Головна сторінка блогу
Персональні фінанси
Банківські рахунки

Рахунок у польському банку: як його відкрити українцеві?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Для отримання заробітної плати, для здійснення покупок чи будь-яких інших цілей. Банківські картки потрібні у кожній країні, і Польща не виняток. Про те, як українцеві відкрити рахунок у польському банку, які документи знадобляться для цього, чому це варто зробити, якщо ви часто буваєте чи працюєте у цій країні та на що варто звернути увагу, сьогодні розповідає TransferGo.

Переваги польських банків

Польща – країна, яка входить у Європейський Союз. Завдяки цьому відкриття рахунку тут вважається престижним та надійним. Так, серед основних переваг обслуговування в банках Польщі є:

  • Економічна та політична стабільність країни;
  • Надійність та високі позиції банків у рейтингах;
  • Максимальний контроль безпеки над банківськими операціями;
  • Невисока вартість обслуговування;
  • Можливість віддаленого банкінгу;
  • Швидке відкриття рахунків;
  • Доволі високий рівень конфіденційності;
  • Наявність україномовних консультантів (у деяких банках).

Які документи потрібні, щоб відкрити рахунок у популярних банках?

Якщо ви вирішили відкрити рахунок у польському банку, то найлегше це зробити на підставі візи, яка дозволяє нерезиденту тимчасово або постійно перебувати на території європейської країни. Також можна пред’явити й інші документи, зокрема карту побиту, карту поляка або ж посвідку на постійне проживання у Польщі.

Працівники фінустанов можуть попросити пред’явити й додаткові документи, наприклад, PESEL чи довідку про походження коштів. Починаючи з 2019 року, отримати картку польського банку віддалено стало практично неможливо у зв’язку із зміною законодавства. Так, якщо ви хочете відкрити рахунок у Польщі з України, то необхідно буде оформити доручення на довірену особу в Польщі та надати усі вказані вище документи. Проте навіть після цього банк може вимагати від вас особисто відвідати установу. Тож найшвидшим варіантом оформлення картки є відвідання банку особисто в країні.

Польські банки пропонують різні умови обслуговування для своїх клієнтів. Більшість з них у дечому перегукуються, а деякі відрізняються суттєво. Серед найпопулярніших банків, які працюють у Польщі, варто виокремити:

  1. Pekao Bank

Ця фінустанова працює з 1929 року та є частиною великої фінансової групи UniCredit. Pekao Bank є другим за величиною активів у Польщі і має понад 1000 філій. Щоб відкрити рахунок, необхідно надати працівнику банку паспорт і додатковий документ, що підтверджує адресу проживання в Польщі, наприклад, договір оренди квартири.

Обслуговування рахунку є безкоштовним за умови поповнення картки одним платежем від 500 злотих та проведення хоча б однієї транзакції на місяць. Якщо ці умови не виконані клієнтом, то за обслуговування рахунку потрібно сплачувати 3 злотих на місяць. Комісія за зняття коштів у банкоматах інших банків становить 2% або мінімум 5 злотих від суми.

  1. Bank Millennium

Він має чи не найбільшу кількість відділень та банкоматів у Польщі. На відкриття рахунку знадобиться 20 хвилин. У мобільному додатку немає української та російської мов. Оформити картку можна, надавши лише посвідчення особи, якщо ви громадянин ЄС. Українцям потрібно також пред’явити трудовий договір (саме Umowa o pracy, а не Umowa Zlecenia) та PESEL. Щоб активувати мобільний додаток, потрібно мати польську SIM-карту.

Обслуговування рахунку та зняття коштів у банкоматах Польщі є безкоштовними, якщо на картку надходить щонайменше 1000 злотих на місяць та здійснюється хоча б одна транзакція. В іншому випадку щомісяця потрібно сплачувати 15 злотих.

  1. PKO Bank

Цей банк є державним та працює з 1919 року. PKO Bank має понад 1300 відділень та більш ніж 3000 банкоматів. Консультанти володіють польською та англійською мовами. Банк надає клієнтам мобільний додаток із дружнім інтерфейсом польською, англійською, українською чи російською мовами. На відкриття рахунку знадобиться всього 20 хвилин. Щоб оформити картку, потрібно надати посвідчення особи та вказати адресу проживання. Для активації мобільного банкінгу потрібно мати польську SIM-карту.

Ведення особистого рахунку є безкоштовним. Не потрібно платити також за зняття злотих у банкоматах Польщі і навіть закордоном. Обслуговування дебетової картки також є безкоштовним, якщо ви здійснюєте мінімум 5 безготівкових операцій на місяць. В іншому випадку доведеться сплачувати 10 злотих кожного місяця.

  1. Getin Bank

Цей банк можна вважати найкомфортнішим для відкриття рахунку українцями. Служба підтримки, а також сайт установи доступні українською мовою. Щоб отримати картку, потрібно надати лише PESEL а також закордонний паспорт. Вартість обслуговування рахунку та комісії за операції становлять 0 злотих, якщо ви здійснюєте принаймні одну транзакцію на місяць за допомогою картки чи системи BLIK. У іншому випадку плата за обслуговування картки становитиме 9 злотих на місяць.

Тож, якщо вам потрібно відкрити рахунок у польському банку, то зробити це не так і складно. Головне – обрати зручну фінустанову, що надає найкомфортніші для вас умови обслуговування. А якщо ви хочете надіслати гроші рідним із Польщі в Україну, то це легко можна зробити за допомогою сервісу TransferGo, з яким переказ надійде до отримувача швидко, безпечно і головне – без прихованих комісій!

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€