Виплати в Норвегії для українців TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Виплати в Норвегії для українців: що треба знати

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Українці, які отримали колективний захист в Норвегії, мають змогу отримати матеріальну допомогу на проживання. Розмір та умови її надання залежать від обставин, в яких знаходиться родина, та інших чинників, таких як наявність роботи, участь в ознайомлювальній програмі, чи є в сім’ї діти до 18 років. Сьогодні сервіс TransferGo докладніше розповість про виплати в Норвегії для українців та нюанси, пов’язані з цим.

Матеріальна підтримка від муніципалітетів

Після отримання позитивного рішення щодо отримання колективного захисту біженців направляють в одну із комун (муніципалітет). При визначенні місця проживання враховується стан здоров’я людини та наявність родичів або знайомих.

Після переїзду в надане комуною житло українці мають можливість подати заяву на матеріальну соціальну допомогу. Це тимчасові грошові виплати, які призначають сім’ям у випадках, якщо відсутні кошти на утримання родини. Розмір цієї допомоги визначається індивідуально в залежності від конкретної ситуації, наявних доходів та витрат. Особлива увага приділяється сім’ям з дітьми.

При призначенні матеріальної допомоги також враховуються такі моменти:

  • Вік людини;
  • Сімейний стан;
  • Місце проживання родини;
  • Стан здоров’я.

Треба зазначити, що коли дохід родини збільшиться, то розмір соціальної виплати може бути зменшено.

Виплати за участь в ознайомлювальній програмі для біженців

Після поселення в муніципалітеті міська влада запропонує взяти участь в ознайомлювальній програмі для біженців. Вона розрахована на людей віком від 18 до 55 років. В ході навчання людина може вивчати норвезьку або англійську мови, отримати знання щодо норвезького суспільства, трудового законодавства країни. Також можна здобути професійні знання та підвищити рівень кваліфікації. Біженці, які мають дітей, також проходять обов’язковий курс про батьківство.

Навчання в рамках ознайомлювальної програми проходить в режимі робочого дня. За участь в програмі буде нараховуватись так звана «зарплатня», з якої буде вираховуватись податок на доходи. У зв’язку з виплатами по ознайомлювальній програмі матеріальна соціальна допомога може бути зменшена.  

Учасники ознайомлювальної програми мають право на 5-ти тижневу відпустку на рік. Звісно, пропустити заняття можна у зв’язку з хворобою або іншими поважними причинами. Про відсутність на навчанні обов’язково треба попередити свого консультанта.

Якщо консультант не погодить відсутність учасника програми, то з «зарплати» буде відраховано частину коштів. Тим, хто пропускає багато занять, муніципалітет навіть може скасувати участь в ознайомлювальній програмі. В такому випадку людина вже не зможе відновити участь в ній.

Участь в ознайомлювальній програмі є добровільною. Але ви можете відмовитись або призупинити участь в програмі з правом продовження навчання у випадку, якщо ви знайшли роботу та почали працювати.

В середньому тривалість ознайомлювальною програми може складати 2 роки. Але все залежить від конкретної людини. В деяких випадках її можна пройти швидше. Основна мета програми – підготувати людину для участі в трудовому житті Норвегії.

Виплати в Норвегії для українців: допомога на дітей

Родини з дітьми до 18 років можуть отримувати щомісячну допомогу на дитину. Єдина умова – це проживання в країні дитини та її матері/батька понад 12 місяців. На практиці це виглядає так. Після року легального проживання в Норвегії сім’я подає заяву на цю допомогу та отримує єдиноразову виплату за 12 місяців, що минули. Водночас подається заява на продовження виплат і далі гроші надходять щомісяця.

Розмір допомоги з 1 липня 2023 року становить на місяць:

  • 1766 норвезьких крон (приблизно 160 євро) на дитину до 6-ти років;
  • 1310 норвезьких крон (приблизно 120 євро) на дитину старше 6-ти років.

Якщо дитину утримує тільки один з батьків, то розмір допомоги може бути збільшено.

Інформаційні ресурси про Норвегію

Ці сайти стануть у пригоді українцям, які цікавляться перебуванням у Норвегії:

Тепер ви знаєте важливі нюанси про виплати в Норвегії для українців. Також читайте наш блог про те, як українцям отримати колективний захист в цій країні.

А якщо ви хочете підтримати своїх близьких та переказати кошти з Норвегії в України, спробуйте TransferGo. Додаток простий та зручний для використання. Лише кілька кліків – і гроші прямують на картку будь-якого українського банка.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€