Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Робота за кордоном

Робота в Нідерландах: Що варто врахувати під час співбесіди з роботодавцем?

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Якщо для вас робота у Нідерландах стала основною метою, то перед тим, як збирати валізи та відкривати візу, насамперед, варто зрозуміти, які вони – нідерландські роботодавці. І навіть, якщо ви вже перебуваєте у цій країні, а більшість співбесід завершуються провалом, то саме час дізнатись, у чому ж річ. Про особливості співбесіди по-нідерландськи сьогодні і розповість TransferGo.

Зустрічають «по одягу»

Якщо ви вже зуміли знайти роботу, яка вам підходить якнайкраще, і навіть отримали запрошення на співбесіду, то розпочати варто саме зі свого образу. У Нідерландах дуже важливо, щоб працівники одягалися в стилі свого фаху чи фірми. Тобто рекомендуємо спочатку розвідати ситуацію (у чому ходять там, де ви хочете працювати). Також варто позбутись зайвих аксесуарів. Категорично не рекомендуємо іти на співбесіду з великою кількістю пакетів чи сумок. Така хаотичність у вашому образі точно нікому не сподобається. Уявіть, за статистикою, роботодавці в Нідерландах у 50% випадків ухвалюють рішення щодо прийому на роботу нового працівника протягом перших 30 секунд спілкування з ним. Тож зрозуміло, що тут зовнішній вигляд має вирішальне значення.

Вузькі спеціалісти – на першому місці

Нідерландці, як ніхто інший, віддають перевагу вузьким спеціалістам. А це означає лише те, що якщо ви маєте досвід роботи у різних сферах, то роботодавець не зможе зрозуміти, чи вийде вам зосередитись саме на його роботі. Тому дуже важливо знати, як правильно скласти резюме, і вказувати у ньому лише той досвід роботи, що стосується майбутньої посади у конкретній компанії.

«Ні» кар’єрному «падінню»!

Звісно, в житті трапляються моменти, коли робота потрібна терміново, а знайти вакансії, що відповідають вашому рівню не вдається. У такому випадку люди часто надсилають резюме на першу кращу посаду. Та у Нідерландах, якщо ви подаєте резюме на вакансію, яка є помітно нижчою за вашу кваліфікацію, то про роботу, найімовірніше, доведеться забути. Для роботодавця з цієї країни це автоматично означає, що у вас немає довгострокової мотивації працювати на цій посаді, а отже ви звільнитесь за першої ж кращої нагоди, і йому доведеться знову шукати заміну.

Себе треба «продавати»

Робота у Нідерландах вимагає не тільки гарно складеного резюме, а й самореклами на співбесіді. Так, описуючи свої навички і компетенції, варто розкрити тему того, яку саме користь ви принесли компаніям, в яких працювали раніше. Нідерландські роботодавці завжди мають вибір «смачних» кандидатур, особливо, якщо ті намагаються знайти престижну роботу. Українці ж часто є занадто скромними і недостатньо «продають» себе як спеціаліста.

Амбітність має бути помірною

Ця країна любить людей із м’яким характером і прагненням до комунікації. Навіть найдосвідченіший кандидат тут не зможе обійти інших, якщо не демонструватиме бажання іти на поступки, уміння працювати в команді та легко вирішувати конфлікти. Зайва амбітність у Нідерландах сприймається як нахабство чи напористість. Тож, якщо посада не передбачає лідерських рис, а ви демонструєте їх на повну, то сподобатись рекрутеру у такий спосіб точно не вдасться.

Геть страх до запитань!

Більшість співбесід завершуються тим, що роботодавець просить вас поставити запитання, які найбільш цікавлять. І саме тут скромність точно не знадобиться. Цей шанс варто використати, щоб показати, як ви зацікавилися підприємством, попросити детальнішу інформацію про компанію. Запитання на співбесіді від кандидатів можуть бути різними, наприклад, про те, скільки претендентів на посаду, окрім вас, коли відбудуться фінальні співбесіди, які на підприємстві внутрішні правила тощо. А от розмову про розмір зарплати чи тривалість відпустки краще відкласти на фінальну зустріч.

Тож сподіваємось, тепер вам пройти співбесіду у Нідерландах буде трішки легше, адже зараз ви знаєте трішки більше про роботодавців із цієї країни. А ще нагадуємо, якщо ви вже працюєте тут і хочете переказати гроші з Нідерландів в Україну для рідних чи близьких, то саме час опанувати сервіс TransferGo. Користуватись ним легше, ніж онлайн-банкінгами, а головне – він вигідний, швидкий і абсолютно безпечний!

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€