Українці в Португалії Історія Мар'яни Леус TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Історії

Українці в Португалії: Історія Мар’яни Леус

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Війна змусила виїхати з України мільйони жінок та дітей. Європейські країни стали новою домівкою для українських сімей. Сьогодні сервіс TransferGo поспілкувався з Мар’яною Леус, яка вже майже півтора року проживає в Португалії. Найважливішою подією для жінки за цей час стало народження донечки. Розповідаємо далі, як живуть українці в Португалії, як в цій країні відносяться до вагітних та як відбуваються пологи.

Життя в мирній Україні

Мар’яна Леус народилась у Хмельницькому. Здобула освіту в Національному Університеті “Острозька Академія” зі спеціальності перекладач та педагог з англійської та німецької мови. 15 років життя Мар’яна присвятила танцювальній діяльності: керувала танцювальним центром у Хмельницькому та пізніше у Києві, очолювала громадську організацію, яка проводила по всій Україні танцювальні фестивалі.

Мар’яна Леус

У 2020 році епідемія ковіду змусила шукати нові шляхи розвитку та заробітку. Тоді Мар’яна опанувала професію інтернет-маркетолога та почала працювати в рекламній агенції в Києві.

Переїзд в Португалію та перші враження

Мар’яна вирішила переїхати в Португалію не випадково – тут багато років живуть її мати та брат. Але все ж таки перший час було не просто, особливо коли Мар’яна дізналася, що вагітна. Крім того, перша дитина жінки з особливостями розвитку, тому треба було з’ясувати багато питань з цього приводу.  Що робити далі? Яке будувати майбутнє та де?

«Пам’ятаю, що я критикувала все, що мене оточувало, особливо ці процедури з документами і особливо з медициною. Перше, що сподобалося, це якість продуктів. Вони тут високої якості, і ми просто налітали на все, особливо фрукти.» – ділиться Мар’яна своїми враженнями від перших тижнів життя в Португалії.

Мар’яна переїхала в Португалію та працює інтернет-маркетологом

Мар’яна швидко знайшла роботу. Вона працює маркетологом в португальській компанії, засновником якої є українці. Також в неї є клієнти з України, Іспанії, США. Як інтернет-маркетолог Мар’яна розміщує рекламу у Google, Facebook, розробляє контент-плани для соцмереж, продюсує експертні акаунти та блоги.

Про вагітність та пологи у Португалії

Португальці дуже дбайливо ставляться до вагітних жінок та приділяють їм багато уваги. Загальна практика медичного супроводження вагітності: не застосовувати медикаментів, якщо є така можливість. Тобто якщо жінка почуває себе добре, то можуть хіба що виписати вітаміни.

Аналізи для вагітних за напрямом лікаря – безкоштовні, навіть якщо вони робляться в приватних лабораторіях. Пологи також безплатні.

Мар’яна розповіла про те, як на світ з’явилася її донечка: «Коли відійшли води, ми викликали швидку, і мене відвезли до лікарні. Я лежала добу з датчиками на животі: відстежували рух плода та скорочення матки. У мене довго не було стабільних перейм, але мене ніхто не стимулював. Казали: сама зможеш. Через 12 годин поставили ламінарії та почалися перейми. Вони були часті та дуже сильні і мені запропонували епідуральну анестезію. Без будь-якої додаткової оплати.»

В Португаліїї у Мар’яни народилась донечка

У лікарні новонародженій донечці провели повне обстеження. Малечі перевірили слух, зір, рівень кисню в легенях, роботу серця. Коли вона сильно плакала, то їй навіть перевірили рівень адреналіну, щоб зрозуміти, чи не болить щось у неї. Харчування в лікарні було відмінне.

В Португалії дуже цінують дітей. Тут жінки з юнацтва приймають протизаплідні засоби та потім їм складніше завагітніти. Тому до вагітних та дітей особливе ставлення, у тому числі до питань безпеки. Наприклад, в лікарні при народженні на немовля одягають браслет. Якщо дитина залишить територію відділення, або якщо навіть підійти з немовлям до вікон або дверей – на браслеті спрацьовує сигналізація. Крім того, дитину не випишуть з лікарні, якщо у батьків не буде автокрісла.

Мар’яна з дітьми в Португалії

Українці в Португалії: поради та корисні ресурси

Тим, хто планує їхати в Португалію, Мар’яна рекомендує звернути уваги на такі моменти:

  •  Вчіть португальську мову та, бажано, завчасно. Намагайтесь якомога частіше говорити, аби попрактикуватись. Португальська тут дуже потрібна.
  • В Португалії життя тече неспішно. Це також стосується офіційних справ. Тому якщо вам треба вирішити якісь питання, врахуйте, що на це піде час. Терміново нічого зробити не можна. Але треба підкреслити, що в реалізації ваших законних прав вам точно не відмовлять.
  • Якщо щось не зрозуміло або треба більш детально дізнатися, не соромтесь ставити питання службовцям та менеджерам. Вас не відпустять доти, доки ви не вирішите всі свої проблеми.
  • Пам’ятайте, що португальці дуже цінують все національне: традиції, кухню, історію, пісні, танці, архітектуру та дизайн.

В цих Телеграм-каналах можна знайти корисну інформацію:

Тепер ви знаєте цікаві факти про те, як живуть українці в Португалії. А якщо ви хочете дізнатись ще більше про особливості життя в цій країні – прочитайте цю статтю в нашому блозі. 

А якщо вам треба надіслати кошти своїм рідним з Європи на українську картку – спробуйте додаток TransferGo. Для цього достатньо мати лише телефон та доступ до Інтернету. З TransferGo вигідно та зручно підтримувати рідних фінансово, перебуваючи за кордоном.

Про автора

Juliana Morozova

Юліана Морозова

Закінчила факультет журналістики Християнського гуманітарно-економічного університету (Одеса). Працювала 15 років у телекомпанії у невеликому місті, пройшовши шлях від репортера до голови служби новин. Була також ведучою програми новин, автором циклів програм про видатних жителів міста та про місцевих письменників. З 2022 року співпрацює з TransferGo.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€