Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Історії

Українці у Фінляндії: цікаві факти та поради

6 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Фінляндія очолює рейтинг країн, де живуть найщасливіші люди на Землі. Ця країна поки не дуже популярна серед мігрантів з України, але українці у Фінляндії є, та їх не так вже й мало.  TransferGo поспілкувався з блогеркою Юлією, яка розповіла про своє життя у Фінляндії та дала кілька порад для тих, хто хоче приїхати в цю країну.

Юлія Бондарчук родом з Житомирщини. Після закінчення Житомирського Агроекологічного Університету у 2013 році дівчина поїхала до свого хлопця Максима у Фінляндію, який там працював з 2010 року. Молоді люди мали через деякий час повернутися в Україну, але доля вирішила інакше. Зараз у подружжя підростає син Марк, якому вже 4 рочки. Юлія з дитиною вже отримали фінське громадянство, чоловік на цей час у процесі.

По приїзду у Фінляндію Юлія з хлопцем працювала на фермі. Праця була не з легких, тому через деякий час вони вирішили знайти іншу роботу. Останні 6 з половиною років Юля працює в клінінговій компанії. З 2017 року вона веде блог, де розповідає про свою роботу та життя у Фінляндії. До початку війни в Україні Юлія з чоловіком відкрили два онлайн-магазини.  Юля планувала розвивати блог та навіть пішла на заочне навчання, але день 24.02 перевернув весь світ і, зокрема, світ дівчини та її сім’ї.

З другого дня війни Юля з чоловіком активно зайнялись волонтерством: допомагали біженцям з України, проводили збори для українських захисників. В травні молоді люди створили Товариство Українців у своєму місті. Організація долучається до різних благодійних проєктів та заходів, щоб допомогти Україні здобути перемогу.  

Цікавинки про Фінляндію

Що здивували найбільше?

Здивувань будо багато, бо це зовсім інша країна. Все! Найперше, що кинулося в очі – де паркани? Чому такі двори гарні? Довіра людей! Ми могли не зачиняти двері навіть у квартирі.

Які найцікавіші місця Фінляндії?

Фінляндію можна розглядати вічно! Мені здається, що всюди є гарні місця. Особисто я люблю природні місцини. Тут є багато національних парків. Хороші зоопарки. Тихе і гарне місто Гельсінкі. Але перша столиця – Турку – то взагалі любов. Селище Санти, що в Лапландії. Дуже багато всього.

Про фінські дитячі садочки

Син з 1 року та місяця ходить в садочок. Дитина тут – це самостійна особистість з пелюшок. Тобто, в садочку з пелюшок виделка та ніж за обідом, одягатися та взуватися вчать з 2-3 років. І якщо взуття не на ту ногу та може й різне, то не біда. Дітей більше загартовують, вчать бути більш вільнішими, не стримують їх і не приструнюють. Але, разом з тим, діти не поводяться якось не правильно.

В садочок ми одягаємо найпоганіший одяг. Бо вони завжди – і в мороз і в дощ – десь гуляють. В лісі жарять сосиски на вогні, ходять до річки, гуляють по калюжах.

Поради для тих, хто вперше їде до Фінляндії

Де краще жити?

Вибрати місце для життя в Фінляндії можна лише враховуючи свої потреби. Ми живемо в маленькому селі в 500 км від столиці. Тихе і гарне місце. Природа. Але декому це – село! В прямому сенсі. Хоча тут немає такого поняття. Тут всюди комфортно, зручно та є все необхідне для життя.

Чи є звичні для українців речі та послуги у Фінляндії?

Надворі 2022 рік, тому тут можна знайти все. Звичайно, є якісь продукти, що ми любимо, а їх немає в Фінляндії. Виручають естонські магазини.

Трохи тяжко буде з ліками перший час. Раджу взяти з собою запас ваших ліків.

З б‘юті індустрією для жінок може бути проблема. Раджу дівчатам зробити все, що маєте, перед поїздкою. Бо тут або немає належного майстра, або дуже дорого.

Як краще переказувати гроші з Фінляндії в Україну?

Мені подобається сервіс TransferGo. Гроші приходять одержувачу всього за кілька хвилин. Дуже зручно та безпечно.

Які можливості відкриває програма StudiujePracuje для українців у Польщі та як нею скористатись, читайте тут

Про фінську зиму

Зима довга та сніжна. Тому потрібне тепле хороше взуття. Саме хороше і якісне, звісно, можна купити тут. Здається, в Україні немає такого вдосталь. Фінляндія більше про практичність, ніж про красу.

Про мови

Абсолютно точно раджу вчити мови! Допоможіть дітям зрозуміти, що знати англійську – це дуже добре!

Про фінську мову. Знання мови – це одне з вимог до отримання громадянства та паспорту. Тому, якщо є така ціль, то це обов‘язково. Але жити без проблем можна і з англійською.

Звичайно, я вважаю, що обираючи країну для життя, ти маєш обрати її правила. Мова – одне з найголовніших. Я за те, щоб вивчати мову. Але кожен обирає для себе, як йому жити. Звісно, на початку мова фінська може й не потрібна. Але, повірте, рано чи пізно кожен приходить до межі, коли треба задуматися: а що далі?

Вчитися, розвиватися та досягати інших вершин краще, коли ти розмовляєш та розумієш фінську. Як не крути – це пріоритет! На це звертають увагу місцеві. Та надають перевагу тим, хто володіє фінською. У Фінляндії дві мови. Фінська та шведська. Якщо знаєш обидві, то ще краще.

Про фінів

Фіни люблять свою Державу. І люблять, коли мігранти тут пізнають самий сенс життя. Усвідомлюють їх правила і поважають їх. Це, напевно, найважливіше. Поважати правила країни, куди ти переїхав, та не нести свій статут в «чужий дім».

Автор: Юліана Морозова
Освіта – магістриня Християнського гуманітарно-економічного
відкритого університету (Одеса). Досвід роботи у журналістиці – 10 років.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

Як отримати додаткові 22 євро від сервісу грошових переказів

Про автора

Juliana Morozova

Юліана Морозова

Закінчила факультет журналістики Християнського гуманітарно-економічного університету (Одеса). Працювала 15 років у телекомпанії у невеликому місті, пройшовши шлях від репортера до голови служби новин. Була також ведучою програми новин, автором циклів програм про видатних жителів міста та про місцевих письменників. З 2022 року співпрацює з TransferGo.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€