Виселення з орендованого житла в Польщі: коли це можливо?
Ви знайшли житло, яке вам підходить для оренди? Можна вважати, що питання з проживання майже вирішено. Але перед тим, як підписувати договір, варто дуже уважно його прочитати. Одна з умов договору стосується того, у яких випадках та у які терміни орендар має звільнити приміщення. Тож сьогодні сервіс TransferGo розповість, коли можливо виселення з орендованого житла в Польщі.
Яка різниця між видами договору на оренду житла у Польщі?
Під час оренди житла зазвичай користуються двома видами договорів:
- традиційний (Tradycyjna umowa najmu)
- оказіональний (Umowa najmu okazjonalnego)
Різниця між ними саме у пункті, який стосується питання виселення орендарів. Одразу зазначимо, що за традиційним договором мешканці більш захищені. Тому часто власники підписують з іноземцями саме оказіональний договір.
Виселення мешканців за традиційним договором оренди
Аби виселити орендарів з приміщення до закінчення строку дії договору, власник повинен мати певні причини. У відповідному законі визначені такі підстави:
- заборгованість більше ніж за два місяці оплати за оренду;
- пошкодження приміщення або майна;
- передача квартири в оренду третім особам без згоди власника приміщення;
- використання квартири не відповідно до договору оренди та ін.
Якщо щось із вищезазначеного трапилось, власник повинен дати письмове попередження. При цьому, якщо орендар не відреагував, власник має право на дострокове розірвання договору.
Буває так, що власник та орендар не можуть дійти згоди. В цьому випадку власник звертається в суд. Після ухвалення рішення орендар має місяць, аби звільнити приміщення.
Деякі категорії населення мають «підвищений» захист від виселення. Річ у тім, що суд не ухвалить рішення про виселення, якщо мешканцям не буде надано соціального житла від уряду. А до тих пір сім’я має право жити в орендованій квартирі.
Виселити з житла не можна:
- неповнолітніх;
- вагітних;
- безробітних;
- інвалідів або важкохворих;
- пенсіонерів, яким надається соцдопомога по інвалідності.
Чим може бути корисний документ Дія пл (Diia.pl) у Польщі та як його сформувати – читайте тут.
Виселення мешканців за оказіональним договором
Нюанс цього документа в тому, що орендар має зазначити в договорі помешкання, де він буде жити після закінчення терміну дії договору. Тобто третя особа (власник квартири) повинна нотаріально підтвердити, що у разі чого надасть місце для проживання.
Дострокове розірвання договору можливе при порушенні одного з його пунктів. Орендар повинен звільнити приміщення протягом 14 днів. Термін може відрізнятись, якщо процедура дострокового розірвання договору прописана окремим пунктом.
Розв’язати питання оренди житла – не дуже проста справа. А ось якщо вам знадобиться відправити гроші в Україну – це дуже легко зробити з TransferGo. Гроші надійдуть отримувачу за лічені хвилини. А якщо ви запросите своїх друзів користуватися цим сервісом – отримаєте у нагороду 100 злотих!
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Як звільнитися з роботи у Польщі: важливі нюанси розірвання трудового договору