Цікаві слова, якими вас може здивувати чеська мова
Вирушаючи у нову країну з метою роботи, для подорожей чи для будь-яких інших справ, перше, з чим доводиться зітнутись, це мова. І справді, в кожній країні вона має свої особливості. Чехія – країна з красивими культурними пам’ятками, містами та оригінальними традиціями. І для нас ментальність цієї країни близька. Та і чеська мова наче доволі зрозуміла. Принаймні, на перший погляд. Але є у ній такі слова, які ми можемо точно зрозуміти неправильно. Саме про них сьогодні і розповідає сервіс TransferGo, щоб вони не стали для вас несподіванкою.
Перше знайомство з мовою
Чеська мова належить до слов’янських мов і найбільш подібна до словацької. Звісно, вона має лексичну схожість з українською та російською мовами, тож після приїзду у Чехію, може здатися, що зрозуміти та вивчити чеську мову легко. Дійсно, в побуті, спілкуючись на найпростіші теми, зрозуміти один одного можна. Особливо це стосується таких поширених ситуацій, коли вам потрібно лише спитати, як пройти, проїхати, купити що-небудь в магазині тощо. Але, якщо ви вирішили знайти роботу в Чехії чи потрапити в один із вишів країни, то елементарного розуміння точно буде замало. Більше того, навіть у повсякденному житті ви можете почути тут доволі незвичні для себе слова, через неправильне розуміння яких можна потрапити в неординарні, а інколи навіть комічні ситуації.
Топ чеських слів з «цікавинкою»
Уявіть, що ви опинилися один на один із чехом, який намагається якось привернути ваш «позор», тримаючи в руках «окурка». Так от, для того, аби така зустріч не закінчилася «рвачкою», пропонуємо ознайомитись із найцікавішими словами, якими вас може здивувати чеська мова:
- Mzda [мзда] – зарплата
- Mládenec [младенец] — холостяк
- Úžasný [ужасний] – приголомшливий, захоплюючий
- Podvodník [подводнік] – шахрай
- Pozor [позор] – увага
- Chytrý [хитрий] – розумний
- Rvačka [рвачка] – бійка
- Daň [дань] – податок
- Vůně [вунє] – запах, аромат
- Chalupa [халупа] – дача
- Pitomec [пітомец] – дурень
- Vedro [ведро] – спека
- Úroda [урода] – врожай
- Sklep [склеп] – підвал
- Vor [вор]– пліт
- Pádlo [падло] – весло
- Palka [палка] – тенісна ракетка
- Ovoce [овоце] – фрукти
- Počítač [почітач] – комп’ютер
- Okurka [окурка] – огірок
- Kaki [какі] – хурма
- Čerstvý [черствий] – свіжий
- Bydlo [бидло] – життя
Чеська мова: як її вивчити?
Якщо слова, наведені вище, вас таки дещо здивували, то для роботи і життя в Чехії доведеться вивчити чеську мову. Тож з чого почати? Як запам’ятати побільше слів? Звісно, найкраще вивчати мову з носіями, тобто під час регулярного спілкування з чехами. Крім того, варто завантажити у свій плейлист пісні чеською, дивитися фільми цією мовою чи знайти в інтернеті чати або ж познайомитися з носієм мови у соцмережах та вести із ним переписку. Варіантів існує безліч, але найефективніший з них – це курси вивчення чеської мови, під час яких ви зрозумієте усі нюанси, щоб вільно спілкуватися у цій країні. Тож якою б легкою не здавалася чеська мова, вона однаково є іноземною, а отже приховує у собі чимало «сюрпризів», до яких краще бути готовим завчасно.