Польща та вакцинація: Як довго тепер у країні діятимуть ковід-сертифікати?
Уже 2 роки в світі лютує пандемія коронавірусу. За цей час людству вдалося винайти вакцини, щепити чималу кількість людей, проте хвороба і досі не відступає, мутуючи та вражаючи дедалі більшу кількість осіб. У зв’язку з цим більшість цивілізованих країн постійно вдосконалюють правила перебування на своїх територіях, пов’язані із вакцинацією. Так, через виявлене зменшення рівня захисту від коронавірусу, який ми отримуємо від щеплення, нещодавно Єврокомісія запропонувала обмежити термін дії сертифікатів вакцинації. Влада рекомендує європейцям робити бустерні щеплення. Про те, що зміниться вже з 1 лютого 2022 року, сьогодні розповідає TransferGo.
Насамперед, пропоновані Єврокомісією зміни торкнуться країн ЄС. Головна мета цих змін – уникнути відмінностей між заходами всередині Євросоюзу і гарантувати безпечне та вільне пересування громадян упродовж наступних місяців. Основне нововведення – обмеження терміну дії сертифікатів ЄС про щеплення від коронавірусу дев’ятьма місяцями після отримання другої дози вакцини (або єдиної дози у випадку вакцинування препаратом Johnson & Johnson).
Це пов’язано з тим, що рівень захисту від хвороби з часом знижується. Тож Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) рекомендує отримувати бустерну дозу вакцини через шість місяців після завершення першого курсу повної вакцинації. До цих шести місяців додали ще три, аби всі охочі мали можливість встигнути отримати додаткову дозу вакцини. Оскільки наукових даних щодо тривалості дії бустерної дози вакцини наразі немає, її в часі не обмежуватимуть.
Тим, хто отримає додаткову дозу вакцини, на території ЄС видаватимуть відповідний сертифікат. До тих осіб, які мають чинний цифровий COVID-сертифікат, виданий в ЄС, не мають застосовуватись додаткові обмеження, наприклад, тести або карантин, проте, як нове правило застосовуватиметься на практиці – це вже вирішуватиме кожна держава Євросоюзу самостійно. Це пов’язано зокрема з тим, що Європою стрімко поширюється новий штам коронавірусу Омікрон, через який уряди країн розглядають можливі додаткові заходи щодо протидії пандемії.
Нововведення наберуть чинності та почнуть діяти у 27 країнах ЄС, зокрема в Польщі, з 1 лютого 2022 року. Водночас ті COVID-сертифікати, які громадяни отримали або отримають після вакцинації до 1 лютого 2022 року, під нові правила не підпадатимуть, тобто, як і раніше, діятимуть упродовж 12 місяців за дати отримання другої дози вакцини.
До слова, Міністерство охорони здоров’я Польщі для бустерного щеплення дозволило такі вакцини, як Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Spikevax від Moderna. Додаткова доза дозволяє покращити та закріпити імунний захист, зробити організм людини ще стійкішим до коронавірусу.
Тож дбайте про своє здоров’я, робіть щеплення вчасно, аби уникнути додаткових обмежень в країнах ЄС. І нагадуємо, якщо вам потрібно надіслати гроші рідним із Польщі в Україну, то це завжди можна зробити за допомогою сервісу міжнародних переказів TransferGo. Це швидко, зручно і завжди вигідно!