Шахраї у Польщі TransferGo
Головна сторінка блогу
Персональні фінанси
Поради щодо персональних фінансів

Шахраї у Польщі: Як уберегти свої заощадження?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

У кожній країні є ті, хто завжди готовий нажитись на чужій біді. Не виняток і Польща, в яку з початком повномасштабної війни в Україні виїхали мільйони вимушено переміщених осіб. Саме на українців спрямовані деякі нові шахрайські схеми, здатні залишити довірливих людей без грошей. Тож про те, як сьогодні працюють шахраї у Польщі, які методи виманювання коштів вони використовують та як від них уберегтися, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Полювання на персональні дані українців

Насамперед, варто наголосити, що єдина і найдієвіша гарантія безпеки – це пильність. Тож завжди перевіряйте інформацію, яку бачите в інтернеті, у соціальних мережах чи рекламних оголошеннях.

Що стосується популярних шахрайських схем, зокрема спрямованих на українців, то на початку 2023 року почали ширитись інтернетом підозрілі оголошення про те, що Департамент у справах іноземців Польщі збирає персональну інформацію вимушено переміщених осіб. Причиною таких дій називають нібито допомогу українському дипломатичному представництву. Прохання надавати інформацію про українців надходять навіть до громадян Польщі, з якими шахраї, серед іншого, зв’язуються через електронну пошту. Так, поляки отримують електронні листи, в яких міститься вимога надати конфіденційну інформацію про біженців з України, які винаймають у них житло. Більше того, електронні шахраї у Польщі, щоб переконати отримувача у достовірності такого дивного запиту, просять надіслати потрібну інформацію начебто на адресу, за якою розташоване Посольство України у Польщі. За ігнорування такого листа отримувачам навіть погрожують штрафом.

Департамент у справах іноземців Польщі вже відреагував на такі дії та заявив, що персональні дані українців не збирає у жодному вигляді. Тож такі листи потрібно ігнорувати і в ніякому разі не відповідати на них.

Незаконне заволодіння PESEL українців

Кіберзлочинці часто телефонують українцям і представляються працівниками банків, постачальниками комунальних послуг чи інтернет-провайдерами. Далі вони стверджують, що їм для певних дій потрібно назвати номер PESEL.

За офіційною статистикою майже 30% українців і поляків надають шахраям свої особисті дані без жодних вагань. Вони навіть не підозрюють, що втрапили в аферу. Після цього шахраї у Польщі активно використовують їхні дані з метою власного збагачення. Тож у жодному разі не надавайте свій номер PESEL, якщо не хочете згодом дізнатись, що за вами є невідома заборгованість у банку чи деінде.

Чи доступна пенсія в Польщі для українців і хто має на неї право – читайте тут.

Шахраї у Польщі та неіснуюча фінансова допомога

Для українців і справді існує чимало волонтерських програм, які пропонують отримання реальної фінансової допомоги. Звісно, цим не могли не скористатись інтернет-шахраї у Польщі, які створюють фейкові сайти, що імітують ресурси реальних банків чи інших установ. Їх основне прикриття – фінансова допомога українцям, проте після переходу на такий сайт у користувача просять ввести особисті дані, зокрема й банківської картки, мовляв, це потрібно для отримання коштів. На жаль, саме таким чином ваші дані потрапляють до шахраїв, які можуть зняти з банківської картки усі наявні гроші. Та все ж вберегтися від таких дій зловмисників можливо, якщо виконувати кілька простих правил:

  • Завжди перевіряйте справжність інтернет-ресурсів, на які потрапляєте. Для цього завітайте на офіційний сайт тої чи іншої установи, яка пропонує «допомогу»;
  • У жодному разі не вказуйте реквізити банківської картки на підозрілих сайтах;
  • Якщо ви таки ввели свої дані, а потім зрозуміли, що сайт фішинговий, негайно заблокуйте картку через мобільний додаток або зателефонувавши у банк.

«Мобільні» шахрайські схеми

Дзвінки від імені мобільного оператора – популярна шахрайська схема, яка працює вже роками. Потенційну жертву під час телефонної розмови фейковий представник оператора просить назвати надісланий на телефон код, нібито для перевірки безпеки. Але після таких дій шахрай отримує доступ до кабінету власника номера на сайті провайдера мобільного зв’язку. Далі він може спокійно перевипустити SIM-картку в Польщі, а отже – увійти в мобільні додакти онлайн-банкінгу та викрасти ваші кошти чи персональну інформацію. Тому ніколи не називайте третім особам коди, які приходять на ваш мобільний.

Тепер ви знаєте, які методи обману можуть використовувати шахраї у Польщі. А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші в Україну, то це завжди можна зробити, використовуючи сервіс TransferGo. З нами кошти надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€