Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Які діють правила утримання собак і котів у Польщі?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Люди, які прямують у Польщу на тривале проживання, часто беруть зі собою не лише важливі речі, а й домашніх улюбленців, які є для них справжніми членами сім’ї. Але тут, як і в інших країнах, потрібно дотримуватись ветеринарних законів. Тож про те, які правила утримання собак і котів у Польщі, на що варто звернути увагу, аби уникнути штрафу через порушення прав пухнастих, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Перетин кордону Польщі з тваринами

Звісно, шлях тварини у нову країну починається через кордон. Щоб ваш кіт чи собака могли спокійно потрапити у Польщу, вам потрібно подбати про наявність таких документів:

  • Чіп, встановлений у ветлікарні, який фіксує інформацію про усі щеплення.
  • Ветеринарний паспорт міжнародного зразка. У ньому присутні дані про огляд тварини.
  • Довідка про щеплення від сказу, проведене за 1-12 місяців до поїздки.
  • Довідка про третирування антитіл сказу, зроблена не пізніше, ніж за три місяці до перетину кордону.
  • Довідка про дегельмінтизацію та інсектоакарицидну обробку, отримана не раніше, ніж за 48 годин до перетину кордону.
  • Свідоцтво ВЕТ-1 від Державної ветеринарні служби, яке дійсне 5 діб.
  • Міжнародний сертифікат. Його видають безкоштовно на кордоні. Документ містить всю інформацію тварину з попередніх документів і діє три доби.

Основні правила утримання собак і котів у Польщі

Закон про захист тварин країни, а саме стаття 9, чітко говорить, що господар тварини зобов’язаний забезпечити для неї приміщення, що здатне захистити від холоду, спеки та опадів, а також має доступ до денного світла. Крім того, таке приміщення повинне дозволяти тварині легко змінювати положення тіла. Також вихованці мають бути забезпечені повноцінним кормом і безперебійним доступом до води.

Порушення прав тварин у Польщі карається законом. Якщо, наприклад, ваша собака перебуває у темному, закритому, спекотному чи холодному приміщенні, то такі дії вважатимуться знущанням. Крім того, тварина має бути соціалізованою, тобто з нею потрібно спілкуватись, адже нестача уваги може викликати у неї агресію. Прив’язаною тварина може бути не більш ніж 12 годин на добу, а довжина ланцюга має становити мінімум 3 метри.

Щеплення тварин у Польщі

Якщо ви є власником собаки або кота, то маєте пам’ятати, що ці тварини, віком від 3-х місяців, повинні пройти обов’язкову профілактичну вакцинацію від сказу. Перше таке щеплення необхідно зробити протягом 30 днів з дня досягнення собакою 3-місячного віку, а потім – кожні 12 місяців.

Щеплення від сказу у Польщі заноситься у спеціальний реєстр, а власник тварини отримує довідку або ж інформацію про процедуру вписують у ветпаспорт. До слова, якщо у вашої тварини відсутнє обов’язкове щеплення, то доведеться заплатити штраф.

Штрафи і правила вигулу домашніх тварин у Польщі

Щодо того, як ваші домашні улюбленці мають перебувати на вулиці, теж є певні обмеження, але вони стосуються здебільшого саме собак. Так, у громадських місцях вони повинні завжди перебувати під наглядом людей та гуляти виключно на повідку, незалежно від того, наскільки у тварини спокійний характер. За порушення цього правила на вас чекатиме штраф – 500 злотих.

Якщо тварина утримується в неналежних умовах, вам загрожуватиме обмеження волі, штраф до 1000 злотих або догана. Ображання тварини, залякування, що ставить під загрозу її безпеку, також передбачає обмеження волі, штраф до 1000 злотих або догану.

Обмеження волі у Польщі, штраф або догану також можна отримати за свідоме натравлювання собаки на людину. Крім того, варто пам’ятати, що коли ваш улюбленець сходить на вулиці в туалет, за ним обов’язково потрібно прибрати, щоб не отримати штраф 500 злотих.

Більше того, відпускати собаку з повідка не можна навіть у лісі (виняток – мисливський собака під час полювання), адже такі дії також караються штрафом або доганою.

Якщо ж ваш собака заподіє будь-які збитки, то відшкодовувати їх доведеться саме вам.

Про найцікавіші польські традиції, про які ви, можливо, навіть не здогадувались, читайте тут.

Податок за собаку у Польщі

Якщо ви досі не знали, то з січня 2022 року у Польщі почав діяти спеціальний податок для власників собак. Його максимальний розмір становить 135 злотих на рік. Право не сплачувати цей податок мають люди у віці від 65 років, які є власниками одного пса, літні особи, які самотужки займаються домашнім господарством, та особи з інвалідністю, для яких тварина є помічником. Проте, врахуйте, що рішення про запровадження такого податку ухвалює кожна гміна самостійно. Тож, щоб дізнатись, чи потрібно вам сплачувати податок на собаку у Польщі, звертайтесь до органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

Тепер ви знаєте головні правила утримання собак і котів у Польщі. Закликаємо їх дотримуватись, адже наші пухнасті друзі залежать від людини, яка їх привела у свій дім. А ще нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Польщі в Україну, то це можна зробити швидко, безпечно і без зайвих комісій, використовуючи сервіс TransferGo.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

У Польщі на своєму авто: важливі нюанси, які слід знати українським водіям

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€