Зламалось авто на трасі в Європі що робити TransferGo
Blog home
Персональні фінанси

Зламалось авто на трасі в Європі: що робити?

4 min read
Calculator placeholder

Відправлення з

Popular

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Free – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Popular

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Пересуватись дорогами Європи дуже зручно. Гарна якість покриття, розмітка та наявність попереджувальних знаків забезпечать комфортну та безпечну подорож. Однак ніхто на застрахований від випадковостей. Як слід діяти, якщо зламалось авто на трасі в Європі, аби розв’язати проблему безпечно та без штрафів, розповідає сервіс TransferGo.

Обладнання автомобілів для руху європейськими дорогами

Кожна країна Європи має свій список обов’язкових елементів обладнання авто, за відсутність яких може бути накладено штраф. Деяке обладнання використовується саме при вимушеній зупинці машини на автостраді, аби забезпечити безпеку водія та пасажирів та полагодити при можливості поломку.  

Можна попередньо уточнити, які саме обов’язкові елементи обладнання в якій країні Європи, але краще мати в авто як мінімум такі:

  • Сигнальний трикутник;
  • Вогнегасник;
  • Світловідбивальні жилети (для водія та кожного пасажира);
  • Аптечка;
  • Запасне колесо та інструменти для заміни колеса;
  • Запасні лампочки.

Корисно також буде перевірити справність ременів безпеки в автівці.

Що робити, якщо зламалось авто на трасі в Європі?

Якщо з авто трапилась якась проблема, то перше, що треба визначити – чи можна на ньому їхати, чи ні. Якщо машина здатна пересуватися зі швидкістю не менше 40 км/год, то можна продовжити рух. Але якщо треба зупинитися, то необхідно діяти за наступним алгоритмом:

  1. З’їдьте на аварійну смугу як найдальше від смуги руху та увімкніть аварійну сигналізацію в машині.
  2. Перед тим, як вийти з авто, одягніть світловідбивальний жилет. Особливо це важливо в темну пору доби – ввечері та вночі. Якщо є можливість, вийдіть з машини з правої сторони транспортного засобу.
  3. Якнайшвидше встановіть сигнальний трикутник не менше ніж за 100 метрів від автомобіля. Необхідну дистанцію допоможуть визначити придорожні стовпчики, які встановлені на відстані 100 метрів один від одного.
  4. Водію та пасажирам у світловідбивальних жилетах треба вийти з авто та перейти на іншу сторону бар’єра безпеки.

В деяких країнах за відсутність жилетів або замалу дистанцію при встановленні сигнального трикутника можуть виписати штраф, то ж краще не нехтувати цими вимогами.

Виклик допомоги

Встановивши сигнальний трикутник та перейшовши за бар’єр безпеки, треба сповістити дорожню службу. Не намагайтесь полагодити авто до приїзду дорожників. По-перше, це небезпечно, тому що на трасі машини рухаються з великою швидкістю. По-друге, за це теж можна отримати штраф.

Якщо немає можливості подзвонити з мобільного телефону, можна скористуватися одним з телефонів екстреної допомоги. Вони встановлені через кожні 2 км дороги та позначені оранжевими або жовтими кольорами та написом  SOS.

По приїзду працівники дорожньої служби позначать та огородять місце, де зупинилось авто, аби інші учасники руху бачили перешкоду на дорозі заздалегідь. Якщо ви можете самостійно полагодити авто (наприклад, треба замінити колесо) – то зробіть це.

Наприклад, в Польщі викликати дорожню службу можна за телефоном 19111. А на сайті Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Генеральна дирекція національних доріг і автострад) можна подивитись ситуацію на дорогах цієї країни.

Як доставити авто на СТО?

Якщо машину треба доставити на СТО, то треба пам’ятати, що буксирування авто на трасі дозволено тільки призначеним для цього транспортним засобом. Тобто навіть якщо ви маєте знайомого, хто міг би на тросі відтягнути машину в майстерню, то це не можна робити, бо це заборонено.

Якщо у вас є страховка, яка покриває вартість послуг евакуатора – то треба звертатися до страхової компанії. Вона повинна організувати буксирування автівки. В іншому випадку треба самостійно звертатися в відповідну службу та сплачувати за буксирування з власної кишені. Ціна буде залежати від того, скільки кілометрів треба буксирувати автівку.

Тож тепер ви знаєте, що треба робити, якщо зламалось авто на трасі в Європі. А з цього матеріалу можна дізнатись, що робити, якщо вам треба відремонтувати машину у Польщі.

Автівки ламаються і в рідних та друзів, які можуть знаходитися в іншій країні. Якщо треба переказати кошти з Європи, спробуйте надійний та безпечний сервіс TransferGo. Вже більш ніж 5 млн користувачів обрали цей сервіс міжнародних переказів, аби підтримати свою сім’ю та близьких.

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Invite friends to TransferGo, earn £20