Перепис населення в Польщі 2021: Чому іноземці теж повинні взяти у ньому участь?
У Польщі кожні 10 років відбувається національний перепис населення. Так, останній відбувся 2011 року, тож наступний проходить саме зараз і завершиться 30 вересня 2021 року. Участь у переписі мають взяти не тільки громадяни Польщі, а й іноземці, які перебувають у цій країні. Якщо ви не хочете цього робити, то маєте бути готові заплатити серйозний штраф. Про основні правила та аспекти, що передбачає «Narodowy Spis Powszechnego ludności i mieszkańс», сьогодні розповість TransferGo.
Хто зобов’язаний взяти участь у переписі?
Згідно із законом, до перепису повинні долучитися всі фізичні особи, які постійно або тимчасово проживають в квартирах, будинках, будівлях та інших житлових і нежитлових приміщеннях, а також ті, хто не має місця постійного проживання. Це саме стосується й іноземців, які перебували в Республіці Польща станом на 31 березня 2021 року. Наявність або відсутність реєстрації (прописки, мельдунека) значення не має.
Як відбуватиметься перепис?
Аби уникнути контактів під час пандемію ковіду, влада надає змогу пройти перепис дистанційно: заповнивши анкету онлайн – на сайті: https://spis.gov.pl або у телефонному режимі (номер контакт-центру: 22 279 99 99). Доступ до анкети на сайті можна отримати через довірений профіль (Profil Zaufany) або через номер PESEL. Крім того, варто пам’ятати, що до вас після заповнення анкети можуть прийти з особистим відвідуванням або зателефонувати для повторного опитування. Це додатковий контроль, який є вибірковим, але обов’язковим. За відмову від нього ви можете заплатити штраф до 5000 злотих. Якщо особа під час заповнення анкети вкаже завідомо неправдиві дані, крім штрафу, їй загрожуватиме обмеження або позбавлення волі терміном до 2-х років.
Які запитання будуть в анкеті?
В електронній формі будуть запитання, які стосуватимуться: поточної адреси опитуваного, країн громадянства, країни народження, національності, мови, релігії, професії чи виду діяльності тощо. Якщо у респондента є діти, у своїй анкеті він повинен вказати також і їхні дані.
Зокрема, в анкеті передбачені такі запитання:
- Яка ваша країна народження?
- Громадянином якої країни ви є ?
- Де ви мешкали рік тому ( станом на 31 березня 2020 року)?
- З якого місяця ви там проживали?
- Вказана адреса є постійним чи тимчасовим місцем проживання?
- Чи перебували ви будь-коли за кордоном хоча б один рік?
- Який ваш сімейний стан?
- Чи маєте ви неофіційні стосунки з іншою людиною?
- Який ваш рівень освіти?
- Якої ви національності?
- Чи відчуваєте ви належність до іншої нації чи етнічної спільноти?
- Якою мовою (мовами) ви зазвичай користуєтесь вдома?
- До якої релігійної конфесії ви належите?
- Чи обмежені ви у здатності виконувати щоденні справи через проблеми зі здоров’ям, які спостерігаються у вас 6 місяців і більше?
- Вкажіть групи захворювань, які спричиняють труднощі у вашому повсякденному житті.
- Чи є у вас дійсне свідоцтво про інвалідність, непрацездатність, ступінь інвалідності?
- Чи виконували ви протягом тижня, з 25 по 31 березня 2021 року, роботу, яка приносила вам заробіток чи дохід?
- Якою є ваша професія?
- Вкажіть своє основне місце праці.
- Якою основною діяльністю займається ваш роботодавець чи бізнес?
В анкеті передбачені й інші запитання. Крім того, важливо пам’ятати, що якщо термін перебування іноземця в Польщі коротший за один рік, тоді потрібно заповнити «Анкету короткострокового емігранта». Якщо період перевищує один рік – «Анкету довгострокового емігранта». Якщо іноземець не має власного помешкання в Польщі, то може спокійно відповідати, що його теперішнє місце проживання є постійним, навіть, якщо квартира орендована.
До слова, якщо ви заповните анкету вчасно, то матимете можливість виграти цінні призи, зокрема автомобіль та ваучери на 1000 і 500 злотих. Загалом таких розіграшів відбудеться сім, тож шанси на виграш доволі великі.
Тож, якщо ви перебуваєте в Польщі, рекомендуємо взяти участь у переписі населення, аби уникнути штрафних санкцій, а можливо, і виграти приємні подарунки. І не забувайте, що надіслати гроші в Україну завжди можна через сервіс міжнародних грошових переказів TransferGo. Всього кілька кліків, 30 хвилин і гроші – в отримувача, де б він не був!