Програма StudiujePracuje для української молоді в Польщі
Польща продовжує підтримувати українців різноманітними способами. Так, нещодавно тут запустили програму StudiujePracuje, спрямовану на молодих осіб, які мають бажання навчатись і водночас працювати. Згідно з нею громадяни України можуть вступити у польський виш на заочну форму навчання та працевлаштуватись у місцеву компанію. Про те, які можливості відкриває програма StudiujePracuje для українців у Польщі та як нею скористатись, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
Умови проекту
Більшість студентів, які станом на сьогодні навчаються чи планують розпочати навчання у Польщі, перебувають в країні вимушено через війну на Батьківщині. Щоб молоді українці мали можливість безкоштовно навчатись і водночас заробляти та забезпечувати себе, а інколи і сім’ю, було створено програму StudiujePracuje.
Усі, хто захоче взяти участь в проекті, можуть обрати напрямок як навчання, так і роботи з-поміж 200 варіантів, наприклад:
- бази даних і мережеві системи;
- бізнес-менеджмент та управління проектами;
- інженер охорони праці;
- шкільна та виховна педагогіка;
- адміністрування та управління безпекою;
- криміналістика;
- туризм та готельне господарство;
- комп’ютерна графіка та мультимедійні технології;
- інженерія будівництва;
- медицина та косметологія;
- психологія та фізіотерапія.
- право та безпека.
Навчальні заклади, доступні для потенційного студента, розташовані у 85 населених пунктах. Серед них чимало престижних, зокрема – Варшавська школа менеджменту, Західнопоморська школа бізнесу, Гданська школа вищої освіти тощо.
Водночас українець повинен обрати місце праці з вакансій, доступних на сайті програми, де знайти роботу у Польщі можна буквально за кілька кліків. Приємною новиною стало й те, що студенти зможуть влаштуватись не тільки на низькооплачувану роботу, а й у компанії з хорошою зарплатою. Паралельно українці зможуть здобути престижну кваліфікацію у виші, після закінчення якого отримати роботу мрії. Зараз проект StudiujePracuje пропонує, наприклад, працювати робітником на автозаправній станції (4000-4400 злотих), оператором автонавантажувача на меблевому складі (4000-5000 злотих), касиром на АЗС (4080-4420 злотих) тощо.
Навчання для студента є абсолютно безкоштовним. Крім того, учасники програми також отримують безкоштовне житло у Польщі або, якщо студент хоче орендувати житло самостійно, щомісячну фінансову допомогу у розмірі 600 злотих.
Програма StudiujePracuje: додаткові бонуси
Перелічені плюси програми не єдині. Так, наприклад, окрім оплати за навчання та житло, молоді українці отримують:
- щомісячну компенсацію на проїзд до навчального закладу у розмірі 150 злотих;
- щорічну виплату на канікули – 1800 злотих;
- комерційний пакет медичного страхування у Польщі до закінчення навчання, який надає доступ до приватних медзакладів та фахівців по всій країні.
Хто має право взяти участь у програмі?
Серед головних вимог до учасників програми – громадянство України та вік від 18 до 25 років. Це можуть бути молоді люди, які не мають фінансової підтримки від батьків на оплату навчання у Польщі або які просто хочуть бути самостійними та фінансово незалежними. Тож соціальний статус кандидата практично не має значення, як і статки його сім’ї чи попереднє місце проживання в Україні.
Як арендувати житло в Польщі, що таке кауція та чинш, як скласти договір – читайте тут.
Як долучитись до проекту?
Програма StudiujePracuje стане доступною для тих осіб, які подадуть заявку на сайті, заповнивши спеціальну форму. Після цих дій з майбутнім студентом зв’яжуться представники проекту, щоб уточнити всі необхідні деталі. Якщо ви маєте запитання щодо умов програми, то можете зателефонувати на гарячу лінію +48 664 554 324, або написати на електронну пошту: [email protected].
Тож програма StudiujePracuje – це чудова можливість для української молоді отримати хорошу освіту та роботу за кордоном. А ще нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Польщі в Україну чи в одну з десятків інших держав світу, то найбезпечніший і найпростіший спосіб для цього – сервіс TransferGo.
Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
У Польщі на своєму авто: важливі нюанси, які слід знати українським водіям