Як записатися в дитячий садочок в Польщі
Потрапити в державний дитячий садочок в Польщі – не проста справа. В країні розроблена спеціальна система критеріїв, за якими оцінюється кожна дитина. Адміністрація закладу приймає рішення згідно з набраними балами за цією системою. Крім того, подати документи можна тільки у чітко встановлені строки. Про те, як записатися в дитячий садочок в Польщі, розповідає сервіс міжнародних грошових переказів TransferGo.
Система набору в дитячі садки Польщі
Кожного року батьки проходять невеликий квест, аби записати до державного дитячого садку своїх малюків. Але система набору в польські дитячі садки дозволяє забезпечити місцями в дошкільних закладах, в першу чергу, тих дітей, які потребують цього найбільше. Це визначається шляхом оцінювання кожної дитини за певними критеріями.
В першу чергу місцями в державних дошкільних закладах забезпечуються діти:
- з багатодітних сімей,
- з інвалідністю,
- чиї батьки або брати і сестри є людьми з обмеженими можливостями,
- які виховуються лише одним із батьків,
- які виховуються в прийомній сім’ї.
Крім того, кожна громада встановлює додаткові критерії, які можуть випливати з місцевих потреб. Наприклад, місце сплати податку, віддаленість місця проживання від дитячого садка та інші.
Відповідність критеріям необхідно підтвердити певними документами (багатодітна декларація, довідка про інвалідність, рішення суду про роздільне проживання батьків та інші). Інформація повинна бути правдивою, тому що муніципалітет може її перевірити.
Як записатися в дитячий садочок в Польщі: покрокова інструкція
По-перше, треба обрати садочок, до якого ви хочете записати дитину. Сконтактуйте з адміністрацією та дізнайтеся, у якій формі проводиться набір (онлайн або стаціонарно) та у які терміни.
Якщо набір відбувається стаціонарно, то треба взяти в навчальному закладі заяву, заповнити її та подати разом з документами, які підтверджують наявність певних критеріїв.
В більшості польських міст набір проходить онлайн. На сайті міського або гмінного управління освіти треба зареєструватися в електронній системі набору до дитячого садка (посилання для тих, хто проживає у Варшаві). У списку дитячих закладів треба буде обрати три, які вас цікавлять. Пам’ятайте, що тут важливий порядок обрання, бо перший повинен бути той, який вам підходить найбільше. Інколи адміністрація садочка або муниципалитет може вимагати принести оригінали документів.
Далі треба дочекатися, коли адміністрація садка опублікує список дітей, які пройшли відбір (список кваліфікованих дітей). Якщо ваша дитина в ньому є, треба підтвердити бажання займатися в навчальному закладі та подати необхідні документи для оформлення.
Якщо ваша дитина не пройшла відбір (список некваліфікованих дітей), ви можете оскаржити рішення приймальної комісії, якщо на це є підстави.
Про те, як перевірити статус UKR в Польщі та чому це важливо, читайте тут.
Терміни набору у 2023 році
Терміни прийняття заяв від батьків встановлюються кожного року. Також кожне місто самостійно вирішує, коли проводити набір. Зазвичай це відбувається від кінця лютого до кінця березня. Цього року міста встановили такі терміни:
- Варшава: з 7 по 22 березня ;
- Краків: з 1 по 21 березня;
- Вроцлав: з 22 до 29 березня;
- Познань: з 14 по 25 березня;
- Щецин: з 6 по 24 березня;
- Лодзь: з 5 по 20 квітня;
- Гданськ: з 1 до 15 березня;
- Бидгощ: з 20 березня до 4 квітня;
- Люблін: з 27 лютого до 10 березня;
- Білосток: з 27 лютого по 10 березня.
Інформація про терміни, встановлені в окремому місті, можна знайти на офіційному сайті міста або обраного дитячого садочка.
Пам’ятайте, що місцева громада (гміна) зобов’язана забезпечити місце для дошкільної освіти для кожної дитини віком від 3 років, яка проживає на її території. Загальну інформацію про дитячі садки в Польщі ви знайдете тут.
Тепер ви знаєте, як записатися в дитячий садочок в Польщі. А якщо вам треба швидко та безпечно надіслати кошти в Україну – спробуйте сервіс TransferGo. Також ви можете отримати додатковий дохід завдяки бонусній програмі «Запроси друга». Діліться своїм кодом запрошення та отримуйте 22 євро бонусів!
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Як менше платити за опалення і світло: поради для економії на комунальних послугах в Польщі