Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Втрата паспорта в Польщі: як діяти?

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Українців багато всюди, та у Польщі їх чи не найбільше. Звісно, за кордоном можуть трапитись різноманітні непередбачувані ситуації, наприклад, із документами. Про те, яких дій вимагатиме втрата паспорта в Польщі та що потрібно зробити у першу чергу, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Одразу в поліцію

Що робити при втраті паспорта в Польщі? Саме це запитання виникає в тих іноземців, які загубили документи у цій країні. Запам’ятайте, перший ваш крок у цій ситуації – похід у поліцію. Тут зафіксують факт події, після чого нададуть спеціальну довідку-підтвердження, яка засвідчуватиме втрату документа офіційно. З цією довідкою необхідно відвідати Консульство України в Польщі за місцем перебування.

Варто враховувати й те, що в поліцію потрібно звертатись і в тому випадку, коли ви знайшли чужі документи. Саме це допоможе якнайшвидше визнати документ недійсним та не дозволить скористатись ним шахраям.

Довідка про повернення: як її отримати?

Якщо ви відвідаєте консульство після втрати паспорта, то залежно від того, яким він був: внутрішнім чи закордонним, тут вам видадуть тимчасовий документ, який підтверджуватиме вашу особу. Це буде одна із таких довідок:

  •         свідоцтво про посвідчення особи та приналежності до громадянства України. Цей документ дозволить перебувати в країні та подавати документи для отримання закордонного паспорта в Польщі. З цим посвідченням ви також зможете звертатись у польські держустанови.
  •         свідоцтво про повернення в Україну. Таку довідку видають тим, хто має намір повернутись на Батьківщину. У такому випадку ви зможете оформити закордонний паспорт в Україні одразу після повернення.

Такі довідки будуть видані після перевірки консульством, чи є ви громадянином України. Щоб підтвердити це, потрібно надати внутрішній паспорт або заповнити спеціальну анкету, яка дозволить встановити вашу особу. Тому усім, хто перебуває за кордоном, варто мати ксерокопії чи принаймні скан-копії документів, адже це значно спростить відновлення втраченого закордонного паспорта у Польщі.

Втрата паспорта в Польщі: алгоритм дій

Отже, якщо ви залишилися без закордонного паспорта за кордоном, то потрібно якнайшвидше здійснити такі кроки:

  1. Звернутися у поліцію в Польщі, заявити про втрату документа та отримати відповідну довідку.
  2. Знайти Консульство України в Польщі та надати довідку з поліції, що засвідчує втрату закордонного паспорта.
  3. Якщо ви не маєте зі собою внутрішнього паспорта, то необхідно заповнити у консульській установі заяву на підтвердження особи, після чого оформити довідку для повернення в Україну.
  4. Якщо у вас є внутрішній паспорт, то подати документи на закордонний паспорт у Польщі.

Врахуйте, що довідка про повернення діє 30 днів. За цей час ви повинні встигнути повернутися в Україну та оформити закордонний паспорт у тому самому паспортному відділі, де отримали попередній.

Про всі нюанси процедури візиту у Паспортний сервіс у Варшаві ви можете дізнатись тут.

Як отримати закордонний паспорт у Польщі?

Оформити закордонний паспорт у Польщі можна, звернувшись у консульство з внутрішнім паспортом громадянина України та подавши відповідну заяву. Розгляд справи може тривати до трьох місяців. Додатково потрібно сплатити консульський збір.

Крім того, оформити паспорт можна у ДП «Документ» у Варшаві, Кракові та Гданську. Зареєструватись на подачу документів можна за посиланням. Врахуйте, що у випадку отримання українського закордонного паспорта в Польщі через ДП «Документ», крім консульського збору, доведеться сплатити 425 злотих за послугу.

Тож тепер ви знаєте, що втрата паспорта в Польщі – проблема, яку можна вирішити. А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Польщі в Україну, то це можна зробити швидко, безпечно і без зайвих комісій, використовуючи сервіс TransferGo.

Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

Де шукати доступне житло в Польщі: корисні посилання та соціальні програми для українців

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€