Власний бізнес в Польщі: поради від українки, яка відкрила кулінарну студію
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Історії

Власний бізнес в Польщі: поради від українки, яка відкрила кулінарну студію

6 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Переїзд до іншої країни – це нелегкий у всіх смислах процес. Але й в нових умовах можна адаптуватися, розвиватися та досягати успіху. Сьогодні сервіс TransferGo розповість історію Вікторії з України, яка відкрила власний бізнес в Польщі – кондитерську студію, де не тільки народжуються шедеври кулінарного мистецтва, але й всі охочі можуть вдосконалити свої навички приготування смаколиків.

Переїзд в Польщу: перші враження та складності

 Вікторія родом зі Львівської області. Дівчина закінчила Львівську політехніку у напрямку «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та багато років працювала за спеціальністю.

В Польщу Вікторія з чоловіком та сином переїхали 5 років тому. Вагомою причиною переїзду було те, що маленький син проявляв ознаки аутизму. Батьки розуміли, що в Україні не зможуть надати дитині необхідну терапію, бо це були дуже великі кошти. Ще одним варіантом для переїзду була Канада, але чоловік знайшов роботу за спеціальністю саме в Польщі. Крім того, Вікторія мріяла жити біля моря – так і склалося, бо сім’я живе  в районі Труймяста (агломерація у складі Гданська, Сопота та Гдині).

Вікторія з сім’єю

Вікторія також влаштувалась на роботу за спеціальністю. Але з півторарічною дитиною працювати було складно. Тому було прийняте рішення піти з роботи та максимально посвяти час сину, аби відвідувати всі види терапії. Між тим, Вікторія підробляла прибиранням, хоча й це трохи зачіпало самооцінку дівчини. Але вона вирішила, що на той момент важливіше здоров’я сина.

Найбільшою складністю після переїзду був мовний бар’єр. Порозумітися з поляками було не просто. Особливо було важко у лікарів, адже там були потрібно було оперувати медичними термінами.

Народження кулінарної студії

Терапія, яку проходив син Вікторії, дала свої результати, і вже цього року він піде в перший клас у звичайну школу. Ще коли син ходив у садочок, у дівчини з’явився час зайнятися самореалізацією. Вікторія випадково натрапила на онлайн-курс «Кондитер-початківець». Потім пройшла ще декілька і зрозуміла, що їй дійсно цікава ця сфера.

Вікторія створює справжні витвори мистецтва

У березні 2022 року Вікторія зареєструвала свій бізнес і вже у травні приймала перших відвідувачів у власній кондитерській студії, де вона готувала на замовлення. А через пів року почала проводити навчання. У найближчому майбутньому дівчина планує створити онлайн-школу з кондитерської майстерності. 

«Я буду ділитися не тільки знаннями, а й досвідом, ділитися енергію і запалювати любов до кондитерського мистецтва», – каже Вікторія.

Вікторія брала участь у найбільшій в Польщі виставці кондитерських виробів та морозива Exposweet 2023

Власний бізнес в Польщі: поради від Вікторії

Зареєструвати приватну підприємницьку діяльність в Польщі дуже просто та займає небагато часу – це можна зробити за один день. Більш важливою задачею є «втримати на плаву», а також  розвивати власний бізнес. З власного досвіду Вікторія рекомендує:

  • 1. Перед початком діяльності складіть хоча б мінімальний бізнес-план. Треба приблизно розрахувати, хто буде купувати ваш продукт або послугу, який об’єм продажу треба робити, які будуть витрати на оренду, матеріали, інструменти та інше.
  • 2. Важливо розуміти клієнта. Наприклад, багато українців вважають, що популярні в Україні товари або послуги будуть популярні й в Польщі. Але це не завжди так. Тому перед відкриттям справи важливо проаналізувати ринок, чи дійсно товар знайде свого споживача.
  • 3. Треба пам’ятати, що менталітет поляків відрізняється від українського. Наприклад, поляки економні та більш раціонально підходять до покупок, тому для них вигідна ціна – цілком вагомий аргумент. 
  • 4. Ще одна особливість польського менталітету – прихильність до вже встановлених традицій та невелике бажання спробувати щось нове. Тому на старті діяльності можна запропонувати якусь акцію, наприклад, дегустацію, розпродаж, бонуси або знижки, аби залучити нових замовників.
  • 5. Активно використовуйте соціальні мережі Instagram та Facebook для просування свого бізнесу. Вікторія також має акаунт в соцмережі www.instagram.com/viki_ciastomania. На сторінці можна побачити кулінарні витвори мистецтва, які створює дівчина. 
Кулінарна студія “Viki Ciastomania”

Програми дофінансування бізнесу

Коли вже ринок збуту вивчено та складено бізнес-план, поцікавтеся місцевими програмами дофінансування бізнесу. За словами Вікторії, оформити таку фінансову допомогу в Польщі не так вже й складно. Наприклад, дівчина отримала дофінансування на початок своєї діяльності. В різних регіонах Польщі сума може дещо відрізнятись, але вона становить приблизно 30 тисяч злотих (а це більш ніж 6 з половиною тисяч євро). Безперечно, така підтримка стане у пригоді бізнесмену-початківцю. Якщо підприємець після отримання фінансування пропрацює 12 місяців, то цю допомогу повертати не прийдеться.

Також можна отримати дофінансування на створення робочого місця, на покращення умов роботи та інші. Більш докладно про різні програми можна дізнатися в місцевому ужонді праці.

Вікторія у власній кулінарній студії

З метою розвитку бізнесу Вікторія рекомендує вивчати досвід конкурентів, досліджувати та аналізувати ринок, поповнювати свої знання у сфері продажів та маркетингу. Багато корисної інформації щодо ведення підприємницької діяльності можна знайти в Інтернеті. Наприклад, на українському порталі business.diia.gov.ua можна пройти курси для підприємців.

Головна порада від Вікторії – якщо є бажання розпочати свій бізнес, то треба підготувати бізнес-план та не боятися діяти. Звичайно, що в ході діяльності будуть і злети, і, можливо, падіння. І це нормально. З досвідом прийде розуміння, які товари краще продаються, а які не мають попиту, як вдосконалити робочий процес, аби знизити витрати, з якими постачальниками краще співпрацювати та багато іншого. Все це дозволить розвивати та масштабувати власну справу.

З історії Вікторії зрозуміло, що відкрити власний бізнес в Польщі – цілком реально. Більш того, це може бути початком великого шляху. А в цій статті ви знайдете додаткову інформацію щодо оформлення підприємницької діяльності. 

А якщо вам треба переказати кошти в Україну – скористайтеся додатком TransferGo. З цим сервісом можна бути впевненими, що кошти будуть доставлені на рахунок одержувача швидко та за вигідними умовами. Також долучайтесь до реферальної програми «Запроси друга» та отримуйте грошові бонуси за запрошених друзів.

Про автора

Juliana Morozova

Юліана Морозова

Закінчила факультет журналістики Християнського гуманітарно-економічного університету (Одеса). Працювала 15 років у телекомпанії у невеликому місті, пройшовши шлях від репортера до голови служби новин. Була також ведучою програми новин, автором циклів програм про видатних жителів міста та про місцевих письменників. З 2022 року співпрацює з TransferGo.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€