Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Притулок у Німеччині: Відповіді на поширені запитання

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

З кожним днем кількість біженців з України, які рятуються від бойових дій на батьківщині, прямуючи у сусідні країни, постійно зростає. Звісно, найбільше людей прийняла Польща. Та часто з цієї країни люди прямують у Німеччину, аби отримати статус біженця там. Вже зараз тут перебувають тисячі українців, які отримали притулок. Тож про те, які правила для біженців з України у Німеччині та як їм офіційно потрапити в цю країну, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Як отримати дозвіл на проживання у Німеччині без формальностей?

У зв’язку з військовим наступом Росії на Україну Німеччина станом на сьогодні приймає українських біженців без зайвих формальностей за спрощеною процедурою. Так, тепер українцям із зони бойових дій не потрібно подавати заяву з проханням про надання притулку, адже його буде надано автоматично без зайвих перевірок. Більше того, віза для в’їзду до Німеччини громадянам України зараз не потрібна. Щоб потрапити в країну, українцям потрібен лише закордонний або внутрішній паспорт громадянина України. Після перетину кордону українці отримують дозвіл на проживання в Німеччині терміном на рік з можливістю подовження на три роки.

Звісно, на перший час спрощена процедура отримання статусу біженця у Німеччині точно буде достатньою для українців. Проте ми також підготували відповіді на найпоширеніші запитання, що стосуються отримання притулку в цій країні.

Як і де попросити притулок у Німеччині?

Щоб попросити про статус біженця у Німеччині, можете звернутися до співробітників на кордоні, у поліції, у відомстві у справах іноземців (Ausländerbehörde), в центрі прибуття (Ankunftszentrum) або в центрі первинного прийому шукачів притулку (Erstaufnahmeeinrichtung). Досить просто вимовити там слово Asyl (притулок). Тоді ви офіційно станете прохачем притулку (Asylsuchender).

Чи потрібна додаткова реєстрація?

У центрі первинного прийому претендентів на притулок (Erstaufnahmeeinrichtung) вас зареєструють. Під час процедури у вас візьмуть відбитки пальців, запитають ваше ім’я, дату народження, країну походження і, можливо, про маршрут, яким ви дісталися Німеччини. Ці дані будуть збережені. Після реєстрації ви отримаєте так зване свідоцтво здобувача притулку у Німеччині (Ankunftsnachweis).  Воно дуже важливе, тож його потрібно завжди носити зі собою. Після подання заяви про надання притулку вам видадуть новий документ – дозвіл на тимчасове перебування у Німеччині (Aufenthaltsgestattung).

Що відбудеться після реєстрації?

Коли процедура реєстрації буде завершена, вас відправлять у центр первинного прийому претендентів у Німеччині. Тут вам нададуть спальне місце. Через кілька тижнів або місяців, найімовірніше, біженців відправлятимуть в інше місце проживання. Це може бути гуртожиток (Heim) або квартира. Нове житло може бути надане як у попередньому місті перебування, так і у містах Німеччини по сусідству.

Де отримати їжу, одяг та гроші?

Кожен біженець має право отримати допомогу в Німеччині. Їжу та напої, одяг та взуття, предмети особистої гігієни та домашнього побуту вам нададуть у вашому центрі первинного прийому. Крім того, усім біженцям буде надано гроші на кишенькові витрати, на які можна придбати, наприклад, SIM-карту чи інші потрібні речі.

До слова, проїзд для тих українців, які попросили про притулок у Німеччині, є безкоштовним у всіх видах громадського транспорту. Щоб скористатись таким правом, достатньо мати свій закордонний паспорт чи внутрішній паспорт громадянина України.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€