Правила ввезення тварин у ЄС, про які варто знати Transfergo
Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Правила ввезення тварин у ЄС: Що потрібно враховувати?

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Домашні улюбленці – це ті, кого ми вважаємо не просто нашими меншими друзями, а справжніми членами сім’ї. Саме тому, виїжджаючи за кордон, багато людей обов’язково беруть їх зі собою. Проте часто на кордоні можна зіткнутись з проблемами, які виникають через відсутність того чи іншого документа для пухнастого. Тож сьогодні сервіс TransferGo розповідає правила ввезення тварин у ЄС, дотримуючись яких, ви зможете спокійно потрапити за кордон зі своїм чотирилапим.

Чипування тварини – перший крок перед поїздкою

Цю просту процедуру можна пройти у ветеринарних клініках. Мікрочип вводять під шкіру тварині. На цій мініатюрній мікросхемі зберігається основна інформація про вашого улюбленця, наприклад: країна походження, порода, колір, кличка, дані про щеплення, ім’я господаря та його номер телефону. Отримати цю інформацію після чипування тварини можна за допомогою спеціального сканера або звичайного смартфона з технологією NFC.

Штрих-код чипа вклеюють у ветеринарний паспорт тварини. Процедуру чипування обов’язково потрібно здійснювати перед вакцинацією проти сказу або одночасно з нею. До слова, ця маніпуляція є практично безболісною та не має жодних негативних наслідків для тварини.

Щеплення від сказу – обов’язкове

Як і чипування, вакцинація тварини від сказу повинна проводитись виключно у ветеринарній клініці. Крім того, вводити можна лише вакцини, сертифіковані державою. Лікар має засвідчити введення вакцини своїм підписом та печаткою клініки у паспорті тварини.

Варто враховувати і той момент, що аналіз на антитіла до сказу можна проводити не раніше, ніж через 30 днів і не пізніше, ніж через 365 днів після вакцинації тварини.

Правила ввезення тварин у ЄС: тест на антитіла проти сказу

Цей спеціальний аналіз дає змогу встановити рівень антитіл проти сказу, а отже – визначити чи тварина є захищеною від хвороби після щеплення. Якщо титр антитіл є меншим за норму, тварину доведеться вакцинувати повторно. До слова, на формування імунітету впливає порода, вид, вік, кількість попередніх вакцинацій тощо.

Здати тест на титр антитіл до сказу дозволено не пізніше, ніж за три місяці до вивезення тварини за кордон. Зробити це можна виключно у лабораторіях, визначених Європейським Союзом. Знайти їх перелік можна на сайті.

Паспорт європейського зразка для тварин

Такий документ є головним для тварини і видається державними ветеринарними закладами. Його заповнюють англійською та державною мовами. Термін дії ветеринарного паспорта розрахований на усе життя тварини.

Крім того, аби уникнути додаткових непорозумінь, варто вивчити правила ввезення тварин для кожної конкретної держави, в яку ви плануєте потрапити, адже вони можуть дещо відрізнятись.

Про те, як економити на продуктах у Польщі, читайте тут

Що ще варто врахувати перед мандрівкою?

Якщо всі документи готові, то варто також подбати і про комфортну поїздку для тварини. Тож до виїзду підготуйте нашийник, повідець, намордник, мисочку, їжу та воду для свого улюбленця. Перед самою мандрівкою тварину краще не годуйте, а лише дайте їй попити. Також можна взяти зі собою улюблену іграшку чотирилапого.

Якщо ви їдете за кордон потягом, автобусом чи літаком, то варто купити контейнер для тварини, який відповідає стандартам IATA. Якщо ваша подорож буде короткою, то можна використовувати сумку-переноску. Головне правило – засіб перевезення має відповідати розмірам та вазі улюбленця.

Під час подорожі власним автомобілем тварину можна розмістити у контейнері, на задньому сидінні чи у багажнику зі спеціальною підстилкою. Подбайте, щоб поруч з домашнім улюбленцем не було предметів, які можуть завдати йому травм.

Тож тепер ви знаєте правила ввезення тварин у ЄС. А ми нагадуємо, якщо ви працюєте чи проживаєте за кордоном і хочете переказати гроші в Україну, то найзручнішим способом для цього стане сервіс TransferGo. З нами кошти надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Як шукати дешеві квитки на літак, автобус і потяг: секрети бюджетних подорожей

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€