Втрата паспорта в Польщі: як діяти?
Українців багато всюди, та у Польщі їх чи не найбільше. Звісно, за кордоном можуть трапитись різноманітні непередбачувані ситуації, наприклад, із документами. Про те, яких дій вимагатиме втрата паспорта в Польщі та що потрібно зробити у першу чергу, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
Одразу в поліцію
Що робити при втраті паспорта в Польщі? Саме це запитання виникає в тих іноземців, які загубили документи у цій країні. Запам’ятайте, перший ваш крок у цій ситуації – похід у поліцію. Тут зафіксують факт події, після чого нададуть спеціальну довідку-підтвердження, яка засвідчуватиме втрату документа офіційно. З цією довідкою необхідно відвідати Консульство України в Польщі за місцем перебування.
Варто враховувати й те, що в поліцію потрібно звертатись і в тому випадку, коли ви знайшли чужі документи. Саме це допоможе якнайшвидше визнати документ недійсним та не дозволить скористатись ним шахраям.
Довідка про повернення: як її отримати?
Якщо ви відвідаєте консульство після втрати паспорта, то залежно від того, яким він був: внутрішнім чи закордонним, тут вам видадуть тимчасовий документ, який підтверджуватиме вашу особу. Це буде одна із таких довідок:
- свідоцтво про посвідчення особи та приналежності до громадянства України. Цей документ дозволить перебувати в країні та подавати документи для отримання закордонного паспорта в Польщі. З цим посвідченням ви також зможете звертатись у польські держустанови.
- свідоцтво про повернення в Україну. Таку довідку видають тим, хто має намір повернутись на Батьківщину. У такому випадку ви зможете оформити закордонний паспорт в Україні одразу після повернення.
Такі довідки будуть видані після перевірки консульством, чи є ви громадянином України. Щоб підтвердити це, потрібно надати внутрішній паспорт або заповнити спеціальну анкету, яка дозволить встановити вашу особу. Тому усім, хто перебуває за кордоном, варто мати ксерокопії чи принаймні скан-копії документів, адже це значно спростить відновлення втраченого закордонного паспорта у Польщі.
Втрата паспорта в Польщі: алгоритм дій
Отже, якщо ви залишилися без закордонного паспорта за кордоном, то потрібно якнайшвидше здійснити такі кроки:
- Звернутися у поліцію в Польщі, заявити про втрату документа та отримати відповідну довідку.
- Знайти Консульство України в Польщі та надати довідку з поліції, що засвідчує втрату закордонного паспорта.
- Якщо ви не маєте зі собою внутрішнього паспорта, то необхідно заповнити у консульській установі заяву на підтвердження особи, після чого оформити довідку для повернення в Україну.
- Якщо у вас є внутрішній паспорт, то подати документи на закордонний паспорт у Польщі.
Врахуйте, що довідка про повернення діє 30 днів. За цей час ви повинні встигнути повернутися в Україну та оформити закордонний паспорт у тому самому паспортному відділі, де отримали попередній.
Про всі нюанси процедури візиту у Паспортний сервіс у Варшаві ви можете дізнатись тут.
Як отримати закордонний паспорт у Польщі?
Оформити закордонний паспорт у Польщі можна, звернувшись у консульство з внутрішнім паспортом громадянина України та подавши відповідну заяву. Розгляд справи може тривати до трьох місяців. Додатково потрібно сплатити консульський збір.
Крім того, оформити паспорт можна у ДП «Документ» у Варшаві, Кракові та Гданську. Зареєструватись на подачу документів можна за посиланням. Врахуйте, що у випадку отримання українського закордонного паспорта в Польщі через ДП «Документ», крім консульського збору, доведеться сплатити 425 злотих за послугу.
Тож тепер ви знаєте, що втрата паспорта в Польщі – проблема, яку можна вирішити. А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Польщі в Україну, то це можна зробити швидко, безпечно і без зайвих комісій, використовуючи сервіс TransferGo.
Автор: Тарас Процайло
Освіта – факультет видавничої справи та редагування Української
академії друкарства (2015 рік). Досвід роботи у сфері написання текстів – 9 років.
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Де шукати доступне житло в Польщі: корисні посилання та соціальні програми для українців