Як шукати роботу у Польщі: яким буде ринок праці у 2023 році?
Ринок праці в Польщі на початку 2022 року відчув значний підйом за багатьма показниками. Але вже у другій половині почався спад. Причиною стали рівень інфляції, нестабільна геополітична та економічна ситуація в країні та в цілому у Європі. Про те, які прогнози дають експерти стосовно ринку праці у 2023 році та як шукати роботу в Польщі, розповідає сервіс TransferGo.
Ринок праці Польщі: підсумки 2022 року та тенденції на 2023
Згідно зі звітом рекрутингової компанії Hays, минулого року відбулось повернення до темпів розвитку ринку праці до пандемії та амбітних планів роботодавців щодо підбору персоналу. Але 2022 також став роком занепокоєння, зростання інфляції та цін на енергоносії.
Найбільше зростання вакансій минулого року торкнулося фінансового та ІТ-сектору. Головні проблеми, які турбували у 2022 році та залишаться актуальними на цей рік, – це утримання кваліфікованого персоналу, сильний тиск на заробітну плату, зростання витрат на ведення бізнесу та повернення співробітників до офісів.
Згідно зі звітом 20% співробітників мають намір цього року змінити роботу. Майже 90% роботодавців планують набирати нових працівників. Найбільш потрібні навички для компаній були управлінські, технічні та IT компетенції.
Зарплати в Польщі у 2022 році
Минулого року спостерігалось підвищення зарплати, але воно було незначне. Тому, з урахуванням рівня інфляції в Польщі, співробітники були незадоволені отриманою винагородою. Середні зарплати-брутто за спеціальностями були такими (для працівників з досвідом роботи близько 3 років):
- Молодший бухгалтер 6 000 злотих
- Податковий консультант 12 000 злотих
- Фармацевтичний представник 7 000 злотих
- Інженер-будівельник 7 000 злотих
- Спеціаліст з продажу житла 7 000 злотих
- Електротехнік 8 000 злотих
- Вебаналітик 11 000 злотих
- SEO-фахівець 9 000 злотих
- UX/UI-дизайнер 11 500 злотих
- Графічний дизайнер 9 500 злотих
- Продавець 4 800 злотих
- Офісний помічник 5 000 злотих
- Адміністратор 4 500 злотих
Як шукати роботу в Польщі
Аби знайти роботу в Польщі, для початку можна подивитись оголошення на сайтах з вакансіями. Найвідоміші портали з пошуку роботи:
Для офісних вакансій варто також шукати вакансії у соціальній мережі LinkedIn.
Також рекомендується ознайомитися з базою вакансій, які пропонує Центр зайнятості Польщі. Подивитися пропозиції працедавців можна тут. Періодично органи влади проводять ярмарки вакансій. Це оптимальний варіант для тих, хто говорить польською або англійською та має можливість відвідати такий захід.
Коли можливо виселення з орендованого житла в Польщі, читайте тут.
Багато українців знаходять роботу за допомогою рекрутингових агенцій. Але треба бути обережними, аби не стати жертвою шахраїв. Спочатку треба дізнатися про компанію, до якої ви звертаєтесь. Як мінімум, можна пошукати відклики про агенцію в Інтернеті або в тематичних групах у Фейсбук. Пам’ятайте, що зазвичай компанії з працевлаштування не вимагають оплати послуг з тих, хто шукає роботу.
Аби знайти роботу, обов’язково потрібно мати своє CV, в якому потрібно вказати свій попередній досвід роботи, кваліфікації, освіту, знання іноземних мов. Надсилати своє CV краще тією мовою, якою написане оголошення праці.
Для того, щоб прискорити процес розгляду своєї кандидатури, можна звернутися безпосередньо до роботодавця, наприклад, через електронні засоби комунікації (емейл та месенджери). Треба пам’ятати, що відповідь на відправлене резюме може прийти через 2-3 тижні. Не зайвим також буде мотиваційний лист, в якому можна написати, чому саме ви підходите на дану вакансію.
Використовуючи один з варіантів пошуку вакансій (а краще всі одночасно), ви обов’язково знайдете роботу в Польщі, отже і стабільний дохід. А якщо вам треба буде переказати гроші в Україну, аби підтримати сім’ю, спробуйте сервіс TransferGo. Це зручний та надійний спосіб надсилати кошти рідним. Запрошуйте більше друзів до користування TransferGo – та отримайте бонус 22 євро!
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Профіль зауфани у Польщі: особливості його створення