TransferGo оголошує про співпрацю з BLIK: чому це важливо для українців
Київ, 29 листопада 2023 — Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo оголошує про співпрацю з BLIK – польською системою мобільних платежів, яка пропонує один із найпопулярніших безготівкових методів розрахунку в Польщі. Про це повідомив Даумантас Двілінскас, співзасновник та генеральний директор TransferGo, на конференції Global Payments Day-2023.
Загалом у Польщі TransferGo щорічно фіксує стрімке зростання кількості транзакцій – у 2022 році їх кількість сягнула 2,3 мільйона, що майже вдвічі перевищило показники попереднього року, а ось у 2023 році компанія очікує рекордного числа здійснених транзакцій – понад 3 мільйони.
Україна знаходиться у п’ятірці країн, куди відправляється найбільше переказів з Польщі через TransferGo. Більш того, у Польщі перебуває більш ніж 950 тисяч українців, які мають потребу здійснювати миттєві та безпечні перекази додому.
Для того, щоб переказати кошти за допомогою BLIK потрібно мати рахунок у польському банку. Основна перевага переказу через BLIK — у шестизначному одноразовому коді за яким можна здійснити платіж, навіть не маючи картки.
BLIK як спосіб оплати є також дуже популярним і серед українців, що проживають у Польщі. Це підтверджують також дані TransferGo. Лише за три місяці доступності BLIK у TransferGo близько 20% всіх транзакцій було зроблено за допомогою цього методу оплати.
“Співпраця з BLIK є надзвичайно важливою для TransferGo, адже дозволяє нам полегшувати життя мільйонам мігрантів, зокрема з України, роблячи грошові перекази настільки ж простими, як надсилання СМС. Українці що перебувають у Польщі вже точно встигли спробувати, або ж бодай чули про BLIK”, – каже Даумантас Двілінскас. “Ми продовжуємо пристосовуватися під нові виклики та потреби ринку і віримо, що запровадження BLIK у TransferGo – це ще один вагомий крок до інноваційного покращення переказів для українців з Польщі”.
Оскільки значні зусилля TranferGo спрямовані на підтримку українців, що після початку повномасштабного вторгнення мусили шукати прихисток за кордоном, компанія приділяє особливу увагу вивченню соціального портрета українського мігранта. Так протягом 2022 року він кардинально змінився, що також позначилося на динаміці грошових переказів в Україну з-за кордону.
“До повномасштабної війни більшість українських мігрантів складали чоловіки. Зазвичай у країнах ЄС вони проводили близько півроку, заощаджуючи зароблені кошти для подальшого переказу сім’ям в Україну. У середньому сума такої транзакції становила 200-300 євро на місяць. Тепер левову частку українських мігрантів (80%) складають жінки з дітьми. Вони отримують фінансову допомогу від країн у яких проживають або ж працевлаштувалися. Більшу частину зароблених коштів жінки витрачають в ЄС, покриваючи базові витрати на життя для себе та своїх дітей. Тому відкладених коштів для надіслання додому залишається обмаль,” – ділиться основними спостереженнями регіональна менеджерка з розвитку TransferGo Анастасія Фоменко.
За даними TransferGo, у 2022 році кількість українських користувачів сервісу зросла на 63% та сягнула позначки майже у 2,5 мільйони осіб. Користувачі TransferGo з різних країн здійснили більш ніж 5,5 мільйонів переказів коштів в Україну. Значну частину переказів складали благодійні пожертви. Загалом, з 2017 року до листопада 2023 через TransferGo в Україну було переказано понад 2 млрд євро.
Про компанію TransferGo
Заснований у 2012 році, TransferGo є одним із найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів у Європі, а також першою загальноєвропейською компанією, яка здійснює переказ грошей отримувачеві за 30 хвилин.
На глобальній платформі користувацьких відгуків Trustpilot сервіс отримав оцінку «відмінно» від майже 30 тисяч клієнтів.
У лютому 2019 року TransferGo увійшов до п’ятірки найперспективніших стартапів (TECH5) Великобританії.
У вересні 2021 року TransferGo отримав нагороду “Cross border solution of the year” на конференції Global Payments Day 2021 у Києві.
Наразі сервіс обслуговує 6 млн користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві й штаб-квартирою в Лондоні.