Тимчасовий захист для українців TransferGo
Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Тимчасовий захист для українців: як змінити країну прихистку?

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Popular

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Free – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Popular

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Від початку повномасштабної війни в Україні в Європу виїхали мільйони громадян, які отримали прихисток у різних країнах. Та з часом через певні обставини в людей з’являється потреба переїхати в іншу державу. Саме в цей момент і виникає низка запитань про тимчасовий захист для українців, зокрема чи можливо змінити країну прихистку. Тож про це сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Як змінити країну тимчасового захисту?

Відповідно до директиви Євросоюзу, кожен, хто втікає з України від війни, має право змінити країну захисту. Так, багато українців спочатку поїхали до Польщі, а потім переїхали в Німеччину або Чехію.

Перший момент, який необхідно враховувати, це те, що при зміні статусу тимчасового захисту в одній країні на іншу, в першій державі відповідний статус припиняється, а з ним і всі права, пільги та виплати.

Для того, щоб отримати статус тимчасового захисту в новій країні, потрібно починати процедуру із самого початку. Водночас країна має право відмовити у статусі тимчасового захисту, якщо попередній аналогічний статус не скасовано.

Тому для запиту статусу тимчасового захисту в іншій країні спочатку необхідно відмовитись від статусу тимчасового захисту в першій країні. Якщо це зроблено, то щоб оформити тимчасовий захист в іншій державі, потрібно звернутись із заявою до міграційної служби чи в інші органи влади, які мають відповідні повноваження.

Відмова від тимчасового захисту в Польщі

Якщо ви вирішили відмовитися від статусу тимчасового захисту в Польщі, вам треба повідомити про це відповідною заявою ZUS та закрити банківський рахунок, на який надходила допомога.

Також статус тимчасового захисту в Польщі буде автоматично втрачено через 30 днів після виїзду з Польщі. Проте врахуйте, що цей варіант підійде, якщо ви повертаєтесь в Україну. Якщо ви хочете отримати тимчасовий захист в іншій країні ЄС, то спочатку потрібно звернутися в Ужонд у Польщі та написати відмову від відповідного статусу.

Тимчасовий захист для українців: як відмовитись від прихистку в Німеччині

Щоб виїхати з Німеччини в іншу країну, також потрібно скасувати статус тимчасового захисту тут, щоб пізніше уникнути неприємних несподіванок.

Отже відмова від тимчасового захисту в Німеччині вимагає звернення із відповідною заявою до таких органів:

  • Sozialämter (Відділ соціального забезпечення)
  • Ausländerbehörde (Управління у справах іноземців Німеччини)
  • Einwohnermeldeamt (Реєстраційний офіс)

Крім того, не забудьте закрити усі наявні банківські рахунки у цій країні.

Як відмовитись від тимчасового захисту в Чехії?

Якщо ви вирішили виїхати з Чехії в Україну чи іншу державу Європи на постійне перебування, але у вас оформлена віза тимчасової охорони, то насамперед потрібно від неї відмовитись, щоб уникнути фінансових стягнень в майбутньому. Власникам закордонного паспорта для цього потрібно звернутись у центри допомоги Україні в Чехії.

Якщо у вас немає закордонного паспорта, необхідно звернутися до MV OAMP (Департамент з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ).

Також обов’язково скасуйте страховку, в іншому випадку вам доведеться сплати пеню 7000 євро! Зробити це можна звернувшись до VZP особисто або надіславши заяву про відмову на емейл: [email protected].

Тож тепер ви знаєте більше про тимчасовий захист для українців, а саме як поміняти країну прихистку. А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати кошти з Європи в Україну, найбезпечнішим та найвигіднішим способом для цього стане сервіс TransferGo. З ним гроші надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Крім того, у нашому блозі ви можете дізнатись багато іншої корисної інформації, зокрема, що варто знати про платні дороги в Європі.

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 22€