Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Тимчасовий захист у Франції для українців: Як оформити і які його переваги?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Після початку війни Росії в Україні чимало країн прийняли у себе тимчасово переміщених українців, серед них була і Франція. Вона разом з іншими державами Європейського союзу запровадила спрощені умови, які дозволяють людям, що втікають від військових дій, отримувати різноманітну допомогу. Про те, як оформити тимчасовий захист для українців у Франції та які його переваги, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Які правила в’їзду у Францію для українців?

В першу чергу, варто сказати, що громадяни України, які втікають від війни, мають право потрапити у Францію без біометричного паспорта, а з 1 серпня 2022 року – і без сертифіката про вакцинацію від коронавірусу чи ПЛР-тесту.  Проте, якщо ви вирушаєте в Париж за безвізом, то біометричний документ вам таки знадобиться. Якщо термін дії українського закордонного паспорта закінчився, коли ви вже були за кордоном, то необхідно звернутись у Посольство України у Франції.

У цій країні без візи громадяни України можуть перебувати до 90 днів. Якщо ж ви вирішили проживати тут і отримувати соціальну підтримку, то необхідно оформити статус тимчасового захисту у Франції.

Статус біженця краще не оформляти, адже тимчасовий захист для українців надають за спрощеною процедурою і він краще відповідає потребам вимушено переміщених людей.

Де та як оформити тимчасовий захист?

Українці, які виявили бажання оформити тимчасовий захист у Франції, повинні звернутися до префектури департаменту за місцем проживання або пунктів «Accueil Ukraine». В цих установах українцям надають їжу, засоби гігієни, медичні консультації, підтримку соціальних працівників і психологів, тимчасове житло. Зауважте, якщо ви перебуваєте в країні понад 6 місяців, то право на тимчасовий захист обов’язково потрібно поновити.

Помешкання та фінансова підтримка

Одразу після оформлення тимчасового захисту у Франції соціальні служби надають українцям житло, в якому можна перебувати декілька тижнів або місяців. Пізніше тимчасово переміщені особи отримують постійне житло щонайменше на три місяці. Найчастіше влада намагається надати українцям індивідуальне помешкання, однак інколи їх підселяють до французів, які за це отримують підтримку від держави.

Крім того, в громадян України залишається право орендувати житло у Франції самостійно.  Часто власники нерухомості просять українців надати спеціальні гарантії при поселенні. Виконати ці умови переміщеним особам допомагає спеціальна французька урядова програма VISALE. Додатково українці мають право отримати фінансову допомогу на оренду житла у Франції.

Також французьке Управління імміграції та інтеграції надає українцям фінансову допомогу. Приблизні виплати становлять на 1 особу – 6,8 євро на день, 2 особи – 10,2 євро, 3 особи – 13,60 євро.

Тимчасовий захист у Франції для українців: Медичні послуги

Всі українці, які оформили тимчасовий захист, можуть скористатись повним пакетом медичного обслуговування безкоштовно. Серед таких послуг – консультація лікаря, стоматолога, акушера, психолога. Також громадяни України мають право отримати безкоштовні ліки у Франції та пройти необхідні лабораторні обстеження. Більше того, за необхідності страхування покриває навіть витрати, пов’язані з окулярами, зубними протезами чи слуховими апаратами.

Як знайти роботу у Франції?

Якщо ви оформили тимчасовий захист, то автоматично отримуєте доступ до офіційного ринку праці країни. До слова, найбільше вакансій тут є для працівників промислових підприємств, сфери туризму та ІТ. Мінімальна заробітна плата у Франції після вирахування податків становить близько 1300 євро. Водночас середня зарплата – 2200 євро.

Найпростіший спосіб знайти офіційну роботу у Франції – звернутись у місцевий центр зайнятості Pole Emploi. Також роботу можна шукати і самостійно на різноманітних інтернет-ресурсах, ввівши відповідний запит у пошуковику.

Докладніше про те, які встановлені податки у країнах Європи, читайте тут

Інші важливі нюанси

Якщо разом із дорослими у Францію прибувають діти, то вони мають право безкоштовно навчатись у відповідних закладах освіти. Відвідування садочка та школи тут є обов’язковим для дітей від 3 до 16 років. Зареєструватись на вступ у потрібний заклад освіти можна у мерії за місцем проживання.

Безкоштовний проїзд у Франції українцям надають одноразово, одразу після прибуття в країну. Зі спеціальним універсальним квитком ви можете вирушити у будь-який куточок Франції чи в інші міста країн ЄС.

Тож тепер ви знаєте все найважливіше про тимчасовий захист у Франції для українців. А ми нагадуємо, якщо ви вже переїхали за кордон і хочете переказати гроші в Україну, то це можна зробити швидко, зручно та вигідно, використовуючи сервіс TransferGo.

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€