Є «CV» – є робота: що потрібно вказувати в резюме?
Переїзд у Польщу – мрія чималої кількості трудових мігрантів. Проте, аби проживання у цій країні було комфортним, окрім звичного пакету документів, потрібно також подбати і про пошук хорошої роботи. Звісно, щоб знайти гарний варіант, варто скласти резюме, яке зможе «зачепити» обраного роботодавця. Про те, як правильно сформувати CV під час пошуку роботи у Польщі, сьогодні розповідає TransferGo.
Де шукати роботу?
Насправді сайтів з пошуку роботи в Польщі чимало. Тож, який з них обрати, вирішувати вам. Для цього достатньо ввести у пошуковику запит, щоб отримати список актуальних вакансій на різних ресурсах. Рекомендуємо звертати увагу на безкоштовні вакансії. Також варто врахувати вимоги, які вказує роботодавець. Наприклад, якщо під час виконання роботи вимагається знання іноземних мов, то краще оцінити свій рівень завчасно.
Також необхідно подбати і про те, щоб у вас було фахово складене резюме, яке ви зможете надіслати не лише як відповідь на вакансію, а й безпосередньо на емейл компанії, в якій хотіли б працювати.
Що таке резюме?
Резюме (CV) – це такий документ, в якому ви як кандидат на ту чи іншу посаду подаєте короткі дані про навчання, трудову діяльність та професійні успіхи і досягнення. Основна мета цього документа – зацікавити роботодавця своєю кандидатурою, тож важливо, щоб у ньому інформація була вичерпною і максимально підлаштованою під потрібну вакансію.
Рекрутери щодня переглядають десятки резюме, і якщо подана інформація їм не подобається – вони відразу ж викреслюють кандидата. На сьогодні створити резюме просто. Для цього існують безкоштовні конструктори в інтернеті, де лише потрібно вказати інформацію про себе.
Що вказати в CV, орієнтованому на Польщу?
Отже, ви знайшли вакансію, яка вам до душі. Тепер залишається правильно оформити резюме і надіслати його роботодавцю. Тож якою має бути структура цього документа?
- У верхній частині CV потрібно вказати своє ім’я, прізвище та контактні дані. Також варто пам’ятати, що сучасне резюме – це резюме з фото, тож не забудьте його додати.
- Наступним пунктом, який має бути обов’язково, іде «DOŚWIADCZENIE» – досвід роботи. Його потрібно вказувати у хронологічній послідовності, тобто спочатку пишемо про недавній досвід роботи. Вказувати потрібно лише ті місця праці, які пов’язані із вакансією, а ще – вказуйте контактні дані своїх попередніх керівників. У Польщі, як і інших країнах Європи, рекомендації – це вже гарна традиція, тож рекрутери часто зв’язуються з вашими попередніми роботодавцями, щоб отримати про вас якнайбільше актуальної інформації.
- «EDUKACJA» або освіта – це ще один важливий пункт у вашому резюме. Тут варто вказати навчальні заклади та спеціальність, за якою ви отримали освіту. Також можна поділитись навичками, яких ви набули. Важливо, щоб інформація у цьому пункті була максимально вичерпною.
- Пункт «ZAINTERESOWANIA» або хобі також є важливим, адже він може розповісти про ваші зацікавлення, а якщо вони ще й пов’язані з бажаною роботою, то це взагалі ідеально.
- Також у резюме варто додати «UMIEJĘTNOŚCI» – тобто свої професійні навички, особливо, якщо вони знадобляться вам у майбутній роботі. Наприклад, якщо ви хочете обійняти посаду офіс-менеджера, то сміливо вказуйте рівень володіння Microsoft Office, проходження різноманітних тренінгів, роботу з віеоредакторами тощо.
- Додаткових балів під час відбору на вакансію вам додасть пункт «Wolontariat», тож якщо ви раніше займались волонтерською діяльністю, не соромтесь вказати це у своєму CV. Цей напрям діяльності зараз особливо популярний в Європі та Польщі, оскільки показує людину як таку, що готова на певну самопожертву.
- «JĘZYKI OBCE» – обов’язковий пункт для вакансій, де потрібне знання мов. Тут ви вказуєте мови, якими володієте, та свій рівень (бажано як усний, так і письмовий), аби роботодавець наперед зміг оцінити, чи відповідаєте ви заявленим вимогам.
Щоб збільшити свої шанси під час пошуку роботи, радимо під кожну вакансію складати окреме резюме, адже це значно збільшує шанси потенційного кандидата. І пам’ятайте, що надіслане CV – ще не гарантія працевлаштування, тож спершу дочекайтеся відповіді роботодавця. І, звісно, бажаємо вам якнайшвидше знайти свою роботу мрії! А якщо вам потрібно надіслати грошовий переказ із Польщі в Україну, то найкращим способом для цього стане сервіс TransferGo!