Штрафи: Якими вони бувають та як їх сплатити у Польщі?
Правопорушення бувають різними. Як і відповідальність за них. Так, у Польщі, як і в інших країнах, можна отримати адміністративне стягнення за певні дії, наприклад, за неправильне паркування. В такому випадку штраф краще сплатити якнайшвидше. Звісно, якщо ви не впевнені у своїй правоті. Чому? Тому що за несплату штрафу порушнику можуть загрожувати більш суворі санкції з боку контрольних органів країни. Детально про те, якими бувають штрафи та як їх сплатити у Польщі, сьогодні розповідає TransferGo.
Якими бувають штрафи у Польщі?
- Штраф готівкою (Mandat gotówkowy). Його найчастіше можуть отримати іноземці, а також особи без постійного місця проживання у Польщі. У цьому випадку оплату штрафу потрібно здійснити саме тій службі, яка його призначила. Деякі з таких служб мають термінали, які дозволяють сплачувати за порушення банківською карткою. Та якщо терміналу немає, то доведеться заплатити готівкою.
- Заочний штраф. Якщо ви припаркувалися у недозволеному місці, то штраф у Польщі можуть оформити і без вашої присутності. За таке порушення потрібно сплатити не пізніше, ніж за 7 днів за допомогою банківського переказу.
- Штраф кредитований (Mandat kredytowany). Такий штраф у більшості випадків видають громадянам Польщі, а також іноземцям, які мають постійне місце проживання у цій країні. Якщо ви отримали такий штраф, то сплатити його потрібно упродовж 7 днів. Найпоширеніший спосіб сплати – переказ коштів на рахунок, зазначений у квитанції.
Як можна сплатити штрафи?
Чи не найзручнішим способом сплати штрафів у Польщі є інтернет. За його допомогою це можна зробити швидко і практично без комісій. Також порушники можуть заплатити на місці або карткою. Існує і найменш популярний спосіб – оплата штрафу через поштове відділення. В такому випадку вам доведеться втратити більше часу, а ще – сплатити додаткові комісії.
Чому краще заплатити?
Кожен із нас несе відповідальність перед законом. Тому, якщо ви вирішите не платити за штрафи, то податкова служба може стягнути з вас відшкодування із доходів, наприклад, із зарплати чи навіть пенсії. Якщо такого офіційного доходу у вас немає, то тоді можна очікувати розмови із судовим приставом. Він може накласти арешт на ваше рухоме або нерухоме майно, а також на банківські рахунки. Також варто пам’ятати і про те, що у випадку судового розгляду щодо несплати вашого штрафу вам доведеться відшкодувати ще й додаткові витрати. Крім того, ви можете одразу оскаржити штраф через суд, якщо впевнені, що отримали його помилково або якщо ви не визнаєте своєї провини з інших причин.
Тож радимо не порушувати законодавства, а якщо ви вже таки отримали штраф у Польщі, то краще сплатити його одразу. І нагадуємо, що здійснити грошовий переказ в Україну рідним або близьким можна за кілька хвилин із сервісом TransferGo. Для цього вам знадобиться лише мобільний додаток. Це швидко, надійно і завжди вигідно!