювання нібито через велику кількість охочих орендувати саме це житло, створення сайтів, схожих на справжні ресурси для оренди квартир, а також спам-листи на пошту та месенджери, що можуть викрадати дані банківських карток.

Тож як захистися від шахраїв? Способів, які гарантуватимуть безпеку на 100% практично не існує, але наступні поради значно підвищать ваші шанси не бути обдуреним, оскільки зловмисники не люблять особливо пильних клієнтів.

Перевірте контактні дані орендодавця

Ті, хто постійно займається здаванням житла в оренду, зазвичай надають якнайбільше контактів: телефон, електронну пошту, адресу, сайт тощо. На відміну від них, шахраї обмежуються лише зв’язком через сайт або максимум – номером телефону.

Врахуйте вік аккаунта

Майданчики з оренди житла постійно моніторять підозрілі аккаунти і закривають їх. Крім того, шахраї самі видаляють свої аккаунти через скарги ошуканих. Тому варто надавати перевагу аккаунтам, які працюють на сайті від 6 місяців і довше.

Перевірте фото нерухомості у пошуковиках

Найчастіше шахраї беруть фото нерухомості з інтернету. Тож, здійснивши пошук схожих зображень за допомогою інструментів Google можна виявити чи не використовуються фото з оголошення з іншими адресами, контактними даними тощо.

Звертайте увагу на ціну

Обирайте варіанти оренди з ціною середньою на ринку. Адже шахраї часто свідомо занижують ціну, щоб на їхній «гачок» потрапило якнайбільше людей, які бажають заощадити.

Перевірте адресу нерухомості

Хоча цей спосіб може здатися неефективним, саме він дозволяє виявити невідповідність в оголошенні. Так, перевіривши вказану адресу житла у пошуковику, можна дізнатись, чи взагалі вона існує, чи за нею зареєстрований житловий будинок або насправді там – офісне приміщення чи логістичний склад або супермаркет.

Не платіть наперед

Ця рекомендація може здатися сумнівною, але більшість орендодавців не вимагають передоплати до показу житла орендарю. Тому важливо бути обережним, коли у вас просять заплатити за те, чого ви навіть не бачили.

Тож будьте уважні під час вибору житла у Польщі, адже шахраї ніколи не стоять на місці та постійно вдосконалюють методи виманювання ваших заощаджень. А якщо вам потрібно здійснити переказ коштів в Україну, то тут завжди допоможе сервіс грошових міжнародних переказів TransferGo. Користування ним – це зручно, безпечно і завжди надійно!

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€