Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Як громадянам України скористатись притулком у Литві?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Литва – одна з тих держав, які завжди були дружніми до українців. Так, у зв’язку з війною Росії проти України тисячі біженців рушили до сусідніх держав. Однією із перших прийняти людей зголосилася саме Литва. Тож про те, як діяти тим, кому вдалося перетнути кордон Литви, які правила тут існують для біженців з України, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Що знадобиться першочергово?

Найлегший спосіб потрапити з України в Литву – через Польщу. Так, перетнувши польський кордон, необхідно рушити у напрямку литовського, де приймають українських біженців як за закордонним, так і з внутрішньодержавним паспортом.

Якщо ви потрапили у Литву, але не маєте де зупинитися, то потрібно негайно прибути в один із реєстраційних центрів: в Аліті (Alytus, Pramonės g. 1B), Маріямполі (Marijampolė, Parko g. 9), Клайпеді (Klaipėda, Paryžiaus Komunos g. 16A), Шяуляї (Šiauliai, Jablonskio g. 16) та Вільнюсі (Vilnius, Minties g. 3), які працюють цілодобово.

У випадку, коли ви вирішили оселитися у знайомих в Литві чи орендувати житло, то ви можете прийти в будь-яке відділення міграційного управління у робочий час: Вільнюс (Vilnius, Minties g. 3); Каунас (Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57); Клайпеда (Klaipėda, Paryžiaus Komunos g. 16A); Шяуляй (Šiauliai, Jablonskio g. 16); Панєвєжіс (Panevėžys, K. Binkio g. 14); Алітус (Alytus, Pramonės g. 1B); Маріямполє (Marijampolė, Parko g. 9); Утяна (Utena, Maironio g. 4); Тельшяй (Telšiai, Žemaitės g. 34); Таураґє (Tauragė, Stoties g. 15); Вісаґінас (Visaginas, Veteranų g. 13).

Додаткову інформацію громадяни України в Литві можуть отримати за номером гарячої лінії +370 5 271 7112.

Чому реєстрація важлива?

Реєстрація у Литві для українців дозволяє отримати легальне перебування та відкриває можливості отримати дозвіл на тимчасове проживання в Литві (на 1 рік) чи навіть національну візу (на 1 рік). Зокрема у реєстраційному центрі:

  • вам нададуть детальну інформацію про можливості перебування в Литві;
  • вам нададуть тимчасове житло в Литві;
  • ви отримаєте харчові пайки, елементарне медичне обслуговування.

Де отримати медичну допомогу в Литві?

Найкращий спосіб скористатися послугами медицини – це звернутися до медичного закладу муніципалітету, у якому ви зареєструвалися. У ньому ви зможете отримати:

  • послуги швидкої допомоги та охорони здоров’я;
  • медичну реабілітацію поранених на війні в Україні;
  • щеплення від Covid-19 тощо.

Додаткові можливості для біженців з України у Литві

Українці можуть отримати тут не лише проживання, харчування та медичне обслуговування, а й мають право на безкоштовний проїзд у Литві. Для цього потрібно лише пред’явити будь-який документ, що посвідчує особу. Крім того, громадяни України можуть безкоштовно користуватися послугами бібліотек Литви. Їм тут видають читацькі сертифікати, надають також доступ до комп’ютерів і бездротового інтернету, сімейних, молодіжних закладів, освітніх заходів, дитячих сенсорних читань, виставок та інших культурних заходів тощо.

Волонтерська ініціатива в Литві

В країні створено Stiprūskartu (Сильніші разом) – ініціативу загону «Pelėdos» Спілки литовських стрільців. Тут допомагають жінкам та дітям України знайти притулок у Литві на час війни. Щоб скористатись безкоштовними послугами, українцям потрібно заповнити форму на сайті sylnirazom.lt, в якій вказати особисту інформацію та зазначити, яку саме допомогу потребуєте. До прикладу, житло чи допомогу з транспортом, щоб добратись від кордону тощо.

Інші корисні контакти для українців

Якщо ви потрапили у Литву і потребуєте негайної допомоги, наприклад, їжі, одягу, медикаментів чи житла, то вам точно знадобиться також і один з цих контактів:

  • Безкоштовне медичне страхування для неповнолітніх: https://www.ld.lt/dovanojame-draudima-ukrainos-vaikams, тел. 1828.
  • Литовський Червоний Хрест (гуманітарна допомога, інформація, відновлення родинних зв’язків): Юозапавичяуса вул. 10А, LT-09311 Вільнюс, тел. +370 5 212 7322, ел. с. [email protected], www.redcross.lt
  • Карітас Вільнюської архієпархії (гуманітарна допомога): Кальварія вул. 39, Вільнюс, тел. +370 673 24 225, ел. с. [email protected]
  • Мальтійський орден (гуманітарна допомога): пр. Гедиміно 56В, Вільнюс, тел. +370 5 249 73 04, www.maltieciai.lt, facebook.com/maltieciai
  • Продовольчий банк (продовольча підтримка): Вітеніо вул. 54, Вільнюс, тел. +370 686 44244, ел. с. [email protected], facebook.com/maistobankas
  • Порятунок дітей (допомога дітям та вагітним): Вільнюська вул. 39, Вільнюс, тел. +370 5 261 0815, ел. п. [email protected]
  • Проживання: тел. 1827, www.stipruskartu.lt
  • Посольство України в Литві: Театральна вул. 4, Вільнюс, тел. 8 5 212 1536, ел. п. [email protected], https://www.lithuania.mfa.gov.ua

Тож, якщо ви обрали Литву для того, аби перечекати війну в Україні, то тепер можете спокійно перетинати її кордон. Ця держава чекає на українців і готова надати їм усю необхідну допомогу.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€