Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради мандрівникам

З України в Чехію: Корисні поради, які знадобляться біженцям

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

У зв’язку з війною в Україні сотні тисяч громадян шукають притулку в інших державах. Так, серед багатьох країн Європи, які приймають українських біженців, виявилась і Чехія. Тож для тих громадян України, які через останні події розраховують на притулок у Чехії, сервіс TransferGo підготував ТОП-10 порад, що точно стануть їм у нагоді.


  1. Оптимальний варіант для біженців


Щоб здійснити перетин кордону Чехії, зовсім необов’язково одразу оформлювати статус біженця. Тож, якщо ви є власником українського біометричного паспорта, то маєте право потрапити у шенгенську зону, зокрема і до Чехії, у рамках безвізового режиму терміном до 90 днів протягом будь-яких 180 днів.


  1. Якщо біометричного паспорта немає


У цій ситуації теж не варто розчаровуватись. Станом на сьогодні перетнути кордон Чехії українці можуть навіть без біометричного паспорта. Для цього їм знадобиться лише внутрішній паспорт громадянина України. Прикордонники на місці проведуть індивідуальне оцінювання, яке практично є формальним. Особливі документи на кордоні Чехії для дітей також не потрібні, достатньо надати прикордонникам свідоцтво про народження.


  1. Зі страховкою надійніше


Якщо ви їдете у Чехію за біометричним паспортом, то оформити страховку варто точно. Та і в інших випадках теж, адже саме вона є гарантією того, що у випадку надзвичайної події, яка може з вами трапитись у цій країні, ви будете захищені та зможете отримати допомогу, що відповідатиме сумі, яку покриватиме страховий поліс. До слова, зараз можна легко оформити страховку онлайн.


  1. Covid – не перешкода


Незважаючи на те, що пандемія коронавірусу нікуди не поділася, українцям під час перетину чеського кордону станом на сьогодні не потрібно пред’являти ані тестів, ані будь-яких covid-паспортів.


  1. Реєстрація – обов’язкова


Якщо кордон позаду, то наступний ваш крок – реєстрація в Чужинецькій поліції Чехії. Це спеціальний відділ поліції у справах іноземців, у якому вам потрібно зареєструватись протягом 3 днів. Якщо ви поселились у готелі чи орендували житло, то орендодавець зареєструє вас сам, але це краще перевірити, аби потім не виникло додаткових проблем.


  1. Біженство – не єдиний вихід


Статус біженця у Чехії отримувати необов’язково. Українці тут мають право подати заявку на спеціальну візу у Департаменті з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки. Отримавши таку візу, ви зможете звернутись у Бюро праці та отримати дозвіл на роботу.


  1. Чеська залізниця поспішає на допомогу


Якщо раніше за квитки на потяг у Чехії довелося б сплатити немалу суму, то зараз залізничний транспорт тут для вихідців з України є абсолютно безкоштовним. Для того, щоб скористатись таким правом, достатньо надати український паспорт.


  1. Завжди на зв’язку


Щоб зателефонувати з Чехії в Україну і навпаки, тепер необов’язково переплачувати за роумінг. Такі дзвінки можна здійснювати абсолютно безкоштовно між операторами T-Mobile та Vodafone.


  1. Родина – це завжди плюс


Якщо у вас є родичі з ЄС, які живуть у Чехії, то ви маєте право подати заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання. Станом на зараз це можуть зробити як близькі, так і далекі родичі-українці.


  1. Додаткова інформація, що стане в нагоді


Часто біженці з України у Чехії можуть стикатися з іншими питаннями, тож аби їх також можна було вирішити максимально легко, надаємо кілька корисних посилань:

Тож Чехія готова зустріти українців, які шукають притулку у європейських державах. Перетнути кордон цієї країни зараз просто, як інколи, адже тут отримати статус біженця чи іншу допомогу може кожен громадянин України.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копирайтер, любящий доносить до мира полезную информацию. Имеет опыт работы в области написания текстов более 9 лет. Работал редактором новостной ленты в украинских онлайн-СМИ, также занимался созданием рекламных текстов для многих известных брендов. Образование получил на факультете издательского дела и редактирования Украинской академии печати. С TransferGo – с 2021 года.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€