Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Життя в Італії: Що у цій країні може здивувати українців?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

На роботу чи як туристи, до родичів або у бізнесових справах, а віднедавна – ще й як тимчасово переміщені особи… В Італію щороку прямують тисячі українців. Здебільшого, усе, що вони знають про цю країну, це піца, паста, «Ромео та Джульєтта» і відому фразу, що «Усі дороги ведуть до Риму». Проте життя в Італії може виявитись для пересічного українця доволі дивним і незвичним. Тож про те, що у цій країні здатне викликати у вас подив, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Нове місто – новий діалект

Діалекти Італії настільки різні, що у них не просто іншими є окремі слова, а й їх впевнено можна назвати окремими мовами. За найскромнішими підрахунками тут налічується понад 100 діалектів. Навіть на в’їзді в окремі населені пункти можна побачити дорожні знаки, на яких написи італійською дублюються на місцевій говірці. До слова, навіть «Божественна комедія» талановитого італійця Данте Аліг’єрі фактично написана на флорентійському діалекті, тож жителі Флоренції і сьогодні пишаються ним, як найкрасивішим у країні.

Їжа тільки за розкладом

У багатьох регіонах Італії заклади харчування працюють виключно на обід (з 12:00 до 14:30) та на вечерю (з 19:00 до 23:00). В інший час з’їсти вдасться хіба що сендвіч. Так, наприклад, якщо італієць не встиг пообідати у вказаний час, він зазвичай просто чекає вечері. Навіть практично жодні супермаркети в Італії не працюють цілодобово. Це пояснюється тим, що італійці вважають проведення часу з сім’єю та друзями першочерговим, а робота – почекає.

Держава для літніх людей

Саме так часто називають Італію, оскільки тут живе дуже багато людей похилого віку. Та й самі італійці з нетерпінням чекають виходу на пенсію, адже тоді їм не потрібно займатися нудною роботою, а можна просто подорожувати, відпочивати на морі чи займатись іншою улюбленою справою. Середня тривалість життя в Італії становить 82 роки. Тож літніх людей тут і справді багато. Будинки для самотніх пенсіонерів у країні майже завжди розташовуються поблизу моря чи в горах, щоб люди сповна могли насолоджуватись життям.

Дорогу – немолодим

Збудувати кар’єру в цій країні у молодому віці практично нереально. Вступ до італійського вишу та успішне його закінчення – зовсім не гарантія працевлаштування. Саме тому амбітні випускники університетів переважно їдуть до Лондона, Берліна та інших європейських столиць у пошуках роботи. Наприклад, молодими підприємцями тут вважають людей, яким ближче до 40 років. Робота в Італії, коли тобі менше 30, зазвичай є неоплачуваною, тобто у вигляді стажування. В окремих випадках в такому віці можна розраховувати на зарплату 300-400 євро на місяць.

Сімейне життя в Італії

Попри те, що живуть італійці довго, рано одружуватись вони не люблять. Зазвичай, тут стають під вінець вже після того, як пройшли разом купу випробувань і навіть обзавелися дітьми. Мабуть, не останньою причиною пізнього укладання шлюбу в Італії є й те, що тут дуже невигідно розлучатись. Так, якщо у вас немає дітей, ви володієте роздільним майном і ваше рішення є взаємним, то процес розірвання шлюбу займе не менше року. Якщо ж ви встигли народити дітей, то розлучення в Італії займе від 3-х років, при цьому обов’язковим є адвокат, послуги якого доволі недешеві.

Діти почекають

Переважно, народження дитини в Італії – це те, з чим люди зовсім не поспішають. Рішення про батьківство тут ухвалюють досить пізно. Так, за статистикою, в середньому італійки стають вперше мамами у 32 роки, а італійські чоловіки – у 35. Крім того, в Італії доволі часто народжують дітей жінки, яким далеко за 40. Ще одним цікавим фактом, який стосується виховання дітей в Італії, є те, що в цій країні називати малюків іменами живих батьків не можна.

Рахунок у банку не для всіх

Фінансові можливості для іноземців тут теж доволі обмежені. Наприклад відкрити рахунок у банку Італії громадяни інших країн можуть лише за рекомендацією родича або хорошого знайомого, який є клієнтом цього банку і може гарантувати вашу платоспроможність. По телефону банки Італії теж практично не надають жодної інформації клієнтам. Хіба тим, яких знають багато років. А якщо ви хочете заробити на депозиті, то це у вас тим паче не вдасться, адже зазвичай за збереження ваших коштів банк ще й візьме комісію.

Тепер про життя в Італії ви знаєте трішки більше. Тож для вас зачинений ресторан після обіду чи діалекти, які кардинально відрізняються від італійської мови, точно не стануть подивом. І нагадуємо, якщо вам потрібно переказати гроші з Італії в Україну, то це можна зробити швидко, зручно та абсолютно безпечно із сервісом TransferGo.

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€