Вихідні дні в Польщі 2024
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Вихідні дні в Польщі 2024: коли планувати відпустку?

10 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Вихідні – це завжди добре, а коли вони державні – то це взагалі ідеально. Адже можна виділити час на близьких чи просто на себе і навіть вирушити в маленьку мандрівку. У кожній країні є свій календар державних вихідних, серед яких і релігійні свята. Тож про те, на коли випадають вихідні дні в Польщі 2024, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Державні вихідні дні в Польщі 2024

То коли вдасться у Польщі відпочити, практично не використовуючи своєї відпустки? Це питання цікавить багатьох людей, які тут проживають. Тож ось ті вихідні дні в Польщі, які точно варто додати у свій календар, якщо ви проживаєте в цій країні:

  • 1 січня (понеділок) – Новий рік (Nowy Rok);
  • 6 січня (субота) – Богоявлення (Święto Trzech Króli);
  • 31 березня (неділя) – Великдень (Wielkanoc);
  • 1 квітня (понеділок) – Великодній понеділок (Poniedziałek Wielkanocny);
  • 1 травня (середа) – День Праці (Święto Pracy);
  • 3 травня (п’ятниця) – День конституції Польщі (Święto Konstytucji 3 Maja);
  • 19 травня (неділя) – П’ятидесятниця (Zielone Świątki);
  • 30 травня (четвер) – День урочистостей Тіла та Крові Христових (Boże Ciało);
  • 15 серпня (четвер) – День Війська Польського у річницю «Диво над Віслою» (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny);
  • 1 листопада (п’ятниця) – День Усіх Святих (Wszystkich Świętych);
  • 11 листопада (понеділок) – День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości);
  • 25 грудня (середа) – Різдво (Pierwszy dzień Bożego Narodzenia);
  • 26 грудня (четвер) – Другий день Різдва (Drugi dzień Bożego Narodzenia).

Ідеальна відпустка: як її краще сформувати?

Якщо ви хочете використати вихідні дні в Польщі на максимум і навіть сформувати з них маленьку відпустку, то ця інформація точно вам знадобиться! Для цього між державними вихідними варто на роботі оформити відпустку або взяти кілька днів за власний рахунок.

Так, якщо це зробити з 2 по 5 січня (4 дні), то ви отримаєте тривалі вихідні з 1 по 7 січня (7 днів). При оформленні відпустки з 2 по 5 квітня (4 дні), ви матимете цілих 9 вихідних днів – з 30 березня по 7 квітня.

Якщо ж використати розумно травневі вихідні дні в Польщі і взяти відпустку 29, 30 квітня і 2 травня (3 дні), то довгі вихідні будуть з 27 квітня по 5 травня (9 днів).

Щоб отримати ще аж 9 додаткових вихідних з 25 травня по 2 червня, можна взяти відпустку за власний рахунок з 27 по 29 травня і 31 травня (4 дні).

Така сама можливість у вас буде і в серпні. Так, якщо ви оформите відпустку з 12 по 14 серпня і 16 серпня (4 дні), то матимете чималі вихідні з 10 по 18 серпня (9 днів).

Ще одну дев’ятиденну міні відпустку можна отримати, якщо взяти собі вихідні з 12 по 15 листопада (4 дні). Таким чином від роботи ви будете вільні з 9 по 17 листопада.

Різдвяні вихідні дні в Польщі 2024 також можуть тривати дев’ять днів, якщо взяти відпустку 23-24 і 27 грудня (3 дні). Відповідно, відпочивати можна буде з 21 по 29 грудня.

Новий рік у Польщі: особливості святкування

У цій країні перехід зі Старого року до Нового символізує особливе свято, шо має назву День Святого Сильвестра. Його походження пояснює легенда, у якій переплелися історичні та біблійні події. Згідно з переказами, Папа Сильвестр I позбавив світ старозавітного змія Левіафана. Як зазначалось у пророцтві, в день настання 1000 року лихе чудовисько мало збунтуватись і знищити Землю. Але завдяки подвигу Папи Сильвестра кінець світу не настав, а новорічна ніч відтоді стала святом.

Поляки вважають цей день особливим, тому з ним тут пов’язано чимало різноманітних звичаїв. Так, наприклад, у день перед Новим роком не заведено робити прибирання вдома, адже можна випадково «викинути» зі сміттям і щастя. Крім того, коли настають новорічні вихідні дні в Польщі, тут заведено наповнити холодильник, щоб у наступному році в домі був достаток.  

Цікавою є і традиція для незаміжніх дівчат. Так, коли вони збираються на новорічне гуляння, то поклавши у взуття макове зернятко, обов’язково вийдуть заміж у Новому році. Якщо ж поглянути у келих шампанського, то у ньому теж можна побачити майбутнє! Так, дрібні бульбашки, які піднімаються нагору елегантними доріжками, свідчать, що наступного року у вас буде міцне здоров’я. А якщо ви у новорічну ніч глянете у нічне небо і побачите там яскраві зірки, а вранці зійде сонце, то весь рік буде неймовірно успішним.

Також Новий рік у Польщі не заведено святкувати вдома. Напередодні тут замовляють столик у ресторані, де можна насолодитись смачною вечерею, шампанським, музикою та розважальною програмою. Дітей зазвичай залишають на бабусь із дідусями, щоб відпочити від усіх буденних турбот.

З малечею тут проводять наступний день, коли досхочу нагулялися. А на відпочинок дітей, зазвичай, беруть влітку.

