Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Вид на жительство в Чехії: Все, що потрібно знати іноземцю

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Трудові мігранти з різних країн завжди намагаються знайти те місце, де їм буде не лише комфортно працювати, а й жити. Тож не останню роль у цьому відіграє, зокрема, й менталітет нового середовища. Однією з найпопулярніших держав серед заробітчан є Чехія. Проте для того, щоб перебувати тут понад 90 днів, потрібно отримати відповідний дозвіл. Тож про те, як оформити вид на жительство в Чехії, хто це може зробити і що для цього потрібно, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

ВНЖ у Чехії: що це?

Посвідка на проживання у цій країні є документом, який підтверджує право перебування іноземця на території Чехії. ВНЖ можуть видати на один-два роки. Цей документ тут має вигляд пластикової ID-картки і дозволяє:

  • офіційно проживати у країні;
  • перетинати кордон без обмежень;
  • вступати у державні та приватні виші Чехії;
  • легально працювати;
  • ставати власником нерухомості;
  • отримувати водійське посвідчення та купувати автомобілі;
  • подорожувати без оформлення візи у країни Шенгенської зони.

ВНЖ за мовні курси в Чехії?

Чимало людей вирішують отримати ВНЖ в Чехії, вступивши на мовні курси у цій країні. Проте не все так просто, адже вид документа, який вам видадуть, залежить від акредитації навчального центру. Також на початку навчання студент має вказати мету перебування в країні. Так, навчаючись на приватних мовних курсах, іноземці отримують візу типу D з вказаною метою перебування «інше». Віза типу D в Чехії видається лише раз, при наступній подачі документів ви отримаєте ВНЖ. До слова, перед отриманням візи типу D студентів викликають на співбесіду з консулом, на якій потрібно обґрунтувати, чому саме ви вступаєте на мовні курси і яка мета вашої майбутньої діяльності на території країни. Така бесіда є практично формальною і доволі простою, адже для кандидатів на візу куратори курсів переважно дають відповідні рекомендації, як відповідати на ті чи інші запитання.

Якщо ж ви вступите на мовні курси при державних університетах, то відразу отримаєте ВНЖ з метою «навчання». У цьому випадку перед переїздом доведеться відвідати консульство Чехії, щоб отримати одноразову візу. Наступний крок – похід у Міністерство внутрішніх справ, де ви зобов’язані зареєструватися та записатися на фотографування, щоб отримати картку ВНЖ в Чехії.

Вид на жительство в Чехії: перелік документів

Звісно, отримання посвідки на проживання не може обійтись без подачі усіх необхідних документів. Так, кандидату на ВНЖ в Чехії знадобиться:

  • закордонний паспорт;
  • медичне страхування;
  • підтвердження мети перебування в країні;
  • підтвердження свого проживання на території Чехії, наприклад, договір про оренду житла тощо;
  • довідка з банку про кількість коштів на рахунку, які дозволять покрити витрати на проживання в Чехії (суму потрібно уточнити в консульстві);
  • довідка про відсутність судимості;
  • поштові марки, номіналом у 1 500 чеських крон;
  • дві фотографії;
  • зелена анкета.

Саме підтвердження мети перебування в країні є одним із найважливіших документів, і воно має відображати одну з таких причин:

  • навчання у гімназії чи університеті (надається підтвердження від вишу);
  • офіційне працевлаштування (потрібне офіційне запрошення від роботодавця);
  • власний бізнес у Чехії;
  • статус інвестора (потрібно вкласти в економіку країни мінімум 75 мільйонів крон і створити щонайменше 20 робочих місць;
  • шлюб або возз’єднання сім’ї (доведеться надати свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження).

Усі документи потрібно подавати особисто, завітавши у консульство Чехії в своїй країні, або у Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки. Також варто враховувати, що заяву можуть розглядати від 60 до 270 днів, тож краще подбати про подачу документів заздалегідь.

Усі найнеобхідніші екстрені номери у Чехії, а також методи, як їх легко запам’ятати і в яких ситуаціях куди звертатись, можна знайти тут.

Які ще нюанси потрібно враховувати?

Насамперед, варто пам’ятати, що перший ВНЖ у Чехії видають тільки на рік. При повторній подачі необхідно подбати про поновлення страховки, адже вона має діяти мінімум два роки, якщо ви хочете отримати посвідку на проживання більш ніж на рік. Крім того, подаватись на продовження документа потрібно не пізніше ніж за 15 днів до закінчення дії попереднього. Посвідку, яка втратила дію, упродовж трьох діб потрібно здати у Міністерство внутрішніх справ Чехії, інакше вам загрожуватиме штраф. Якщо ж ваша посвідка вже не діє, а інша ще не готова, то для того, щоб мати право покидати територію Чехії, оформіть тимчасову візу під час подачі документів на продовження ВНЖ.

Тож оформлення ВНЖ у Чехії – це не так і складно, якщо знати усі тонкощі. А ще нагадуємо, що ті, хто мешкає тут, можуть переказати гроші з Чехії в Україну своїм рідним чи просто близьким швидко, безпечно і без зайвих комісій, використовуючи сервіс TransferGo.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

Посвідка на проживання в Польщі: хто може отримати і як це зробити

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€