Українці в Литві: правила дорожнього руху
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

ПДР у Литві: На що звернути увагу?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Країни Балтії завжди вирізнялись якимось особливим колоритом. Мабуть, саме тому вони такі привабливі серед мігрантів. Та якщо ви потрапите у цю країну на автомобілі, то вам доведеться звикати не лише до тутешнього менталітету чи традицій, а й до законів, які регулюють поведінку водіїв. Тож сервіс TransferGo підготував для вас усю найважливішу інформацію про ПДР у Литві.

Дозволена швидкість руху

Для водіїв діють такі обмеження швидкості у Литві:

  • на території населеного пункту 50 км/год,
  • поза населеним пунктом 90 км/год,
  • на автомобільних дорогах 110 км/год,
  • на автобанах 130 км/год.

Крім того, у зимовий період на швидкісних дорогах обмеження швидкості можуть змінюватись, про що повідомляють спеціальні знаки. Зокрема, наприклад, з початку листопада до кінця березня можна рухатися зі швидкістю 100 км/год на автомобільних дорогах, а по автобанах зі швидкістю 110 км/год.

Правила паркування у Литві

Майже всі парковки, які розташовані в центрі населених пунктів, є платними з 8:00 до 20:00 з понеділка по суботу, а в неділю користуватися деякими з них можна безкоштовно. Ціна години паркування становить від 0.30 євро. Найдорожче для водія обійдеться синя парковка у Вільнюсі, а червона – буде удвічі дешевша. Найменші ціни тут встановлені на жовтих і зелених парковках. Оплата за стоянку в Литві здійснюється через спеціальні автомати. Після здійснення оплати потрібно взяти талон та покласти його під лобове скло автомобіля.

На що звернути особливу увагу?

Насамперед, варто врахувати, що громадський транспорту Литві завжди має перевагу на дорогах. Це означає, що, наприклад, трамваї та автобуси необхідно пропускати вперед, також їх не дозволено обганяти, якщо вони зупинились для висадки чи посадки пасажирів. Сільські дороги в Литві доволі складні для пересування: вони дуже вузькі і навіть за наявності асфальтного покриття не мають розмітки. Крім того, такими дорогами часто пересуваються стада тварин та кінні вози, які можуть становити небезпеку для автомобіліста.

В історичних районах міст рух, зазвичай, односторонній або взагалі заборонений, тож уважно стежте за знаками, щоб не напоротись на штраф. Врахуйте і те, що влітку в’їзд на територію багатьох курортних зон є платним і становить від 4 євро.

ПДР у Литві та алкоголь

За кермом у цій країні дозволений рівень алкоголю в крові для водіїв становить 0,4 проміле. Якщо ж позначка становитиме від 0,41 до 1,5 проміле, то доведеться заплатити штраф від 800 євро, а також водія позбавлять прав на термін від 12 до 18 місяців. Якщо ви відмовитесь від проходження тесту, то автоматично визнаєте свою провину і заплатите штраф до 1500 євро. Таку саму суму доведеться заплати, якщо рівень алкоголю становитиме понад 1,5 проміле. Крім того, водія позбавлять прав на термін від 2 до 3 років. Якщо ж ваш водійський стаж у Литві є меншим за 2 роки, то будьте особливо уважні, адже для таких водіїв допустимий рівень алкоголю в крові становить лише 0,2 проміле.

Список Топ-10 литовських страв, які здивують вас своєю оригінальністю, можна знайти тут.

Поліція на дорозі

Якщо співробітник поліції вимагає зупинитися, вам необхідно якнайшвидше припаркувати автомобіль на узбіччі дороги, опустити скло та залишатися на місці. На його вимогу ви повинні пред’явити посвідчення водія, технічний паспорт автомобіля та страховку. Якщо ви керуєте автомобілем без прав, то заплатите штраф у розмірі від 300 євро. Крім поліції, контроль за дотриманням ПДР у Литві здійснюють й інші організації, серед яких інспекція дорожнього транспорту, митна служба, лісова охорона та інспекція довкілля. У деяких містах на дорогах поблизу шкіл та інших дитячих закладів встановлюють картонні силуети із зображенням поліцейських, які дисциплінують водіїв. Якщо трапилась ДТП у Литві, то обов’язково потрібно повідомити поліцію на номер 112, навіть якщо автомобіль зазнав незначних ушкоджень, інакше отримати страховку буде неможливо.

Інші важливі нюанси

Ближнє світло фар у Литві має бути увімкнуте постійно, інакше доведеться заплати штраф від 30 до 90 євро. Діти, молодші за 12 років та нижчі за 150 см, повинні перевозитись в автокріслах, а всі дорослі в автомобілі мають бути пристебнуті пасками безпеки. Використання мобільного телефона дозволено лише із системою hands free, якщо не хочете бути оштрафованим на 60-90 євро.

Заправки в Литві пропонують автомобілістам дизельне паливо та бензин марки 95 і 98, дуже рідко – 92, а також газ. У каністрі зі собою дозволено перевозити до 10 л бензину. Також в автомобілі обов’язково потрібно мати вогнегасник, знак аварійної зупинки, аптечку та світловідбивний жилет. Зимові шини потрібно використовувати з початку листопада і до початку квітня.

Тож тепер ви знаєте все найважливіше про ПДР у Литві. А ми нагадуємо, якщо ви вже тут працюєте чи проживаєте і хочете переказати гроші з Литви в Україну, то найзручнішим способом для цього стане сервіс TransferGo. З нами кошти надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

У Польщі на своєму авто: важливі нюанси, які слід знати українським водіям

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€