Школа у Польщі: Як записати дитину на навчання?
Освіта – річ обов’язкова, а отже – не важливо, де дитина перебуває, вона має навчатись. Цього року у Польщі вимушено опинилися сотні тисяч українських дітей, тож перед батьками постає важливе питання, як їх записати на навчання. Про те, чи доступна школа у Польщі для іноземців та як сюди влаштувати дитину, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
Чи обов’язковою є освіта у Польщі?
Так! У цій країні всі діти віком від 7 до 18 років повинні отримати обов’язкову освіту. Вона у Польщі поділяється на початкову та середню.
Під час вступу дитини у школу на підставі вивчення документів і заяви батьків буде вирішено, в який клас потрапить школяр. Наприклад, якщо на батьківщині дитина закінчила четвертий клас початкової школи, то у Польщі вона навчатиметься у відповідному класі.
Як записати дитину до школи в Польщі?
Нічого складного у цьому процесі насправді немає. Головне – враховувати той факт, що записати дитину до школи в Польщі мають право тільки:
- Батьки,
- Законні опікуни дитини, а саме – особи, які піклуються про дитину за рішенням суду.
Якщо учневі виповнилося 18 років, то до старшої школи він має право вступити самостійно.
Звісно, перше, що потрібно зробити батькам – це обрати школу, яку відвідуватиме дитина. Перелік відповідних установ містить Реєстр шкіл і навчальних закладів Польщі.
Після того, як школу обрано, необхідно виконати ще кілька кроків:
- Подати у навчальний заклад заяву щодо прийняття дитини.
- Долучити до заяви документи, які підтверджують відвідування дитиною школи на батьківщині.
- Подати всі заповнені документи директору обраного навчального закладу.
- Якщо ви не маєте можливості пред’явити документи з української школи, напишіть окрему заяву, в якій буде вказано інформацію про загальні роки навчання дитини.
Освіта у всіх польських державних школах для дітей віком від 7 до 18 років є абсолютно безкоштовною.
Школа в Польщі та знання мови
Якщо дитині потрібно продовжити навчання у цій країні, то їй навіть не обов’язково володіти польською, адже учні з України, які не розмовляють цією мовою, можуть відвідати безкоштовні мовні курси у Польщі, організовані при школах. Також для дітей доступні підготовчі факультативи.
Ознайомитись з детальною інформацією щодо набору можна на сайті обраної школи або ж на порталі муніципалітету, в якому ви мешкаєте. Врахуйте і той факт, що остаточне рішення про прийняття дитини у навчальний заклад ухвалює його директор.
Де можна цікаво провести відпочинок з дітьми у Польщі влітку, читайте тут.
Фінансова допомога на школяра у Польщі
Усі батьки, чиї діти вступають у польську школу, мають прав отримати 300 злотих на збір школяра, що передбачає програма «Добрий старт» (Dobry Start) або «300+» . Щоб зареєструватись у ній:
- Відвідайте сторінку PUE ZUS і залогуйтесь або створіть профіль;
- Оберіть програму «Добрий старт» (Dobry Start).
- Вкажіть, ким ви є для дитини: одним із батьків, законним опікуном тощо. Введіть ім’я дитини та оберіть навчальний рік 2022-2023.
- Надайте номер банківського рахунку, на який буде перераховано кошти. Після цього вкажіть повну інформацію про всіх своїх дітей, адресу школи, в якій вони навчатимуться і підтвердіть згоду з положеннями та інструкціями.
- Далі ви можете долучити свідоцтво про народження дитини чи документ, який підтверджує легальність її перебування в країні.
- Наприкінці підпишіть документ за допомогою довіреного профілю.
Якщо у вас виникнуть запитання щодо програми «Добрий старт», то зателефонуйте на гарячу лінію 22 444 02 55 з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00. Консультації доступні польською та українською мовами.
Тепер ви знаєте, як записати дитину у польську школу на навчання. А ще нагадуємо, якщо ви хочете переказати гроші з Польщі в Україну, то для цього зовсім не обов’язково відвідувати банк, адже це можна зробити швидко і абсолютно безпечно, використовуючи сервіс TransferGo.
Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Медичні послуги в Польщі: як купити ліки за рецептом та інші корисні поради