Вихідні дні в Польщі: Великдень

Великдень у Польщі – свято, яке має давні традиції, що формувались протягом багатьох століть. Він є одним із найбільших релігійних святу в країні, але водночас пов’язаний зі звичаями, що походять ще із часів язичництва.

Цей день символізує радість та воскресіння, перемогу весни над зимою, добра над злом.  У Великий Четвер в Польщі увечері в храмах проходить урочиста меса, яка починає Священне Великоднє Тридення. За ним іде Страсна П’ятниця – день скорботи та роздумів над своїми гріхами. У п’ятницю господині завершують готувати страви до великоднього столу: печуть паски, пишуть писанки, запікають шинку і ковбасу. У Велику Суботу віруючі несуть до храмів страви, які приготували, щоб їх освятити.

Велика Неділя – це закінчення Великого Посту в Польщі. У цей день вся сім’я збирається за великоднім сніданком. На столі обов’язково має бути баранчик з червоним прапорцем. Він символізує воскреслого Христа. Ставлять також у вазі гілочки верби, першоцвіти, писанки у тарілці. Всі освячені страви мають лежати окремо, щоб кожен, хто сидить за столом, міг легко їх брати. Також кожному члену сім’ї на тарілку кладуть четвертинку яйця, посипаного сіллю і перцем.

Серед обов’язкових великодніх страв у Польщі – журек, запечена ковбаса, шинка, фаршировані яйця, яєчні салати, тертий хрін з буряком, мазурок, сирний пиріг і паски, які тут називають бабки.

На Великодні свята обов’язково передбачені вихідні дні в Польщі, щоб люди могли провести час із рідними.

До речі, великодні традиції Польщі, як і багатьох інших країн, переплетені з язичницькими. Так, наприклад, золоті написи на яйцях наші предки адресували Богу Перуну. Тоді ж на святковому столі з’явився і кролик, як символ родючості, Крім того, дата святкування Великодня у Польщі не фіксується у календарі, а визначається за фазами місяця.

Вихідні дні в Польщі 2024

Головне свято країни: День Незалежності Польщі

11 листопада поляки святкують особливий день для всього народу – відновлення Незалежності своєї держави. Ця дата є умовною та знаменує завершення Першої світової війни. Перший марш у Польщі, приурочений до цього свята, відбувся 1920 року, проте офіційно 11 листопада стало Днем Незалежності Польщі у 1937 році. З 1945 року свято було скасоване комуністичною владою і перебувало під забороною до 1989 року. Тепер щорічно під час відзначання цієї дати для громадян передбачені вихідні дні в Польщі.

На День незалежності Польщі в країні всюди майорять червоно-білі прапори. Їх можна побачити як на державних установах, так і на будинках чи балконах квартир. О 12-й годині поляки виконують свій державний гімн.

Одним із наймасовіших заходів під час святкувань є Марш Незалежності у Варшаві. Проте 11 листопада гучні паради, концерти і марші відбуваються в різних містах країни. Сприяють цьому зокрема вихідні дні в Польщі, тож людям не потрібно іти на роботу.

Організаторами Маршу Незламності є праві та націоналістичні організації Польщі. Тепер він є масовим щорічним явищем, під час якого часто можна почути патріотичні й навіть націоналістичні гасла. Деякі агресивні учасники запалюють смолоскипи, інколи навіть влаштовують заворушення. У цей день іноземцям рекомендують перебувати подалі від епіцентру подій.

Найспокійніше святкування Дня Незалежності проходить у Познані, адже тут одночасно відзначають іменини святого Мартіна. Тож, якщо ви перебуваєте саме на ці вихідні дні в Польщі, завітайте на кольоровий парад, який відбувається в Познані. Крім того, тут просто на вулиці у цей день можна скуштувати смачні традиційні польські страви, а увечері відвідати концерт і побачити акробатичне шоу.

Різдвяні традиції в Польщі

Найатмосфернішим святом року в Польщі є Святвечір, який тут відзначають перед Різдвом. За традицією, з першою зіркою люди сідають до святої вечері, на якій можуть бути лише пісні страви. Стіл застеляють білою скатертиною і подають борщ із вушками, коропа, святковий оселедець і тушковану капусту. Звісно, обов’язковою на столі є кутя. А загалом страв має бути 12, як і апостолів. Також за столом тут залишають місце для випадкового гостя, а в селах виставляють у дворі снопи різних злаків.

Різдвяні вихідні дні в Польщі – чудова нагода завітати у гості до рідних із колядою. Є тут і традиція ділитись облатками, яка власне символізує єднання. Заломлення облаток – це перенесення у сучасний світ історії, коли Ісус Христос ділив хліб між людьми. Колись облатки не були прямо пов’язані з Різдвом, а стосувалися Євхаристії чи Причастя. Вперше про цю страву як елемент різдвяної вечері згадується у XVIII столітті. У середньовіччі їх прикрашали квітковим орнаментом та біблійними сценками. За традицією, облатки символізують, серед іншого, достаток.

У деяких регіонах на Різдво у Польщі також заведено класти облатки на порожню тарілку і залишати їх на ніч, щоб ними могли поласувати душі померлих родичів.

Тепер ви знаєте, коли будуть вихідні дні в Польщі 2024. А ми нагадуємо, якщо вам потрібно переказати кошти з Польщі в Україну, то найвигідніше це зробити через сервіс TransferGo. З нами ваші гроші надійдуть на рахунок отримувача безпечно, максимально швидко та без зайвих комісій.

Крім того, в нашому блозі ви можете дізнатися багато іншої корисної інформації, зокрема, як купити дешеві квитки на літак, поїзд або автобус.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€