ПДР у Польщі: на що варто звернути увагу
У кожній країні – свої закони, яких обов’язково потрібно дотримуватись. Особливо часто правопорушення здійснюють саме водії. У більшості держав правила дорожнього руху дуже подібні між собою. Але деякі з них можуть дещо відрізнятись. Тож про те, якими є ПДР у Польщі та як уникнути штрафу, перебуваючи за кермом у цій країні, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
З якою швидкістю дозволено рухатись?
У цій країні доволі суворо ставляться до порушників швидкісного режиму. Відповідно, за перевищення швидкості в Польщі доведеться заплатити чималий штраф. Тож, аби не напоротись на неприємності, враховуйте вимоги ПДР щодо обмеження швидкості:
- 20 км/год – з такою швидкістю дозволено рухатись на внутрішніх дорогах житлової забудови,
- 50 км/год – у межах населених пунктів,
- 90 км/год – при виїзді за межі населеного пункту,
- 110 км/год – на швидкісних дорогах, де рух відбувається у дві сторони,
- 130 км/год – на автомагістралях.
Більше світла!
Якщо ви звикли у світлий час доби їздити без увімкнених фар, то тут вам доведеться швидко перевчитися, адже ближнє світло фар у Польщі має бути увімкнене постійно! І це є не лише вимогою закону, а й має практичне обґрунтування, адже за статистикою автомобіль, який рухається вдень з увімкненими фарами, привертає до себе більше уваги, а отже – є більш помітним на дорозі.
Вимоги безпеки
Якщо раніше перевозити дитину в автокріслі тут потрібно було до її 12-річного віку, то зараз цю вимогу змінено. Так, автокрісло у Польщі водії зобов’язані використовувати, якщо зріст дитини є меншим за 150 см аж до її повноліття. Якщо ж вага і зріст дитини є вищим за 135 см та не дозволяють фізично розмістити її автокріслі, у такому випадку необхідно користуватися звичайним паском безпеки.
Додатково варто пам’ятати і про те, що розмовляти по телефону за кермом, використовуючи для цього руки, категорично заборонено. Крім того, будь який автомобіль у Польщі може рухатись лише у тому випадку, якщо він укомплектований вогнегасником, аптечкою та знаком аварійної зупинки.
ПДР у Польщі для велосипедистів та електросамокатів
Головне правило, якого повинні дотримуватись люди, що пересуваються на велосипеді чи електросамокаті, – це рух велодоріжкою або смугою для велосипедистів. При цьому потрібно бути дуже уважним і стежити за рухом пішоходів, яким навіть на велодоріжках ви повинні давати дорогу. Також, коли ви рухаєтесь тротуаром чи пішохідною доріжкою, то ваша швидкість не повинна перевищувати тої, з якою рухається пішохід.
Правила для пішоходів
При виході на пішохідний перехід у Польщі ви повинні переконатися у тому, що у вашому напрямку не рухається автомобіль. Крім того, під час перетину проїзної частини або трамвайної колії пішоходам категорично заборонено користуватись мобільними телефонами чи будь-якими іншими пристроями, які можуть відволікати вашу увагу, погіршувати сприйняття часу та простору.
Найважливішу інформацію про ПДР в Італії, щоб ви могли впевнено почуватись на дорозі та уникнути чималих штрафів, читайте тут.
Штрафи за порушення ПДР у Польщі
Керувати автомобілем у стані алкогольного сп’яніння у цій країні категорично заборонено. Так, мінімальний штраф для водіїв-порушників цього правила становить 2500 злотих. Якщо ж п’яний водій влаштував ДТП у Польщі, то йому загрожуватиме 2-3 роки тюрми. Якщо ж таке ДТП призвело до смерті, то порушник буде ув’язнений мінімум на 8 років.
За перевищення швидкості у Польщі на водія чекає штраф від 50 до 500 злотих, а в окремих випадках навіть позбавлення прав.
Паркування у Польщі можна здійснювати лише у визначених для цього місцях. Якщо ж на стоянці є паркомат, то обов’язково потрібно купити талон та покласти його під лобове скло.
Крім того, штраф у Польщі можна отримати навіть за перевищення дозволеної кількості пасажирів у салоні автомобіля. Так, доведеться заплатити 100 злотих за кожну «зайву» особу.
Тож нехай ваші поїздки Польщею проходять без пригод. Принаймні, дотримуючись правил дорожнього руху, ви точно не отримаєте штраф. А ще нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Польщі в Україну, то найбезпечніший і найпростіший спосіб для цього – сервіс TransferGo.
Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
У Польщі на своєму авто: важливі нюанси, які слід знати українським водіям